Waterlane Vintage

Budynek znajduje się w ścisłym Śródmieściu Gdańska, a więc blisko jego szerokiej oferty kulturalnej, gastronomicznej i rozrywkowej. Jednocześnie położony jest na granicy Młodego Miasta - postoczniowej części Gdańska, która w przyszłości wyewoluuje w tętniącą życiem dzielnicę miasta. Położenie pomiędzy Europejskim Centrum Solidarności, a Muzeum II Wojny Światowej oraz w pieszej odległości od wszystkich najważniejszych zabytków Gdańska powoduje, że jest to doskonała lokalizacja dla nieruchomości inwestycyjnej, przeznaczonej pod wynajem. Tak też ukierunkowana jest oferta.

Inwestycja pięciokondygnacyjnego obiektu polega na remoncie i przebudowie budynku z długa historią. Powstał on pod koniec XIX wieku, jako część kompleksu budynków administracyjnych i magazynowych Gdańskiego Wojskowego Urzędu Zaopatrzenia Mundurowego. W 1924 roku przekształcony został w Dom Polski, który w latach dwudziestych ubiegłego stulecia był ważnym miejscem dla gdańskich Polaków. Jego pierwotna architektura wyraźnie wskazuje, że był on przeznaczony na cele kulturalne i hotelowe. Prowadzone prace przywrócą mu dawną świetność. We wnętrzu znajdzie się łącznie 47 apartamentów dopasowanych do nowoczesnych standardów.

W toku prac w obiekcie poza niezależnymi lokalami powstaną także: lobby, recepcja, przechowalnia bagażu, pralnia oraz fitness na poddaszu budynku.

Projekt remontu i przebudowy przygotowało biuro 4developments.