Zielony Południk

Nowa inwestycja powstaje w szybko rozwijającym się w zakresie budownictwa mieszkaniowego obszarze miasta. Oznacza to także sukcesywny rozwój osiedlowej infrastruktury.

Ulica Starogardzka jest dobrze skomunikowana nie tylko z centrum miasta, ale także z Obwodnicą Trójmiasta i Obwodnicą Południową. Wokół osiedla nie brakuje naturalnych, zielonych terenów, które wykorzystywać mogą miłośnicy aktywnego trybu życia.

Zgodnie z nazwą inwestycji, zielenią wypełnione zostanie także wnętrze osiedla. Powstaną tu m.in.: zielone miniparki, skwery z ławkami, grillowisko, kamienne lapidarium, ścieżki spacerowe, infrastruktura sportowa (boisko do streetballu oraz strefa crossfit), pomost, place zabaw oraz grządki uprawne, którymi zajmować będą się mogli mieszkańcy.

Budynki, które powstaną na osiedlu, będą miały pięć lub sześć kondygnacji. W ramach pierwszego etapu powstaną tu 52 mieszkania w dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach. W drugim etapie powstaje budynek z 24 mieszkaniami, w trzecim budowane będą kolejne 92 lokale w dwóch cztero- oraz pięciokondygnacyjnych budynkach, w czwartym etapie oddanych zostanie 89 lokali i 88 w następnym (oraz 106 miejsc postojowych i 96 komórek lokatorskich). Kolejne etapy sukcesywnie oddawane będą nowym właścicielom.

Mieszkańcy pięter korzystać będą z balkonów, a parterów - z prywatnych ogródków. Parkowanie samochodów możliwe będzie na terenie osiedla (parkingi naziemne), ale ruch samochodowy zostanie oddzielony od części spacerowych i rekreacyjnych.

Projekt powstał w pracowni dewelopera pod kierownictwem Karoliny Karczewskiej.