Bale i zabawy karnawałowe dla dzieci

27 stycznia 2012 (artykuł sprzed 10 lat)
EBu
Różowa księżniczka to strój na bal przebierańców, który należy do klasyki dziecięcych zabaw. Nadal jest na topie! Więcej zdjęć (1)

Różowa księżniczka to strój na bal przebierańców, który należy do klasyki dziecięcych zabaw. Nadal jest na topie!

fot. monika/Czytelniczka Trojmiasto.pl

Różowa księżniczka to strój na bal przebierańców, który należy do klasyki dziecięcych zabaw. Nadal jest na topie!

fot. monika/Czytelniczka Trojmiasto.pl

Karnawał trwa w tym roku do 21 lutego. W tym czasie bawią się nie tylko dorośli. Swoje pierwsze kroki na parkiecie stawiają także dzieci. W tym roku najmodniejsze są stroje zwierzątek, spiderman i żołnierze.Już w piątek, 27 stycznia, odbędą się dwie imprezy karnawałowe: w Gdyni i w Rumi.

W gdyńskiej Makarace, o godzinie 17, startuje wielki Karnawałowy Bal Przebierańców. Zabawa przebiegać będzie w iście balowej atmosferze, w gąszczu kolorowych serpentyn i konfetti. W balu uczestniczyć będą dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Na balu nie powinno zabraknąć małych księżniczek, batmanów i kotków. Organizatorzy mają nadzieję, że dzieci będą miały maski, pelerynki, kolorowe czapki albo peruki. W programie balu poza wspólnymi tańcami (polka, makarena, walc, kankan, kaczuszki i oczywiście freestyle) przewidziano m.in. malowanie buziek, konkurs na karnawałowy strój, zabawy z nagrodami. Udział dziecka w balu kosztuje 40 zł.

Z kolei w Rumi, w Tuptusiu, o godz. 18, rozpocznie się Bal Karnawałowy. Tutaj kostium dla dziecka będzie dostępny na miejscu. Na balu, tak jak podczas zabawy dorosłych, wybierana będzie królowa i król balu oraz najciekawsze przebranie, odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami. Przewidziano także poczęstunek dla dzieci, w tym ciepły i pachnący popcorn. Udział dziecka w balu kosztuje 20 zł.

19 lutego w hotelu Sheraton w Sopocie odbędzie się z kolei VII już Charytatywny Bal dla Dzieci Fundacji Trzeba Marzyć. Co roku na Balu bawi się ponad 500 dzieci, a rodzice zakupując cegiełki upoważniające do wstępu, zasilają konto Fundacji Trzeba Marzyć i pozwalają na spełnianie kolejnych marzeń ciężko chorych dzieci - podopiecznych Fundacji.

Niedzielne popołudnie dzieci będą mogły spędzić bawiąc się na wielkiej sali tanecznej i uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach. W największej komnacie rozstawiony będzie wielki dmuchany zamek wraz z torem przeszkód, a ciekawi świata będą mogli zasmakować świata w przestrzeniach zaaranżowanych przez EduFan. Będzie można również nauczyć się orgiami, skomponować własne, przemyślne mydełko, zrobić rodzinne zdjęcie, czy spotkać się z psami ratownikami Fundacji Dogtor. Na miejscu będzie można posilić się pizzą, słodkościami lub napojem.

Cegiełka upoważniająca do wejścia na Bal kosztuje 40 złotych. Całkowity przychód z Balu przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Pełną listę imprez dla dzieci znajdziesz w Serwisie Dziecko.

Bale odbywają się oczywiście w przedszkolach i szkołach. Organizują je także sami rodzice. Tutaj też zapewnić trzeba odpowiedni strój. Oczywiście łatwo domowymi sposobami przygotować strój, jednak nie ma pewności czy będzie on konkurencyjny w stosunku do strojów prezentowanych przez rówieśników. Warto więc zastanowić nad kupnem lub wypożyczeniem "cuda" na tą okazję.

O trendy zapytaliśmy w Wypożyczalni strojów karnawałowych i teatralnych w Gdańsku.

- Do klasyki należy czarny ninja i różowa księżniczka - mówią pracownicy. - Ale dziewczynki coraz chętniej przebierają się za żabki, małpki lub nawet krówki. A chłopcy o ile nie wybiorą spidermana to od progu pytają o to, jaką broń można wypożyczyć, a potem do tego dobierają odpowiedni, najczęściej związany z różnymi stylami walki, strój. Czasy Harrego Pottera minęły bezpowrotnie.

Wypożyczenie stroju na kilka dni kosztuje 20 - 35 złotych.
Czy pamiętasz własne bale przebierańców z dzieciństwa?
37%

tak, to było bardzo emocjonujące przeżycie

31%

tak, moja mama przygotowywała fantastyczne stroje

18%

tak, ale zawsze byłem ubrany nie tak jak trzeba...

14%

nie, chyba nie uczestniczyłem w takich wydarzeniach

zakończona

łącznie głosów: 71

EBu

Opinie (8) 4 zablokowane

 • rodzice i tak wolą iśc do McDonaldsa :)

  smaczego

  • 2 8

 • Ja byłem kiedyś na takim balu, że jak po nim wsiadłem do tramwaju to wysiadłem w gdyni

  • 9 0

 • Gabinet Weterynaryjny Dogtor

  Polecam lecznicę dogtor.pl

  • 1 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.