Brave Kids w Gdańsku."Chcemy oddać głos młodym"

14 lipca 2021, 8:00
Piotr Kallalas

Ruszyły multidyscyplinarne półkolonie artystyczne, które są organizowane w pięciu miastach, w tym między innymi w Gdańsku w ramach projektu Brave Kids. Inicjatywa od kilkunastu lat daje możliwość integracji i współpracy dzieci i młodzieży nie tylko z Polski, ale także wielu innych państw z całego świata.Gdzie i kiedy można obejrzeć finał Brave Kids?Finał projektu Brave Kids odbędzie się 24.07.2021 r. (sobota) o godz. 12 w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na pandemię obowiązują zapisy.

Warsztaty Brave Kids już po raz 12. integrują młodych uczestników, którzy podczas letnich zajęć edukacyjno-artystycznych przygotowują specjalny performance, dają upust swoim artystycznym wizjom i realizują projekty twórcze.

Trudno tutaj o zdefiniowanie aktywności, bowiem to od dzieci i młodzieży zależy kierunek działań. Warsztaty odbywają się między innymi we Wrocławiu, Rzeszowie czy Warszawie, jednak inicjatywa dotarła również na Pomorze.

W Gdańsku turnus rozpoczął się w poniedziałek, 12 lipca, i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Już 24 lipca odbędzie się "finał regionalny", podczas którego uczestnicy na scenie w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej przygotują specjalny performance. Następnie dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w kolejnym etapie integracji, organizowanym tradycyjnie we Wrocławiu.

- Wszyscy tegoroczni uczestnicy i uczestniczki - łącznie 250 młodych artystów - spotkają się na Brave Kids pod wrocławskim niebem. Wystąpi wtedy również 400 dziecięcych i młodzieżowych artystów z całej Polski - zdradzają organizatorzy. - Przygotują wspólnie wielką niespodziankę dla wrocławian, którą zaprezentują na placu Wolności w sobotnie popołudnie, 28 sierpnia. Międzynarodowo będzie również na spektaklu, który wystawią grupy artystyczne z Polski i zagranicy na tradycyjnym Wielkim Finale Brave Kids.
Czytaj też: Dokąd posłać dziecko na kolonie i półkolonie? Oferta zajęć, warsztatów i obozów

Powrót gości z zagranicyW tym roku wszyscy będą bawić się i tworzyć pod hasłem "Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć". Szczęśliwie, projekt ponownie otwiera się na uczestników z zagranicy.

- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak. - Możliwość spotkania w międzynarodowej grupie niesie ze sobą wiele wartości. - Dzieci i młodzież uczą się nie tylko współpracy, ale też poszanowania dla różnych kultur, patrzenia na świat w inny sposób.
Czytaj też: Dokąd z dzieckiem na plac zabaw w Trójmieście?

Otwarcie na aktywności, w tym warsztaty edukacyjno-artystyczne, jest tym istotniejsze, że dzieci dopiero od kilku tygodni mają możliwość swobodnego spędzania czasu z rówieśnikami. Ostatni rok pandemii doprowadził praktycznie do całkowitej izolacji, która szczególnie dotknęła najmłodszych. Teraz, dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej, jest możliwość organizacji większych eventów.

- Pandemia spowodowała, że młodych ludzi zamknięto w domach, odseparowano od rówieśników, z którymi trudno było utrzymywać bezpośrednie relacje. Chcemy oddać im głos. Pokazać, że to, co mają do powiedzenia, jest ważne - wyjaśnia Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids i dodaje: - Istota projektu pozostaje bez zmian, bo nasz model pracy jest uniwersalny. Skupiamy się na zapewnieniu młodym ludziom dobrych warunków do twórczego wyrażania siebie, w poczuciu bezpieczeństwa i bez obawy przed oceną.
- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak. Więcej zdjęć (10)

- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak.

fot. Mateusz Bral/nadesłane

- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak.

fot. Mateusz Bral/nadesłane

W Trójmieście organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge. Partnerami Brave Kids są NCK i Fundacja Zabawa i Poznanie.
Czy w tym roku wyślesz swoje dziecko na półkolonie?
26%

tak, co roku szukamy takiej możliwości

3%

tak, w tym roku będzie to pierwszy raz

30%

nie, staramy się samodzielnie organizować czas dzieciom

11%

nie, nigdy o tym nie myślałe(a)m

30%

nie mam dzieci

zakończona

łącznie głosów: 27

Opinie (14)

 • (5)

  Pomysłowe!

  • 0 5

  • pomysl na rozniesienie ponowne wirusów. (4)

   • 3 3

   • Zaszczep się i siedź w domu (3)

    Odczep się od dzieci

    • 2 4

    • sam sie odczep, dzieci maja zostac w domu u siebie (2)

     bo sa niezaszczepione

     • 2 3

     • Sam siedź w domu i panikuj (1)

      aż do momentu kiedy już stworzysz te getta dla nieszczepów, w tym dzieci.
      A na razie odczep się od dzieci, bo mogą wychodzić gdzie się ich opiekunom podoba.

      • 2 2

      • Do czasu kiedy opiekun się nie zaopiekuje i trafi tam gdzie trzeba

       • 1 3

 • I bardzo dobrze bo pokolenie ich rodziców jak przyszło do szkoły w "nie takich" butach czy bluzie to już mogło dostać "za (1)

  całokształt". I co ci biedni łysi w zielonych kurtkach co palili hordami pod szkołą sobie teraz myślą :( Dla nich armagedon.

  • 3 5

  • bardzo dobrze, ze bedziemy mieli ognisko nowych mutacji?

   • 2 2

 • a epidemia sie rozwija. troche sie opanujcie. Nawet feta sie nie odbywa z tego powodu. (1)

  "Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak."

  Czytaj więcej na:
  https://dziecko.trojmiasto.pl/Brave-Kids-w-Gdansku-Chcemy-oddac-glos-mlodym-n157760.html#tri
  "

  • 2 6

  • to jest madre? oglosiles zakonczenie pandemii?

   Powrót gości z zagranicy

   "W tym roku wszyscy będą bawić się i tworzyć pod hasłem "Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć". Szczęśliwie, projekt ponownie otwiera się na uczestników z

   Powrót gości z zagranicy

   "W tym roku wszyscy będą bawić się i tworzyć pod hasłem "Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć". Szczęśliwie, projekt ponownie otwiera się na uczestników z zagranicy."
   i
   "- Pandemia spowodowała, że młodych ludzi zamknięto w domach, odseparowano od rówieśników, z którymi trudno było utrzymywać bezpośrednie relacje. Chcemy oddać im głos. Pokazać, że to, co mają do powiedzenia, jest ważne - wyjaśnia Iwona Frydryszak,"

   Czytaj więcej na:
   https://dziecko.trojmiasto.pl/Brave-Kids-w-Gdansku-Chcemy-oddac-glos-mlodym-n157760.html#tri

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.