Andrzejkowe zabawy dla dzieci w Trójmieście

28 listopada 2019, 8:00
Magdalena Raczek

Czarodziejskie spotkanie z wróżką, tańce, warsztaty, na których powstaną kolorowe świeczniki czy własny amulet, dyskoteka piżamowa - te i wiele innych atrakcji czekają na najmłodszych podczas zabaw andrzejkowych. Obchodzimy je w nocy z 29 na 30 listopada, czyli z piątku na sobotę. Zobaczcie nasze propozycje, jak ciekawie spędzić ten czas.Andrzejki to przede wszystkim okazja do wesołej zabawy, a wróżby, które kiedyś były główną atrakcją tego święta, traktowane są z przymrużeniem oka - mogą brać w nich udział wszyscy, duzi i mali, dorośli i dzieci, dziewczynki i chłopcy. Andrzejki to okazja również do tego, by przybliżyć najmłodszym dawne polskie obyczaje ludowe.

Andrzejki dla dzieci w TrójmieścieWróżby andrzejkowe dla dzieciDo najpopularniejszych wróżb andrzejkowych, w które można pobawić się z dziećmi, należą: lanie wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu zastygłej masy (a dokładnie z cienia, jaki rzuca ona na ścianę), "wyścig butów", polegający na przekładaniu butów zebranych osób od ściany do progu (osoba, której but przekroczy próg jako pierwszy, weźmie ślub), losowanie symbolicznych przedmiotów, przebijanie szpilką papierowego serca, na odwrocie którego napisane są imiona (będzie to imię przyszłego męża lub żony).

Zabawy andrzejkoweWróżby andrzejkowe to podstawa i tradycja andrzejkowych wieczorów, jednak nie tylko takie atrakcje przygotowały dla dzieci trójmiejskie firmy i instytucje. Zabawa andrzejkowa odbędzie się m.in. w Empire Music, 30.11.2018 (sobota), w godz. 17-19. W programie: spotkanie z wróżką, lanie wosku, pokaz magika, tradycyjne wróżby andrzejkowe, dyskoteka, gry i konkursy oraz inne atrakcje. Wstęp - 50 zł.

Wieczór niewidzialnych wróżb to z kolei zabawa andrzejkowa w Budumi dla dzieci w wieku 6-11 lat. Termin: piątek, 29.11.2019, w godz. 17.30-20. Koszt biletu w przedsprzedaży to 40 zł, w dniu wydarzenia - 50 zł. W planie imprezy: poszukiwanie wróżb ukrytych w magicznych butelkach, tworzenie niewidzialnych znaków, niewidzialne słowa, konkursy konstrukcyjne.

Jedyne takie Andrzejki odbędą się zaś wyjątkowo w czwartek, 28 listopada, o godz. 11 w Kids Play Gdańsk. Bilety w cenie 29 zł. Będzie to czarodziejskie spotkanie z panią wróżką, z którą wspólnie przeniesiemy się do świata przepowiedni i wróżb. Wszystko to w formie angażujących gier i zabaw.

A może wybierzecie się na bal? Możecie to zrobić w sobotę, 30 listopada, w godz. 13:30-15:30, w Sali zabaw Filiko, która zaprasza na Bal andrzejkowy dla dzieci w wieku 3-8 lat. W programie liczne wróżby, tańce, zabawy ruchowe oraz warsztaty tworzenia kolorowych świeczników. Zapewniony poczęstunek i świetna zabawa. Cena - 45 zł za dziecko, 75 zł - rodzeństwo.

Bal andrzejkowy odbędzie się także w Playground Arena, gdzie czeka mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami. Nie zabraknie przewidywania przyszłości z kuli, lania wosku przez klucz i wróżenia z kart. Bal rozpoczyna się o godz. 17. Bilet w cenie 30 zł/dziecko.

Andrzejkowe nocowanieJedną z najpopularniejszych form imprezowych wśród najmłodszych są nocowanki. Również w andrzejkową noc nie brakuje takich ofert. Przykładem może być Nocowanka andrzejkowa w Polly Studio na gdańskiej Morenie. Bilety kosztują 60 zł. Impreza dla dzieci powyżej piątego roku życia. Wśród atrakcji: wróżby na wesoło, odczytywanie tajemniczych szyfrów, wykonanie własnego amuletu, dyskoteka piżamowa. Start w sobotę, 30 listopada, o godz. 19.

Taneczna noc odbędzie się także w Studio Tańca Artistic. To Andrzejkowe nocowanki dla dzieci w wieku 6-14 lat. Będzie można potańczyć, poćwiczyć, pooglądać filmy, pobawić się w andrzejkowym klimacie. Zajęcia taneczno-akrobatyczne będą odbywać się z podziałem na grupy wiekowe. Start imprezy w sobotę, 30 listopada, o godz. 18. Cena - 180 zł.

Całonocne Andrzejkowanie dla dzieci w wieku 7-13 lat organizują także Dzikie Pląsy. W programie m.in. prognoza zamążpójścia i ożenku w wersji imiennej, obuwnicza rachuba małżeńskiego timingu, zawodowe przewidywania przyszłości, olewanie sytuacji woskiem. Bilet: 99 zł. W tym samym miejscu młodszych fanów woskowych atrakcji czeka Hokus Morokus pełen słodkich pokus (dla dzieci 3-6 lat) oraz Zakręcone Woskowe Party (6-10 lat).

Andrzejki z nocowaniem będą miały miejsce również w Pruszczu Gdańskim w Edukacyjnym Zakątku w sobotę, 30 listopada, od godz. 19. W programie: fotobudka, zabawa z magią i czarami, andrzejkowe wróżby, tańce-hulańce, seans filmowy, gry i zabawy. Cena za zabawę z nocowaniem - 90 zł/dziecko, bez nocowania do godz. 23 - 65 zł.