stat

Trójmiejskie Wnętrza. Dwupoziomowe mieszkanie w Gdyni

14 stycznia 2019, 7:00
Joanna Puchala

Pani Agnieszka, gospodyni tego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza chciała, by projekt jej dwupoziomowego mieszkania nawiązywał stylistyką do tak bliskiej jej Skandynawii. Chociaż remont odbywał się etapami, to dzięki zastosowaniu ponadczasowej stylistyki, wszystkie pomieszczenia estetycznie tworzą całość.Wszystko zaczęło się około trzech lat temu, kiedy pani Agnieszka w portalu Trojmiasto.pl zobaczyła wnętrza zaprojektowane w pracowni M-Projekty i postanowiła nawiązać z nią współpracę.

Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 110 metrów znajduje się w jednej z gdyńskich dzielnic. Na dolnej kondygnacji znajduje się część dzienna z kuchnią, jadalnią i pokojem dziennym oraz gabinet i łazienka. Ze strefy dziennej możemy przejść na drugi poziom mieszkania, gdzie znajduje się strefa prywatna. Składają się na nią przestronna sypialnia z dwiema częściami garderobianymi oraz łazienka z wanną.

Skandynawskie inspiracjeProjekt wnętrza miał czerpać inspiracje ze stylu skandynawskiego.

- Zależało mi na przeniesieniu do mieszkania stylistyki skandynawskiej. Nie chodziło jednak o jej popularne wydanie, z którym zazwyczaj nam się ona kojarzy. Na co dzień współpracuję z osobami zamieszkałymi w Skandynawii, dlatego jest mi szczególnie bliska - mówi pani Agnieszka, gospodyni mieszkania.

Duże znaczenie ma znaczna wysokość pomieszczeń w części mieszkania. Powoduje to, że wnętrze zyskuje na przestronności. Jasna kolorystyka z przewagą bieli i szarości została wzbogacona o subtelne detale. Istotną rolę odgrywa różowa kanapa i podświetlany fragment ściany za telewizorem w strefie dziennej, a także odcienie wrzosu w sypialni. Całość uzupełniają srebrne, złote i czarne akcenty, które nadają wnętrzu charakter.


Funkcjonalna ponadczasowośćZarówno projektowanie mieszkania, jak i jego remont odbywał się etapami. Jednak, dzięki zastosowaniu ponadczasowej stylistyki we wszystkich pomieszczeniach, całe mieszkanie tworzy spójną, harmonijną całość.

- Najważniejszym celem było rozjaśnienie wnętrza. Przed remontem balustrada i podłoga były zachowane w ciemnej kolorystyce, co przytłaczało nawet tak duże wnętrze - mówi Magdalena Oleksiak z M-Projekty.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Mieszkania dwupoziomowe:
44%

to ciekawe rozwiązanie, które może być namiastką domu

33%

wiele zależy od konkretnego mieszkania

2%

nie mam zdania

9%

raczej mi się nie podobają, lepiej wybrać dom

12%

jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania

zakończona

łącznie głosów: 359