Czas zaplanować weekend z dziećmi

17 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Anna Żukowska

W ten weekend atrakcji nie zabraknie i będzie wiele okazji do wyjścia w teren. W planach festyny sąsiedzkie, atrakcje związane z wodą oraz warsztaty rodzinne i seans filmowy dla najmłodszych. Niemal na wszystkie prezentowane przez nas wydarzenia wstęp jest wolny.Zaczynamy od Festynu Ptaki i Sąsiedzi, który odbędzie się we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska. Jego głównym tematem jest ornitologia i ekologia oraz integracja mieszkańców dzielnicy. Odbędą się m.in. recyklingowe warsztaty rodzinne, w trakcie których z niepotrzebnych rzeczy zbudujecie budki lęgowe dla ptaków. Będziecie mogli wziąć udział także we wspólnej gimnastyce relaksacyjnej, zabawach z chustą animacyjną, klaunami oraz w warsztatach graffiti. Na miejscu pojawi się też punkt, w którym chętni zadbają o swój rower. Niedziela, godz. 11-14, wstęp wolny.

Następne w planach mamy dwie wodne imprezy. Pierwsza to Wodna Fiesta 2016, podczas której będziemy mogli spojrzeć na Trójmiasto od drugiej strony oraz poznać sekrety sportów wodnych. W trakcie wydarzenia będzie można bliżej przyjrzeć się żeglarstwu, kajakom czy dowiedzieć się czegoś na temat nurkowania. Odbędą się pokazy, parady i wyścigi łodzi, a także wystawy, koncerty oraz projekcje filmów wodnych. MOSiR Gdańsk zaprasza w sobotę, w godz. 10-18 do Mariny Żaby Kruk. Będzie tam można bezpłatnie wypożyczyć kajaki czy rowery wodne, a także zwiedzić kajakiem Gdańsk z przewodnikiem. Odbędą się też gry i warsztaty dla dzieci. Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza w to samo miejsce w niedzielę, w godz. 11-15. Będzie można wziąć udział w grze miejskiej pt. "Pozbieraj zabytki", warsztatach dotyczących wspólnej przestrzeni miejskiej, a także zobaczyć na scenie występy teatralne i muzyczne. Na wszystkie wydarzenia: wstęp wolny.

Inne wydarzenie związane z tym tematem - Wodna Kraina Zabawy - odbędzie się w Parku Oruńskim zobacz na mapie Gdańska. To kolejne spotkanie z całego cyklu - festyn gościł już we Wrzeszczu i w Nowym Porcie. Na miejscu pojawią się zjeżdżalnie i dmuchane zabawki, basen z kulami wodnymi i przejażdżki na specjalnym torze quadowym. Nie zabraknie też emocji związanych z konkursami - zaplanowano strzelanie z pistoletów wodnych do celu, wyścigi na wieloosobowych nartach, konkurs talentów czy konkurs wiedzy o dzielnicy. Będą też eksperymenty z wodą i pokazy ratownictwa medycznego. Niedziela, godz. 10-19, wstęp wolny.

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na warsztaty rodzinne pt. Badamy miasto - Gdynia pop-up. Na zajęciach wykonacie kartki pocztowe metodą pop-up i kolażu. Będzie to okazja do bliższego przyjrzenia się Gdyni: budynkom, ulicom i roślinom. Zwiedzając wystawę holenderskiego artysty Menno van der Meera, dowiecie się kim on jest, na co zwrócił uwagę podczas swoich spacerów po mieście oraz co wspólnego mają ze sobą port i otaczające nas domy. Razem stworzycie też trójwymiarową panoramę Gdyni. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Sobota, godz. 11-13, bilet: 15 zł/dziecko. Obowiązują zapisy: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Na koniec mamy coś dla małych kinomaniaków. W Bibliotece pod Kotem i Myszą odbędzie się pokaz filmu połączony z warsztatami. Tym razem najmłodsi widzowie (w wieku 4-8 lat) obejrzą kreskówkę pt. Popeye, dobrze znaną ich rodzicom. Chyba wszyscy pamiętamy tego marynarza, który ciągle miał jakieś przygody i któremu przybywało mocy po zjedzeniu puszki szpinaku? Po filmie odbędą się warsztaty kulinarne. Sobota, godz. 11, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: generacjafundacja@gmail.com.