Bańki mydlane, festyny i warsztaty dla najmłodszych - zaplanuj z nami weekend

25 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska

Wszystkie wydarzenia, które wam dziś prezentujemy, są bezpłatne. Dodatkowo większość z nich odbywa się w plenerze. Z kolei za tydzień będziemy świętować Dzień Dziecka, spodziewajcie się więc wyjątkowych atrakcji i już szykujcie czas na rodzinne wyjście.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Warsztaty, pokazy i koncertyZaczynamy od Święta Miasta Gdańska, które będzie trwało aż trzy dni i podczas którego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W piątek, od godz. 15:30 na Małej Scenie, zobaczycie pokazy mody kaszubskiej, haftu, prezentacje kulinarne i poznacie gdańskie legendy. W sobotę odbędzie się Rodzinny Bieg Gdańszczan, od godz. 11 będzie można się z kolei włączyć we współtworzenie wielkiej flagi Gdańska. Na zakończenie dnia, ok. 22:15, odbędzie się pokaz laserowy z elementami pirotechniki. W niedzielę o godz. 11 ulicami miasta przejdzie parada historyczna, a na placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne obozowisko rycerskie z namiotami wojów, kramami i warsztatami rzemiosła. Przez cały dzień na Targu Węglowym będzie można skorzystać ze strefy relaksu. Piątek-niedziela, wstęp wolny.

A morze bez plastiku?Także w Sopocie, na placu Przyjaciół Sopotu, odbędzie się impreza plenerowa, jej tematem przewodnim będzie ekologia. Sopocki Dzień Nauki tym razem skupi się na problemie plastiku, który trafia do mórz i oceanów. Na stanowiskach będziecie mogli zobaczyć m.in. akwarium z organizmami, które żyją w Zatoce Gdańskiej. Na własne oczy będziecie mogli zobaczyć, jaki wpływ mają substancje pochodzące z plastiku np. na układ pokarmowy skorupiaków wodnych. Za pomocą prostych eksperymentów dowiecie się, jak odróżnić rodzaje plastiku, jakie są jego właściwości i jak się z nim obchodzić, by nie zagrażał naszemu zdrowiu. To tylko część z pokazów, które będzie można zobaczyć w sobotę. Organizatorzy przygotowali też gry i zagadki oraz dwa wyjścia edukacyjne na plażę (godz. 11 i 13), w trakcie których pozbieracie plastikowe śmieci. Sobota, godz. 10-15, wstęp wolny.

Festiwal Baniek MydlanychLubicie bańki mydlane? Wybierzcie się więc koniecznie w tę sobotę na Stadion Żużlowy. Będziecie mogli sami spróbować swoich sił w puszczaniu wielkich baniek mydlanych lub obejrzeć, jak inni puszczają multibańki czy zamykają w nich dym. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, będą też dmuchańce do zabawy i wata cukrowa. Sobota, godz. 15-17, wstęp wolny.

Dzieci dzieciomW Teatrze Leśnym, jak co roku, odbędzie się spotkanie plenerowe pod hasłem "Dzieci dzieciom". W programie m.in. ImproBaja, czyli improwizowany spektakl dla dzieci. Jego fabułę dzieci będą tworzyć wspólnie z aktorami na bieżąco - to mali widzowie decydują, jak nazywają się bohaterowie bajki czy jakie mają cechy charakteru. Na scenie z piosenkami Wojciecha Młynarskiego wystąpią młodzi soliści w Klubu Winda GAK. Poza tym gry i zabawy prowadzone przez Tajemniczy Las i malowanie twarzy. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Warsztaty fotograficzne dla najmłodszychMuzeum Miasta Gdyni zaprasza na wydarzenie związane z Dniem Mamy. Podczas warsztatów rodzinnych organizowanych z okazji tego ważnego dnia, w centrum wydarzeń znajdą się mamy. Dzieci zapoznają się z podstawową obsługą aparatu fotograficznego i odpowiedniego kadrowania, a wszystko to pomoże im w wykonaniu portretu ukochanej mamy. Sobota, godz. 11, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl.