Arka Chylonia dla najmłodszych piłkarzy

14 maja 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Rafał Sumowski

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Treningi piłkarskie dla dzieci. Gdzie i za ile?

Szkółka piłkarska Arka Gdynia Chylonia zaprasza na treningi dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zajęcia na obiektach przy ul. Zamenhofa 17 będą prowadzone w ramach projektu "Arka na twojej dzielnicy" zainicjowanego przez fundację byłego piłkarza żółto-niebieskich - Rafała Murawskiego. Najlepsi zawodnicy trafiać będą do Akademii SI Arka, gdzie będą mogli ubiegać się o kontynuowanie rozwoju na poziomie profesjonalnym w gdyńskim klubie.Szkółka w Chyloni jest pierwszą działającą w strukturach fundacji Rafała Murawskiego "Nigdy nie zostaniesz sam". Treningi odbywać się będą w grupach po 12-15 osób. Zajęcia prowadzić będą m.in. byli piłkarze Arki - Grzegorz Niciński i Krystian Żołnierewicz.

Ten drugi został koordynatorem projektu "Arka na twojej dzielnicy". Służy on naborowi chłopców w wieku 5-10 lat, którzy potem mają trafiać do grup Stowarzyszenia Inicjatywa Arka, a w dalszej kolejności do drużyn juniorskich żółto-niebieskich. Na zajęcia uczęszczać mogą jednak także dziewczynki.

Ideą szkółki jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze. Na tej zasadzie ma powstać w Gdyni więcej szkółek "satelitarnych" działających w większych dzielnicach miasta, a także sąsiednich miejscowościach. Pozwolą wyłuskać jak najwięcej młodych talentów i zapewnić im warunki do rozwoju piłkarskiego jak najbliżej domu.

Podczas oficjalnej inauguracji szkółki na obiektach Checzy przy Zamenhofa 17 pojawił się sam Murawski, a także obecni piłkarze Arki oraz prezes Wojciech Pertkiewicz i dyrektor sportowy klubu - Czesław Boguszewicz.

- Zainteresowanie na otwarciu szkółki było bardzo duże. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 90 dzieci, które docelowo będą trenować w grupach po 12 osób. Dla każdej z nich przewidujemy nieco ponad godzinne zajęcia dwa razy w tygodniu. Do tego dojdą wewnętrzne turnieje w weekendy, a na dalszym etapie szkolenia także rywalizacja z innymi drużynami - mówi Krystian Żołnierewicz.

Miesięczna składka za udział w zajęciach wyniesie 100 zł od dziecka. Szczegółowy harmonogram treningów jest jeszcze ustalany. Wszelkich informacji na temat szkółki udzielają trenerzy i kierownik pod numerami telefonu: 511-853-557, 690-983-339 oraz 696-763-815.

- Chcemy przygotować chłopców sprawnościowo, technicznie i motorycznie do tego, by mogli podjąć dalsze nauki piłkarskiego rzemiosła w Arce. Dużym motywatorem dla nich z pewnością będzie obecność na zajęciach piłkarzy pierwszego zespołu. Zależy nam na wprowadzeniu podwórkowej atmosfery w dobrym tego słowa znaczeniu i wychowywaniu sympatyków Arki z duchem sportu. W erze komputerów niestety zanika tradycja grania w piłkę po szkole na dzielnicowych boiskach. Chcemy przywrócić ten klimat i zachęcić dzieciaki do regularnego uprawiania sportu - kończy Żołnierewicz.

Kolejne ośrodki w ramach projektu "Arka na twojej dzielnicy" planowane są na Pogórzu, w Rumi, Wejherowie, Władysławowie, Kościerzynie i Tczewie. Docelowo program szkolenia ma objąć przynajmniej 500 chłopców.