Bale przebierańców dla najmłodszych

9 stycznia 2013 (artykuł sprzed 7 lat)
Ilona Truszyńska

Superbohaterowie, wróżki, księżniczki, postaci z bajek i zwierzątka. To najczęstsze kreacje, jakie wspólnie z rodzicami szykują na bale przebierańców dzieci. I choć karnawał dopiero się rozkręca, to w tym roku nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, bo potrwa tylko do 12 lutego. Zatem jeśli chcemy zabrać dziecko na bal z prawdziwego zdarzenia, mamy na to tylko miesiąc.Stroje dla swojej pociechy kupimy praktycznie wszędzie. W sklepach z zabawkami, marketach czy w Internecie. Koszt kompletnego przebrania waha się od kilkudziesięciu do ponad 100 zł. Same dodatki, np. przepaskę na oko dla pirata, koronę dla księżniczki czy różdżkę dla wróżki kupimy już za kilka zł. Strój można także wypożyczyć, np. w obleganej w trakcie karnawału Wypożyczalni strojów teatralnych i karnawałowych, dla dorosłych i dzieci czy w wypożyczalni JolkaFasolka. Koszt wypożyczenia stroju dla dziecka na dwie doby to ok. 25 zł.

Sprawdź, gdzie w Trójmieście wypożyczyć stroje karnawałowe.

A gdy skompletujemy już strój, czas zdecydować się, na jaki bal chcemy się udać. Wiele tego typu imprez organizowanych jest w przedszkolach czy szkołach, ale nie tylko. Ciekawą propozycję, skierowaną do dzieci w wieku 2-5 lat, przygotowało Studio Dziecięcej Aktywności Makaraka w Gdyni. Koszt dwugodzinnej zabawy to 45 zł (dziecko plus rodzic).

- 18 stycznia bal przebierańców poprowadzi specjalista od dobrej zabawy, klaun "Stefcio Sprężynka", w którego wcieli się aktor Teatru Muzycznego w Gdyni - zapowiada Karolina Kraujutowicz z Makaraki. - Będziemy skakać jak sprężynki, odgadywać dźwięki, przeciągać liny, oglądać scenki kabaretowe z pokazem brzuchomówstwa, a oprócz całej masy wesołych konkursów i turniejów nade wszystko tańczyć i tańczyć.

Pokazy, animacje, konkursy to atrakcje balu karnawałowego, który odbędzie się 19 stycznia w The Salsa Kings w Gdyni. A już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, klub Winda zaprasza na zabawę choinkową dla dzieci, w trakcie której odbędą się m.in. pokazy żonglerki i malowanie twarzy. Specjalna atrakcja to spektakl "Święta być muszą!". Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Pierwsza niedziela lutego to największe wydarzenie karnawałowe dla dzieci w Trójmieście, czyli VIII Charytatywny Bal dla Dzieci Fundacji Trzeba Marzyć, który odbędzie się w sali konferencyjnej Hotelu Sheraton w Sopocie. Co roku na balu bawi się kilkaset dzieci. Bilety w cenie 40 zł to jednocześnie cegiełki. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci. Część biletów będzie wystawiona w formie licytacji, dla tych, którzy będą chcieli w większym stopniu wesprzeć działania fundacji.

- Wzorem lat ubiegłych w trakcie balu dzieci będą mogły spędzić czas bawiąc się na wielkiej sali tanecznej i uczestnicząc w różnego rodzaju animacjach. Rozstawiony będzie wielki dmuchany zamek, odbędzie się loteria fantowa oraz warsztaty plastyczne. Będzie można również eksperymentować w sali doświadczeń EduFun czy spotkać się z psami ratownikami Fundacji Dogtor - opowiada Marcelina Osak z Fundacji Trzeba Marzyć.

Ostatni weekend karnawału na pewno wypełni się mnóstwem propozycji dla maluchów. 9 lutego dzieci w każdym wieku zaprasza gdyńskie Tarabum Cafe. Za dwie godziny zabawy wraz z poczęstunkiem wystarczy zapłacić 20 zł (dziecko plus opiekun). Jak zapowiadają organizatorzy, specjalne atrakcje w trakcie balu zapewni klaun, który poza animacją gier i zabaw przygotuje balonowe figurki dla każdego dziecka.

Jak co roku, na zakończenie karnawału bal organizuje Centrum Nauki i zabaw dla dzieci Bajkowo. Baseny z piłeczkami, labirynty i zjeżdżalnie to wprost raj dla małych imprezowiczów. Koszt tej imprezy to 35 zł od dziecka.

- Zapewniamy 3 godziny super zabawy, poczęstunek na słono i słodko, napoje bez limitu, malowanie buziek oraz gry i zabawy z drobnymi nagrodami - mówi Barbara Rutka z Bajkowa.

Aktualną listę wydarzeń dla dzieci sprawdzaj na bieżąco w serwisie Dziecko.

Dziecięcy strój na bal przebierańców:
43%

przygotowuję wspólnie z dzieckiem z materiałów dostępnych pod ręką - jest zawsze wesoło

39%

wypożyczam, jest duży wybór, więc zawsze coś się znajdzie

18%

nie jest potrzebny do dobrej zabawy, jak coś mamy - to ok, jak nie - to też dobrze

zakończona

łącznie głosów: 46

Ilona Truszyńska