Badania, porady dla ciężarnych i wyprawka na targach dla mam

27 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ws

Pielęgnacja noworodka, bezpieczeństwo dziecka w domu, jakie są korzyści płynące wraz z mlekiem matki i dlaczego krew pępowinowa ratuje życie - to tylko niektóre z ważnych tematów, jakie warto poznać podczas kolejnej edycji popularnych targów "Będę Mamą". Dodatkowo dla ciężarnych będą bezpłatne badania KTG czy szkolenie z pierwszej pomocy. Rodzice będą mogli też skompletować wyprawkę dla malucha czy dowiedzieć się, jak bezpiecznie zamontować fotelik w aucie.Kolejna, IX już edycja targów "Będę Mamą" potrwa od piątku 29 marca do niedzieli 31 marca w jednym z największych sklepów dla mam i dzieci w Trójmieście - Mama i Ja.

- W ten weekend będzie można u nas połączyć edukację z zakupami, ale też po prostu miło spędzić czas. Nasze targi dedykowane są ciężarnym, rodzinom z dziećmi oraz wszystkim tym, którzy interesują się tematyką macierzyństwa - zachęcają organizatorzy.
Na mamy czeka mnóstwo wykładów i warsztatów, które przygotują je do najważniejszej roli w ich życiu. O tym, jak łagodzić ból porodowy bez wsparcia środków farmakologicznych opowie dr n. med. Ewa Grymel-Kulesza podczas wykładu "Tens - metoda łagodzenia bólu porodowego"

- To przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Stosowana jest w położnictwie od 1977 r. Jest podstawową metodą z dziedziny fizykoterapii do uśmierzania bólu w fizjoterapii. W tym przypadku zmniejszany jest ból towarzyszący porodowi. Prąd doskonale znosi bóle krzyżowe. Bóle brzuszne są zmniejszane, lecz nie są zniesione zupełnie. Bardzo wskazane jest, by przyszła mama wypróbowała TENS przed porodem, ponieważ nie każda kobieta polubi prąd - mówi fizjoterapeutka.
Czytaj też: Łagodny poród bez znieczulenia?

Na odwiedzających czeka też szkolenie z pierwszej pomocy, można będzie skorzystać bezpłatnie z badań KTG wykonywanych przez wykwalifikowany personel medyczny. Eksperci pomogą w doborze fotelika samochodowego i wózka oraz przeprowadzą szkolenie w zakresie ich montażu. Jak przygotować się do porodu, dlaczego mleko matki jest tak ważne a krew pępowinowa ratuje życie - to wszystko wyjaśnią eksperci podczas targów.

HARMONOGRAM TARGÓW GDAŃSK
29.03.2019 (piątek)
  • godz. 13:00 "Tens - metoda łagodzenia bólu porodowego" Wykład poprowadzi dr nauk medycznych Ewa Grymel-Kulesza.
  • godz. 15:00 "Bezpieczeństwo podczas przewożenia dzieci na przykładzie fotelików Z-line oraz prezentacja systemu monitorowania SensorSafe"
  • godz. 15:30 "Warsztaty z noszenia dzieci w nosidłach, zalety noszenia, prezentacja nosideł Cybex"

30.03.2019 (sobota)
  • godz. 11:00 "Jak przygotować się do porodu?" Wykład poprowadzi położna ze szkoły rodzenia "Zaufaj Położnej".
  • godz. 13:00 "Pielęgnacja noworodka - pierwsza kąpiel w pigułce." Wykład poprowadzi położna ze szkoły rodzenia "Zaufaj Położnej".
  • godz. 15:00 "Bezpieczne przewożenie dziecka w foteliku samochodowym" Wykład poprowadzi ekspert mgr inż Marek Stańczak.
  • godz. 16:00 "Bezpieczeństwo dziecka w domu" Wykład poprowadzi Stanisław Malcher, specjalista z firmy Reer

31.03.2019 (niedziela)
  • godz. 11:00 Instruktaż pierwszej pomocy "Resuscytacja niemowląt. Pomoc przy nagłej utracie oddechu i zakrztuszeniach" Ćwiczenia na fantomie niemowlęcia, dokładnie odwzorowującym jego biologię. Zajęcia poprowadzi certyfikowany ratownik medyczny.
  • godz. 13:00 "Życiodajne korzyści płynące wraz z mlekiem matki - wsparcie laktacyjne w szpitalu i w domu." Wykład poprowadzi certyfikowany doradca laktacyjny, położna ze szkoły rodzenia "Zaufaj Położnej".

Bankowanie krwi pępowinowej - Czym są komórki macierzyste? Co różni krew pępowinową od szpiku? Jakie zastosowanie ma krew pępowinowa? Czym różni się bank publiczny od banku rodzinnego? Jakie są perspektywy? Na te i inne odpowiedzi na pytania zapraszamy na wykład. Podejmij świadomą decyzję. Wykład poprowadzi Aleksandra Siłuch.

W czasie trwania targów do dyspozycji będą również bezpłatne badania KTG wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny (Szkoła Rodzenia Zaufaj Położnej) 30.03 - 31.03.2019 r. obowiązują zapisy: imię + nazwisko + tydzień ciąży + nr telefonu, na adres: ktg.zaufajpoloznej@gmail.com.

Bezpłatne porady w zakresie doboru fotelika samochodowego oraz wózka dziecięcego 29.03 - 31.03.2019

ws