Zielony Południk

Nowa inwestycja powstanie w szybko rozwijającym się w zakresie budownictwa mieszkaniowego obszarze miasta. Oznacza to także sukcesywny rozwój osiedlowej infrastruktury.

Ulica Starogardzka jest dobrze skomunikowana nie tylko z centrum miasta, ale także z Obwodnicą Trójmiasta i Obwodnicą Południową. Wokół osiedla nie brakuje naturalnych, zielonych terenów, które wykorzystywać mogą miłośnicy aktywnego trybu życia.

Zgodnie z nazwą inwestycji zielenią wypełnione zostanie także wnętrze osiedla. Powstaną tu m.in: zielone miniparki, skwery z ławkami, ścieżki spacerowe, place zabaw oraz grządki uprawne, którymi zajmować będą się mogli mieszkańcy.

Budynki, które powstaną na osiedlu będą miały pięć lub sześć kondygnacji. W ramach pierwszego etapu powstaną tu 52 mieszkania w dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach. W drugim etapie powstaje budynek z 24 mieszkaniami. Mieszkańcy pięter korzystać będą z balkonów, a parterów z prywatnych ogródków. Parkowanie samochodów możliwe będzie na terenie osiedla (parkingi naziemne), ale ruch samochodowy zostanie oddzielony od części spacerowych i rekreacyjnych.

Projekt powstał w pracowni dewelopera pod kierownictwem Karoliny Karczewskiej.Inne inwestycje dewelopera