Bezpłatne porady laktacyjne dla karmiących mam

22 września 2011 (artykuł sprzed 9 lat)
Monika Kopycińska

O tym, że mleko matki jest najbardziej wartościowym pokarmem dla noworodka i niemowlęcia przekonują nawet producenci mleka modyfikowanego. Ssanie piersi jest dla niemowlęcia momentem fizycznej bliskości z matką.Bywa jednak tak, że karmienie piersią przysparza mamom wiele trudności. W takich sytuacjach warto udać się do poradni laktacyjnej gdzie fachowej pomocy udzielają certyfikowani konsultanci laktacyjni. Przy Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie działa poradnia laktacyjna, która udziela bezpłatnych porad mieszkankom Gdańska.

Karmiące mamy mogą liczyć na pomoc konsultantów laktacyjnych gdy pojawią się wątpliwości dotyczące przebiegu karmienia, kontroli skuteczności karmienia piersią oraz gdy pojawi się nawał, obrzęk, zastój lub zapalenie piersi. Ponadto poradnia udziela porad dotyczących niedoboru pokarmu oraz gdy dziecko słabo przybierają na wadze. Karmiąca mama może liczyć na porady dotyczące trudności z przystawianiem dziecka do piersi, jak również kontynuowania karmienia piersią po powrocie do pracy.

Poradnia prowadzi wyłącznie bezpłatne poradnictwo laktacyjnych dla osób zameldowanych w Gdańsku. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: zapisy do poradni odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00 pod numerami (58) 768-44-73, 768-44-55.

Działalność poradni finansowana jest z funduszy miasta Gdańska.

Ważna informacja dla mam zainteresowanych wizytą w poradni laktacyjnej

Do poradni należy przyjść z dzieckiem. Porada trwa nie dłużej niż 60 minut. Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty lub dokument potwierdzający zameldowanie w Gdańsku, książeczkę zdrowia dziecka, 2 tetrowe pieluszki, sprzęt laktacyjny, którego używa matka laktator, kapturki, SNS.
Jak długo karmiłaś piersią?
33%

do pół roku

26%

do roku

19%

do dwóch lat

22%

w ogóle nie karmiłam piersią

zakończona

łącznie głosów: 165