stat

Biegi dla dzieci, teatr, kino i warsztaty - planujemy weekend

20 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska

Czeka nas kolejny słoneczny weekend w Trójmieście, na szczęście na brak atrakcji również nie będziemy mogli narzekać. Dokąd się wybierzecie razem z całą rodziną?Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Dzień Ziemi w Gdyni i w GdańskuW niedzielę, na końcu Skweru Kościuszki, tuż przy Akwarium Gdyńskim, odbędzie się festyn ekologiczny Dzień Ziemi. Od rana do wieczora będą na was czekać atrakcje związane z ochroną środowiska. Możecie się spodziewać wielu morskich eksponatów do obejrzenia przez mikroskop, zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Na miejscu nie zabraknie różnych ciekawostek biologicznych. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zagrać w różne gry i zabawy, a starsi, rozgrzeją nieco głowy rozwiązując zagadki oraz łamigłówki. Niedziela, godz. 9-18:30, wstęp wolny.

Dzień wcześniej Dzień Ziemi odbędzie się w Gdańsku, w parku przy Al. Zwycięstwa. Będzie można wziąć udział w spacerze z dendrologiem i m.in. dowiedzieć się, jak nazywają się drzewa, które już na dobre obudziły się do życia. W programie także: warsztaty, strefa gier rodzinnych, plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i stanowiska edukacyjne. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Jeśli mieszkaliście kiedyś za granicą...Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza rodziny, które mieszkały kiedyś za granicą i wróciły do kraju na kreatywne warsztaty "Nasz powrót z...". Stworzycie prototypy niesamowitych maszyn i urządzeń, a jedynym ograniczeniem w budowie będzie wasza wyobraźnia. Przy okazji wasze wspomnienia o wyjeździe i życiu za granicą zostaną nagrane i będziecie je mogli dostać na pamiątkę. Może staną się częścią waszego rodzinnego albumu? Sobota, godz. 11, wstęp wolny.

Klub filmowy dla dzieciDKF Miłość Blondynki zaprasza na Dziecięcy Klub Filmowy. W niedzielny poranek zobaczycie norwesko-szwedzki film familijny "Wielką wyprawę Oscara". Pokaz będzie połączony z mini-konkursami. Po seansie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach z animacji filmowej. Organizatorzy zachęcają do zabrania przekąsek. Niedziela, godz. 11. Bilety: 10 zł/osobę.

Improwizowana bajkaW Teatrze Miniatura coś dla fanów improwizacji - ImproBaja. Jej charakterystyczną cechą jest to, że nie ma napisanego scenariusza. Jest w całości wymyślona na oczach widzów, a więc za każdym razem zupełnie inna i wyjątkowa. Na początku dzieci wymyślają postaci, następnie aktorzy-improwizatorzy przejmują inicjatywę i improwizują ich przygody. Później, w trakcie spektaklu, aktorzy jeszcze wielokrotnie proszą małych widzów o pomoc - o poradę, zagranie kogoś, zbudowanie z siebie wehikułu itd. Jedno jest pewne - będzie zabawnie i bez miejsca na nudę. Sobota, godz. 15. Bilety: 20 zł.

Puchar GdyniNa koniec coś dla małych biegaczy - Puchar Gdyni: Witomino. To pierwszy z biegów, w którym wziąć udział mogą dzieci od maluszków do młodzieży. Na odcinku 100 metrów pobiegną maluchy z rodzicami, a starsze dzieci będą startować na coraz dłuższych dystansach. Cały cykl (7 biegów) odbędzie się w temacie marynarskim, co oznacza nowe nazwy dystansów i określony klimat startów. Będzie też więcej dystansów, starty odbędą się osobno dla cztero-, pięcio-, sześcio-, siedmio-, ośmio- i dziewięciolatków, połączone za to zostaną kategorie wiekowe 15-16 i 17-18 lat. Niedziela, godz. 14. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora i są już ostatnie wolne miejsca.