30 lat minęło - jak zmieniały się wózki i foteliki dziecięce

21 stycznia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ws
Wybór odpowiedniego wózka często spędza rodzicom sen z powiek. Dizajnerski wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość, jakość wykonania, bezpieczeństwo i wygoda dziecka, ciekawe akcesoria dodatkowe - to wszystko ma dla wielu osób znaczenie. Więcej zdjęć (7)

Wybór odpowiedniego wózka często spędza rodzicom sen z powiek. Dizajnerski wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość, jakość wykonania, bezpieczeństwo i wygoda dziecka, ciekawe akcesoria dodatkowe - to wszystko ma dla wielu osób znaczenie.

fot. 123rf.com/ababaka

Wybór odpowiedniego wózka często spędza rodzicom sen z powiek. Dizajnerski wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość, jakość wykonania, bezpieczeństwo i wygoda dziecka, ciekawe akcesoria dodatkowe - to wszystko ma dla wielu osób znaczenie.

fot. 123rf.com/ababaka

Kiedyś drewniane, dziś mają wyrafinowane lekkie konstrukcje, często warte nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ale nie tylko wózki zmieniały się przez ostatnich kilkadziesiąt lat - ten czas to również pojawienie się fotelików samochodowych czy powracająca moda na chusty. Zmieniające się dziecięce trendy będzie można zobaczyć podczas specjalnych targów i wystawy w jednym z największych sklepów dla mam i dzieci w Trójmieście - Mama i Ja.Wyjątkowa wystawa zdjęć "30 lat minęło Mama i Ja - Historia wózków dziecięcych i fotelików samochodowych dla dzieci", a do tego najnowsze trendy, specjalne wyprawki i warsztaty dla rodziców, jak pielęgnować i dbać o bezpieczeństwo dziecka.

Sklep Mama i Ja zaprasza do siebie 24, 25, 26 stycznia 2020 roku na specjalne wydarzenie otwierające 30-lecie swojej działalności.

- Zapraszamy do odwiedzenia specjalnie przygotowanej przez nas wystawy, każdy zwiedzający będzie mógł zapoznać się ze zmianami w budowie, wyglądzie i w cechach wózków i fotelików dziecięcych - zapowiadają organizatorzy.
Fotelik samochodowy to jedna z tych rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. Warto rzetelnie podejść do tematu jego zakupu, w końcu chodzi tu o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci. Więcej zdjęć (7)

Fotelik samochodowy to jedna z tych rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. Warto rzetelnie podejść do tematu jego zakupu, w końcu chodzi tu o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci.

fot. 123rf.com/Tatyana Tomsickova

Fotelik samochodowy to jedna z tych rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. Warto rzetelnie podejść do tematu jego zakupu, w końcu chodzi tu o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci.

fot. 123rf.com/Tatyana Tomsickova

Od drewnianych kółek po futurystyczne konstrukcjePierwsze wózki pojawiły się już w XVIII wieku i zaczęły wypierać tradycyjne chusty. Kiedyś drewniane, dziś to wyrafinowane lekkie konstrukcje. Najnowsze trendy z kolekcji 2020 będzie można zobaczyć podczas wystawy.

- Będzie można zobaczyć, ale i kupić królewskie, dedykowane dla dworu brytyjskiego wózki z kolekcji Silver Cross czy nowoczesne futurystyczne konstrukcje firmy Stokke. Dla miłośników odważnych kolorów mamy wózki Castto, a dla ceniących nade wszystko jakość - niemieckie konstrukcje firmy Hartan. Jednorazowo pokażemy ok. 200 różnych wózków i 120 dziecięcych fotelików samochodowych - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.
Czytaj też: Jaki wybrać wózek dla dziecka? Podpowiadamy, co jest ważne i popularne

Dziecięce foteliki samochodowe to na pewno historia motoryzacji XX wieku. Pierwsze bezpieczne konstrukcje pojawiły się dopiero w latach 60. XX w., a w Polsce obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych pojawił się dopiero w 1999 roku.

- W naszym salonie będzie można zobaczyć i kupić komfortowe gondole pełniące rolę pięciogwiazdkowych (test ADAC) fotelików samochodowych. Oferujemy również foteliki samochodowe z własnym system jezdnym (miniwózki). Osoby z bardzo wyszukanymi potrzebami znajdą konstrukcje dla bliźniaków, sportowe wózki do biegania czy lekkie konstrukcje z wagą poniżej 5 kg - dodają przedstawiciele Mama i Ja.
Czytaj też: Wybieramy pierwszy fotelik samochodowy dla niemowlaka

Zakupy i warsztatyWystawa to nie tylko możliwość dotknięcia historii, ale wspaniała okazja do zobaczenia i kupienia najnowszych wózków, fotelików czy skompletowania wyprawki w targowych cenach.

- Jesteśmy sklepem wyspecjalizowanym w oferowaniu najwyższej jakości produktów dedykowanych kobietom w ciąży, młodym rodzicom i dzieciom. Dla naszych klientów mamy również 25 stycznia 2020 r. serie bezpłatnych wykładów poświęconych bezpieczeństwu i pielęgnacji małego dziecka. Zajęcia będą prowadzone w naszych salkach wykładowych przez certyfikowanych ratowników i położne z popularnej szkoły rodzenia Zaufaj Położnej, współorganizatora tej edycji - podkreślają organizatorzy.
Program:

Godz. 13 - Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt - zapisy

Godz. 15 - Pielęgnacja noworodka - zapisy

Godz. 16:15 - 30 lat trójmiejskich porodówek - zapisy

Godz. 17:30 - Niezbędnik niemowlaka - co kupować, żeby nie zwariować? - zapisy

ws