Zaspa VVita

Duże osiedle mieszkaniowe powstanie wewnątrz dobrze funkcjonującej dzielnicy. Są tu szkoły, przedszkola, basen, sklepy, punkty usługowe, dom kultury, przychodnia, kościół. Zaletą lokalizacji jest także bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej: przystanku SKM, tramwajowego oraz autobusów.

Osiedle planowane jest jako wieloetapowa inwestycja, która wypełni od lat oczekującą na zagospodarowanie część pasa startowego. Osiedle będzie otwarte, a pomiędzy budynkami prowadziły będą deptaki łączące Dywizjonu 303 z al. Jana Pawła II. Przestrzenie pomiędzy budynkami wypełnione zostaną zielenią, powstaną tu również place zabaw dla dzieci. W opracowaniu jest plan zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego ostatecznie zaplanowana i zaprojektowana zostanie większa część terenu osiedla.

W pierwszych dwóch etapach, najbliżej ulicy Hynka, powstaną cztery, wysokie na 55 metrów, budynki wielorodzinne z podziemnymi halami garażowymi i lokalami usługowymi na parterach. Dwa z nich, gdzie powstanie 288 mieszkań i 11 lokali usługowych, są w budowie. Architekci zaprojektowali nowoczesne bryły, którym lekkości nadadzą przeszklenia. Na elewacjach będą dominowały m.in. odcienie szarości, grafitu i bieli.

Każdy z budynków będzie wyposażony w reprezentacyjne wejście z recepcją oraz w trzy szybkobieżne windy. W budynkach znajdą się też obszerne rowerownie. Bezpieczeństwo podnosiła będzie ochorona i monitoring osiedla.

Mieszkania w pierwszym etapie mają rozkład od jednego do pięciu pokoi. Z lokali na ostatnich piętrach będzie się roztaczał bajeczny widok w kierunku zatoki.

Projekt inwestycji powstaje przy współpracy architektów z pracowni Kwadrat i Wolski Architekci.