Co robić w weekend? Imprezy dla rodzin

12 czerwca 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
Katarzyna Mikołajczyk
Chcesz spędzić z dziećmi aktywny weekend? Weź udział w biegu szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej zdjęć (1)

Chcesz spędzić z dziećmi aktywny weekend? Weź udział w biegu szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

mat. pras./Bieg Po Rybę

Chcesz spędzić z dziećmi aktywny weekend? Weź udział w biegu szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

mat. pras./Bieg Po Rybę

Przed nami upalny weekend. Planując go warto wziąć po uwagę, że mimo wysokiej temperatury, w piątek i w niedzielę może padać deszcz. Sprawdźmy więc, czy będzie dokąd uciec i przed nim, i przed nudą. Oto kilka propozycji na odpoczynek już nieco pachnący wakacjami.Weekend można zacząć od wspólnego relaksu z dziećmi podczas ćwiczenia jogi. Klub Rodzica i Malucha zobacz na mapie Gdyni zaprasza na Jogę dla dzieci z rodzicami - godzinne spotkania z jogą w każdy piątek. Dołączyć do grupy można od dowolnego spotkania, bo zajęcia mają stały rytm i stałą kolejność ćwiczeń. Ponieważ uczestniczą w nich także dzieci, spotkanie jest wzbogacone o zabawy, tańce, elementy masażu, a nawet bajkoterapię. Czy można lepiej zakończyć tydzień pracy? Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi od 4 lat (choć poradzą sobie też dzieci młodsze). Piątek, 12 czerwca, godz. 16.30-17.30. Koszt jednorazowego uczestnictwa w spotkaniu za parę (rodzica i dziecko) - 15 zł. Karnet na 4 spotkania (dla pary, rodzica i dziecka) kosztuje 50 zł. Wcześniejsze zapisanie się na zajęcia (pod nr tel. 535 015 959) gwarantuje, że nie zabraknie dla nas miejsc.

Całe rodziny mile spędzą czas na Trzecim Pomorskim Pikniku Seniora w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. (wejście D od ul. Dąbrowszczaków, przy Krainie Zabaw). Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, Miasto Gdańsk oraz Fundacja Innowacji Wspierających Samodzielność Niezależni zapraszają na imprezę o charakterze międzypokoleniowym, podczas której świetnie będą bawić się dziadkowie, rodzice oraz dzieci. Choć celem wydarzenia jest edukacja obywatelska oraz podniesienie dostępności do informacji o prawach osób starszych, impreza odbywać się będzie w pełnej radości atmosferze zabawy. W programie: pokazy artystyczne (na scenie wystąpią dzieci z pięknymi prezentacjami), zajęcia sportowe i plastyczne dla dziadków i wnuczków, m.in. wspólne gry planszowe, degustacje kulinarne, warsztaty budowania latawca i wiele innych atrakcji. Sobota, 13 czerwca, godz. 10-15. Wstęp wolny.

Wodny festyn to dobry pomysł na upalną sobotę. Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk zapraszają do "Wodnej Krainy Zabawy". Dzieci poszaleją na zjeżdżalniach i skakańcach, zbudują oczyszczalnię ścieków, spróbują wspólnego chodzenia w nartach, pobawią się kosmicznym piaskiem. Będzie też możliwość poznania wielu ciekawostek na temat wody podczas eksperymentów. To tylko część z zaplanowanych atrakcji w Wodnej krainie, która tym razem zawita do Śródmieścia, do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 zobacz na mapie Gdańska przy ul. Głębokiej 11. Sobota, 13 czerwca, godz. 10-14. Wstęp wolny.

Co kryją w sobie owoce, czy rzeczywiście jest to samo zdrowie i czy ich zapach faktycznie do nich pasuje sprawdzą uczestnicy rodzinnych warsztatów chemicznych Biochemia owoców. Do owocowego laboratorium zaprasza Centrum Nauki Experyment zobacz na mapie Gdyni w Gdyni - podczas godzinnych zajęć Młodzi Odkrywcy wraz z opiekunami poznają się bliżej m.in. z mieszkającymi w owocach witaminami. Jeśli nieobojętne wam chemiczne reakcje, to dobry sposób na urozmaicenie weekendu. Sobota i niedziela, godz. 14. Cena udziału w warsztatach to 12 zł. Osoby biorące udział w warsztatach bilety na wystawę kupią w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł) w KASIE w dniu wydarzenia. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 8. roku życia.

W niedzielę w Sali Koncertowej Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni Mała Gdyńska Filharmonia przedstawi "Impresje muzyczno-baletowe solo i w duecie". To ostatni przed wakacjami poranek muzyczny dla dzieci. Mali melomani przeżyją przygody z bohaterami musicali, operetki i baletu, a także odkryją sekrety sceny i świata za jej kulisami. Niedziela, 14 czerwca, godz. 12. Bilety w cenie 8 zł.

