Bale i zabawy karnawałowe dla dzieci

27 stycznia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
EBu

Karnawał trwa w tym roku do 21 lutego. W tym czasie bawią się nie tylko dorośli. Swoje pierwsze kroki na parkiecie stawiają także dzieci. W tym roku najmodniejsze są stroje zwierzątek, spiderman i żołnierze.Już w piątek, 27 stycznia, odbędą się dwie imprezy karnawałowe: w Gdyni i w Rumi.

W gdyńskiej Makarace, o godzinie 17, startuje wielki Karnawałowy Bal Przebierańców. Zabawa przebiegać będzie w iście balowej atmosferze, w gąszczu kolorowych serpentyn i konfetti. W balu uczestniczyć będą dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Na balu nie powinno zabraknąć małych księżniczek, batmanów i kotków. Organizatorzy mają nadzieję, że dzieci będą miały maski, pelerynki, kolorowe czapki albo peruki. W programie balu poza wspólnymi tańcami (polka, makarena, walc, kankan, kaczuszki i oczywiście freestyle) przewidziano m.in. malowanie buziek, konkurs na karnawałowy strój, zabawy z nagrodami. Udział dziecka w balu kosztuje 40 zł.

Z kolei w Rumi, w Tuptusiu, o godz. 18, rozpocznie się Bal Karnawałowy. Tutaj kostium dla dziecka będzie dostępny na miejscu. Na balu, tak jak podczas zabawy dorosłych, wybierana będzie królowa i król balu oraz najciekawsze przebranie, odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami. Przewidziano także poczęstunek dla dzieci, w tym ciepły i pachnący popcorn. Udział dziecka w balu kosztuje 20 zł.

19 lutego w hotelu Sheraton w Sopocie odbędzie się z kolei VII już Charytatywny Bal dla Dzieci Fundacji Trzeba Marzyć. Co roku na Balu bawi się ponad 500 dzieci, a rodzice zakupując cegiełki upoważniające do wstępu, zasilają konto Fundacji Trzeba Marzyć i pozwalają na spełnianie kolejnych marzeń ciężko chorych dzieci - podopiecznych Fundacji.

Niedzielne popołudnie dzieci będą mogły spędzić bawiąc się na wielkiej sali tanecznej i uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach. W największej komnacie rozstawiony będzie wielki dmuchany zamek wraz z torem przeszkód, a ciekawi świata będą mogli zasmakować świata w przestrzeniach zaaranżowanych przez EduFan. Będzie można również nauczyć się orgiami, skomponować własne, przemyślne mydełko, zrobić rodzinne zdjęcie, czy spotkać się z psami ratownikami Fundacji Dogtor. Na miejscu będzie można posilić się pizzą, słodkościami lub napojem.

Cegiełka upoważniająca do wejścia na Bal kosztuje 40 złotych. Całkowity przychód z Balu przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Pełną listę imprez dla dzieci znajdziesz w Serwisie Dziecko.

Bale odbywają się oczywiście w przedszkolach i szkołach. Organizują je także sami rodzice. Tutaj też zapewnić trzeba odpowiedni strój. Oczywiście łatwo domowymi sposobami przygotować strój, jednak nie ma pewności czy będzie on konkurencyjny w stosunku do strojów prezentowanych przez rówieśników. Warto więc zastanowić nad kupnem lub wypożyczeniem "cuda" na tą okazję.

O trendy zapytaliśmy w Wypożyczalni strojów karnawałowych i teatralnych w Gdańsku.

- Do klasyki należy czarny ninja i różowa księżniczka - mówią pracownicy. - Ale dziewczynki coraz chętniej przebierają się za żabki, małpki lub nawet krówki. A chłopcy o ile nie wybiorą spidermana to od progu pytają o to, jaką broń można wypożyczyć, a potem do tego dobierają odpowiedni, najczęściej związany z różnymi stylami walki, strój. Czasy Harrego Pottera minęły bezpowrotnie.

Wypożyczenie stroju na kilka dni kosztuje 20 - 35 złotych.
Czy pamiętasz własne bale przebierańców z dzieciństwa?
37%

tak, to było bardzo emocjonujące przeżycie

31%

tak, moja mama przygotowywała fantastyczne stroje

18%

tak, ale zawsze byłem ubrany nie tak jak trzeba...

14%

nie, chyba nie uczestniczyłem w takich wydarzeniach

zakończona

łącznie głosów: 71

EBu