Charytatywny Bal Przebierańców dla dzieci

13 lutego 2020, 13:00
ws

Marzenia spełniają już od ponad 14 lat, do tej pory udało się to aż 751 razy. Tyle niezwykłych, czasami z pozoru nierealnych dziecięcych marzeń wywołało uśmiech i dało siłę do walki z chorobą małym pacjentom. W tym roku już po raz 15. będzie można wziąć udział w Charytatywnym Balu Przebierańców organizowanym przez Fundację Trzeba Marzyć, jak zawsze cały dochód z balu pozwoli spełnić kolejne marzenia ciężko chorych dzieci.To największa taka impreza w Trójmieście, dzięki której udaje się spełnić marzenia podopiecznych fundacji - głównie dzieci w wieku 2,5-18 lat, przechodzących choroby zagrażające ich życiu. Co roku na balu bawi się od 400 do 500 dzieci.

W tym roku impreza odbędzie się 16.02 w godz. 14-18 w Centrum Konferencyjnym hotelu Sheraton w Sopocie.

- Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne tańce i nie tylko. Wyszukajcie w szafie najlepsze przebranie albo wypożyczcie je na balu. Zabawa będzie tym wspanialsza, że cały dochód z balu pozwoli spełnić marzenia ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Trzeba Marzyć - przekonują organizatorzy.
Na balu dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Począwszy od maluchów, dla których przygotowana jest specjalna, cichsza niż inne miejsca, sala zabaw, przez przedszkolaki, które chętnie poskaczą na dmuchańcach, i wczesnoszkolniaki, które na pewno oczaruje bajkowa chemia i eksperymenty, aż po starsze szkolne dzieci, które zapewne chętnie sprawdzą swoje umiejętności strzelców galaktycznych.

Zabawa na sali balowej jest w cenie biletu (50 zł w przedsprzedaży, 60 zł bilet kupiony na miejscu). Pozostałe atrakcje są płatne - w ten sposób fundacja zbiera fundusze, by móc spełniać kolejne dziecięce marzenia.

Marzenia motorem do zdrowiaFundacja "Trzeba Marzyć" spełnia marzenia dzieci, głównie pacjentów onkologii i hematologii UCK w Gdańsku. Jak przekonują przedstawiciele fundacji, spełnianie marzeń odgrywa istotną rolę w procesie walki z chorobą. Już samo oczekiwanie na realizację marzeń wywołuje uśmiech, daje siłę i nadzieję na powrót do zdrowia.

- W samym czekaniu jest wielka frajda i ten element, który jest dla nas najistotniejszy - jeżeli spełnia się marzenie dziecka, to jest duże prawdopodobieństwo, że spełni się też największe marzenie o wyzdrowieniu. Oczekiwanie na realizację wypowiedzianego marzenia pozytywnie wpływa na stan zdrowia dzieci - przekonuje Rafał Dadej z Fundacji Trzeba Marzyć.
Czy bierzesz udział w akcjach charytatywnych?
48%

tak, jeśli tylko mogę

4%

tak, jeśli chodzi tylko o wpłacenie pieniędzy na jakiś cel, a nie wymaga ode mnie poświęcenia własnego czasu

32%

zdarza się, ale rzadko

16%

raczej nie, od pomocy są specjalne instytucje

zakończona

łącznie głosów: 31

ws