stat

Aktywnie i w plenerze - planujemy rodzinny weekend

5 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Jakie macie plany na weekend? Pogoda nie da nam poleżeć na plaży, sprawdźcie więc, jak spędzić wolny czas w Trójmieście.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Z mapą po mieścieZaczynamy od Dominika 2019 - gry rodzinnej, która pozwala na poznanie ciekawostek związanych z Głównym Miastem. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: "Marynistyczną", której tematyką będzie wszystko, co jest związane z morzem i wodą oraz "Zwierzyniec Gdański" - o zwierzętach i ich symbolach w architekturze zabytków miejskich. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w miejscach zaznaczonych na mapie detali architektonicznych przedstawionych na załączonych do mapy zdjęciach, a następnie udzielenie odpowiedzi na proste pytanie związane z danym obiektem. Organizatorzy proszą o zabranie długopisu. Zgłoszenia poprzez formularz online. Start i meta w Sklepie Harcerskim Dziupla. Niedziela, godz. 9:30-14. Bilety: 1-15 zł.

Warsztaty na PrzymorzuŻeby wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, czasami nie trzeba się nawet ruszać z dzielnicy. O to zadba Gdański Archipelag Kultury z Mobilnym Domem Kultury, który pojawi się na Przymorzu, przy Klubie Bolek i Lolek. Czekają na was m.in. warsztaty, koncerty, spektakle, animacje dla najmłodszych, wystawa, czytelnia na trawie czy gra terenowa. W piątek zobaczycie widowisko Teatru Snów, będzie można też wysłuchać fragmentów powieści Moniki Milewskiej "Latawiec z betonu". W sobotę za to m.in. gry podwórkowe i planszówki, warsztaty rękodzielnicze - od wyplatanek z papierowej wikliny po biżuterię robioną jedynie ze sznurka. Na tych, którzy nie boją się ubrudzić, czekać będą zajęcia rzeźbiarskie oraz plener malarski. Piątek, godz. 18:30-20:00, sobota, godz. 12-18. Wstęp wolny.

Plenerowe widowisko muzyczne dla dzieciW sopockiej Muszli koncertowej odbędzie się trzeci z koncertów, który zamyka Festiwal Baltic Souvenir. Na pozostałych dwóch mogliście się bawić w Gdańsku i w Gdyni w ubiegły weekend. Tym razem będziecie mogli posłuchać opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm "Królewna Śnieżka". Dedykowana najmłodszym, przybliża im wspaniały świat muzyki klasycznej i rozbudza zainteresowanie formą opery. Przeniesiecie się do baśniowej krainy, w której spotkacie m.in. znane postaci: Królewnę Śnieżkę, Macochę, Zwierciadło, Sługę, Królewicza, krasnoludki i Narratora. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla dzieci fantastyczne nagrody, m.in. wejściówki do trójmiejskich centrów rozrywki. Pulę nagród zasilą też upominki od Trójmiasto.pl. Sobota, godz. 12-14, wstęp wolny.

Warsztaty garncarskieW Grodzisku od piątku do niedzieli będziecie mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach i pokazach garncarskich. To świetna okazja dla tych z was, którzy jeszcze nie mieli styczności z gliną. Czy wiecie, że ma ona niesamowite właściwości? Np. kiedyś w aptekach można było kupić ciastka zawierające glinę, które działają oczyszczająco na organizm, wiążąc substancje toksyczne. Będziecie mieli okazję zobaczyć i samemu wykonać naczynia z gliny oraz obejrzeć piec garncarski i proces wypalania w nim naczyń. Piątek, godz. 10-17, sobota, godz. 9-15, niedziela, godz. 12-15. W sobotę wstęp wolny, w pozostałe dni w cenie 6-8 zł.

Aktywna niedzielaNa koniec cykliczna akcja dla aktywnych - Rolkowisko w Ergo Arenie, które będzie się odbywać w każde niedzielne popołudnie, aż do 20 sierpnia. Dostaniecie do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4 tys. m kw. Powstanie pięć stref jazdy, w tym m.in. prowadzona przez instruktora strefa nauki dla początkujących czy strefa jazdy szybkiej oraz hokeja na rolkach. W najbliższą niedzielę, o godz. 18, odbędą się dodatkowo zawody rolkarskie. Sobota, godz. 16, wstęp wolny.