Wróbla Staw

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Jasień
 • miejsce:
  ul. Jasieńska/Bażantowa
 • deweloper:
  Inpro
 • typ zabudowy:
  jednorodzinna, szeregowa, wielorodzinna
 • metraż:
  29 do 362 m2
 • sprzedaż:
  w trakcie
 • realizacja:
  zakończona
Wróbla Staw to osiedle zrealizowane przez Inpro przy ul. Jasieńskiej i Bażantowej w Gdańsku. Lokalizacja gwarantuje mieszkańcom ciszę, spokój oraz bliskość naturalnych terenów zieleni, a przede wszystkim obszaru wokół uroczego zbiornika, od którego swoją nazwę wzięło osiedle. Niska zabudowa powoduje, że budynki nie konkurują z otaczającą je przyrodą i nie przytłaczają jej.

Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum Gdańska, jak i wyjazd w kierunku obwodnicy. Poruszanie się po całej aglomeracji ułatwia niewielka odległość od przystanku PKM Jasień.

Inwestycja powstawała etapami. Pierwszy kwartał składa się z niskich, kameralnych budynków wielorodzinnych (pierwszy etap został zakończony w 2011 roku, drugi w 2012 roku), a także jednorodzinnych wolnostojących oraz w zabudowie bliźniaczej i szeregowej (dwa etapy zostały zakończone w 2013 roku, klucze do kolejnego deweloper przekazał właścicielom do końca 2014 roku, najnowszy etap ma został zakończony w maju 2016 roku). W sumie powstały tu 84 domy. W tej części osiedla w kwietniu 2020 roku deweloper odda jeszcze cztery domy w zabudowie szeregowej (od 321 do 362 m kw. na działkach od 452 do 924 m kw.; kolektory słoneczne w standardzie).

W ramach innego kwartału inwestycji sukcesywnie (w trzech etapach) powstało tu 320 mieszkań w czternastu budynkach trzy- i czterokondygnacyjnych. Budynki są ogrodzone oraz wyposażone w całodobowy monitoring. Jego budowa rozpoczęła się w lecie 2013 roku, pierwszy etap oddany został do końca grudnia 2014 roku, a drugi i trzeci w roku 2015. W 2016 roku zakończona została budowa ostatniego etapu domów jednorodzinnych.

Do mieszkań na parterze przynależą indywidualne ogródki. W budynkach powstaną także mieszkania dwupoziomowe.

Na terenie osiedla zaprojektowano place zabaw dla dzieci oraz tereny rekreacyjne (boiska). Urządzana jest także zieleń z małą architekturą oraz parkingi naziemne.

Projekt wcześniej zakończonej części osiedla powstał w pracowni BJK Architekci, dalsza część zaprojektowana została w Pracowni Architektonicznej Proconcept.