stat

Bale karnawałowe dla dzieci w Filharmonii Bałtyckiej

4 stycznia 2019, 15:30
Ewa Palińska

W trzy soboty karnawału - 5, 19 stycznia oraz 2 lutego, w samo południe, w Filharmonii Bałtyckiej odbędą się Bale dziecięce - koncerty dla rodzin z dziećmi, połączone z zabawami karnawałowymi dopasowanymi do tematyki koncertu i wieku słuchaczy, wspólnymi tańcami do muzyki na żywo, scenkami aktorskimi oraz wizualizacjami dopasowanymi do tematyki balu. Wydarzenia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat a organizatorzy zachęcają małych imprezowiczów do ubrania się w stroje karnawałowe.Bale Gdańskie od lat przyciągają miłośników tanecznych szaleństw przy muzyce wykonywanej na żywo w stylowych wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej, skąd rozpościera się widok na Długie Pobrzeże. To również koncerty, podczas których melomani mają okazję posłuchać znakomitych prezentacji z lekkim przymrużeniem oka.

Bale Gdańskie: ProgramMając na uwadze ogromny sukces wcześniejszych edycji Balów Gdańskich organizowanych dla dorosłej publiczności, w tym roku Filharmonia Bałtycka postanowiła przygotować osobną propozycję dla najmłodszych słuchaczy. I tak, w trzy soboty karnawału, w samo południe, odbędą się tam Bale Dziecięce - koncerty dla rodzin z dziećmi, połączone z zabawami karnawałowymi dopasowanymi do tematyki koncertu i wieku słuchaczy, wspólnymi tańcami do muzyki na żywo, scenkami aktorskimi oraz wizualizacjami dopasowanymi do tematyki balu.

I Bal Dziecięcy - Kosmoteka odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 stycznia o godz. 12.

- Będzie to nie lada gratka dla miłośników rakiet, ufoludków i badaczy gwiazd, ponieważ w kosmiczną podróż zaprosi naszych imprezowiczów słynny gdański astronom Jan Heweliusz - mówi Anna Bona, producentka Balów Dziecięcych. - W towarzystwie żony Elżbiety oraz z pomocą Detektywa Puzona i Panny Samby odkryje on uroki nieznanych rytmów tanecznych. Zorganizuje też niezwykłą międzyplanetarną dyskotekę.
Motywem przewodnim II Balu Dziecięcego (19 stycznia), będzie "muzyka zaklęta w baśni". W programie znajdą się m. in. najpopularniejsze melodie z bajek Walta Disneya w wykonaniu śpiewających aktorów Mai Gadzińskiej oraz Bogdana Smagackiego, którym towarzyszyć będzie zespół prowadzony przez Natalię Walewską - na co dzień koncertmistrza Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. A że bez tańców karnawał nieważny, na filharmonicznym parkiecie zaprezentują się tancerze z zespołu Jantar, wciągając oczywiście publiczność do wspólnej zabawy.

2 lutego natomiast, podczas III Balu Dziecięcego, będziemy bawili się pod hasłem "karnawał zwierząt".

- W programie znajdzie się m.in. muzyka z bajek Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek, Akademia Pana Kleksa, My Little Pony, czy Pszczółka Maja, a na najmłodszych fanów zoologii będą czekały milusińskie zwierzątka. Przyjazne, kolorowe, żyjące w świecie piosenek i pięknych melodii dadzą się przytulić i będą ulubionym towarzyszem zabaw - mówi Anna Bona.
Organizatorzy zachęcają małych imprezowiczów do ubrania się w stroje karnawałowe. Proszą zarazem o to, aby ze względów bezpieczeństwa nie zabierać ze sobą dodatkowych akcesoriów, takich jak np. miecze czy różdżki.

Bilety, w zależności od koncertu, kosztują od 10 do 48 zł. Imprezy są adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat.
Czy byłeś kiedyś na koncercie familijnym w Filharmonii Bałtyckiej?
31%

tak

69%

nie

zakończona

łącznie głosów: 105