Villa Neptun

Wyspa Sobieszewska to dzielnica nieco oddalona od zwartej zabudowy miasta, zabudowania otoczone są tu parkiem krajobrazowym, rezerwatami ptaków, na plażę lub nad Wisłę z każdego miejsca można tu dość spacerem. Trudno o lokalizację na mapie Gdańska, która miałaby równie rekreacyjny charakter.

Jednocześnie, nie brakuje tu infrastruktury zapewniającej wygodne życie na co dzień lub spędzenie urlopu. Dojazd do śródmieścia możliwy jest komunikacją miejską, własnym samochodem bez konieczności stania w korkach, a w sezonie letnim także tramwajem wodnym.

Powstająca w Sobieszewie Villa Neptun to dwa czterokondygnacyjne budynki, które zlokalizowane będą w sąsiedztwie przystanku tego tramwaju.

Powstanie w nich 40 apartamentów w układzie od jednego do trzech pokoi. Do każdego z nich przylegać będzie przestronny balkon lub w przypadku apartamentów położonych na parterze ogródek o powierzchni do ponad 80 m kw. Na szczególną uwagę zasługują tarasy o powierzchni blisko 100 m kw. przynależne do apartamentów z antresolą znajdujących się na ostatniej kondygnacji w każdym z budynków.

Na terenie posesji powstanie 40 naziemnych miejsc postojowych, a także wiata na rowery.

Do dyspozycji mieszkańców będzie również sauna sucha, w holu wejściowym stanie kanapa dla gości. Całość inwestycji otoczą ogólnodostępna zieleń: drzewa, krzewy, ławki, alejki i inne elementy małej architektury.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Architonika.