Dodatkowy miesiąc na przedłużenie bezpłatnych przejazdów dziecku

1 października 2019, 8:00
ws

Do 31 października rodzice mogą przedłużyć swojemu dziecku bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na rok szkolny 2019/2020. Dla rodziców i opiekunów oznacza to więcej czasu na zaktualizowanie legitymacji szkolnych, będących podstawą do przyznania pakietu. Przypominamy, jak to zrobić.Twoje dziecko korzysta z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Gdańsku? Aby nadal podróżowało za darmo, konieczne będzie przedłużenie pakietu przejazdów na Karcie Mieszkańca. Wystarczy do 31 października przedstawić zaktualizowana legitymację szkolną.

Z ulgi mogą skorzystać dzieci i młodzież od 4 do 24 roku życia - wystarczy zweryfikowane konto Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz dokumenty potwierdzające uprawnienia do ulgi.

Legitymację z pieczęcią szkoły i zapisem o terminie ważności do 30.09.2020 r. należy okazać w jednym z Autoryzowanych Punktów Sprzedaży (lista dostępna jest tutaj) lub przesłać jej skan po zalogowaniu się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl.

Co zrobić, żeby zaktualizować dane bez wychodzenia z domu?Wystarczy zalogować się na swoje konto - w zakładce Karty i Pakiety kliknąć w prostokąt z imieniem osoby, której chcemy przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów. Następnie wybieramy przycisk "Dodaj nowy pakiet lub projekt do swojej Karty" i dodajemy wymagany dokument.

Wymagane dokumenty (w zależności od wieku dziecka):

Dzieci między 4. a 6. rokiem życia: zaznaczamy "Roczny pakiet darmowych przejazdów 2019-2020 (dla dziecka)" i klikamy "Dodaj pakiet" - pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka.

Dzieci 7-letnie: zaznaczamy "Roczny pakiet darmowych przejazdów 2019-2020 (przedszkolak/uczeń)" i wybieramy, do jakiej placówki uczęszcza dziecko (przedszkole/zerówka/szkoła/inna szkoła, jeśli placówka, do której uczęszcza dziecko nie znajduje się w naszym spisie szkół). Dodajemy skany dokumentów:
  • jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz z odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,
  • jeśli dziecko uczęszcza do szkoły, należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka.
Wniosek trafi do Biura Obsługi Klienta i zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: zaznaczamy "Roczny pakiet darmowych przejazdów 2019-2020 (uczeń)" i przesyłamy skan dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka. Wniosek trafi do Biura Obsługi Klienta i zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Pamiętaj, że jeśli dodasz do wniosku skany legitymacji szkolnej, Twój wniosek trafi do Biura Obsługi Klienta i zostanie zweryfikowany w ciągu trzech dni roboczych. Aby wniosek dziecka mógł być rozpatrzony, rodzic lub opiekun prawny dziecka musi być zweryfikowanym użytkownikiem Gdańskiej Karty Mieszkańca.

Czytaj też: Od 1 czerwca bezpłatna komunikacja dla dzieci z Gdyni i Sopotu
Czy odwozisz swoje dziecko do szkoły?
27%

tak, odwożę autem

15%

odprowadzam, mamy blisko

10%

jedziemy razem komunikacjją miejską

48%

samo pokonuje drogę do szkoły

zakończona

łącznie głosów: 343

ws