Jak najprościej połączyć zdrową dietę z aktywnym stylem życia? Biegnąc... po rybę. Czwarta edycja Biegu po rybę adresowana jest do wszystkich pokoleń, które mają ochotę powalczyć o rybę na szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z bazą na terenie Parku Handlowego Matarnia zobacz na mapie Gdańska, na parkingu przed Media Markt. Zawodnicy zmagać się będą na dystansach od 100 m do 15 km. Na szczęście nie tylko najszybsi mają szansę na trofea, bowiem wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody niekoniecznie związane z rybami. Najmłodsi nie znajdą czasu na nudę: będą mogli własnoręcznie zrobić maski, nauczyć się czarować za pomocą filcu lub maszyny do szycia, a także zbadać stópki, co dla odpowiedzialnego małego biegacza może być ważnym punktem programu. Na miejscu będzie można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej i wielu atrakcji. Niedziela, 14 czerwca, godz. 9-15. Wstęp wolny. Uczestnicy biegu muszą przed biegiem uiścić wpisowe, którego wysokość zostanie podana na stronie Biegu po Rybę.

Dla małych i dużych kinomanów ciekawą propozycją będzie seans z cyklu Kino Rodzinne. KinoPort zobacz na mapie Gdańska zaprasza na film "Sekret Eleonory". Historia siedmiolatka, który odkrywa tajemnicę skrywaną przez kolekcję starych książek i musi stanąć w obronie niezwykłych przyjaciół, poruszy rodziców i dzieci. W czerwcu film będzie można zobaczyć w KinoPorcie dwa razy - warto skorzystać z tej okazji. Niedziela, 14 czerwca i niedziela, 28 czerwca, godz. 14. Bilety: 10 zł (1 bilet przeznaczony jest dla rodzica i maksymalnie trojga dzieci). Zakupu biletu można dokonać w kasie kina lub przez stronę internetową: http://laznia.pl/biletyonline.html.

Atrakcje pod dachem warto połączyć z tymi na świeżym powietrzu, bo lato już za pasem, a sprzyjająca pogoda zachęca do wyjścia z domu.

Opinie (23) 1 zablokowana

 • Joga dla dzieci z rodzicami (2)

  Joga dla dzieci z rodzicami - fajny pomysł tylko nie bardzo z artykułu ( i ze strony organizatora) wynika czy koszt (15zł) to dziecko+rodzic czy może każdy po 15zł?

  Czy ktoś może korzystał? Polecacie?

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została doprecyzowana.

  • 3 0

  • Bardzo ciekawa propozycja

   Zajęcia trwają około godziny, wszystko zależy od skupienia grupy w danym dniu, czasami jest to 45 min lub dłużej. Każde zajęcia wyglądają inaczej choć zawierają stałe elementy,na każdych zajęciach uczymy się też czegoś

   Zajęcia trwają około godziny, wszystko zależy od skupienia grupy w danym dniu, czasami jest to 45 min lub dłużej. Każde zajęcia wyglądają inaczej choć zawierają stałe elementy,na każdych zajęciach uczymy się też czegoś nowego. Skala trudności jest różna, od ćwiczeń najprostszych po trudniejsze,zawsze jest do wyboru jakiś trudniejszy wariant dla ambitnych,bardziej jednak chodzi o wspólną zabawę i pogłębianie więzi z dzieckiem, jest dużo ćwiczeń w parach,sporo elementów masażu.Na zajęciach panuje luźna atmosfera,nie ma jakiejś niepotrzebnej spiny, po prostu dobrze się razem bawimy.Koszt zajęć szokująco niski, ale być może dlatego, że zajęcia organizuje fundacja.

   • 0 0

  • Więcej informacji na stronie

   http://pracowniajogi.wix.com/weronika

   http://www.bomalihu.org.pl

   • 0 0

 • Cudownie! (2)

  Z przyjemnością wybierzemy się tam z mężem i naszymi maluszkami, one uwielbiają takie imprezy.

  Tylko czemu one są zawsze organizowane tak daleko? :(

  • 3 2

  • bez przesady

   sam mieszkam w Baninie i nie uważam że to daleko.

   • 2 0

  • mąż to raczej bez przyjemności ;)

   • 1 0

 • A o szkolnych sobotnich festynach ani słowa. (1)

  Szkoda.

  • 1 6

  • mdk sopot

   Właśnie szkoda MDK Sopot zapraszamy na Festyn Rodzinny 13.00-16.00. Al. Niepodległości 763 Sopot.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.