stat

Dokąd wybrać się z dziećmi w ten weekend? Planujemy rodzinne atrakcje

10 stycznia 2020, 9:00
Anna Żukowska

Przed nami pierwszy weekend ferii. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie martwcie się, mamy propozycje na spędzenie najbliższych dni.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


O tym, jakie atrakcje czekają na rodziny podczas ferii, przeczytacie tutaj. A co zrobić w weekend?

Musical w SzekspirowskimWeekend zaczynamy w piątkowy wieczór zaproszeniem na Musical Co Ty Powiesz w Teatrze Szekspirowskim. To muzyczny spektakl, który swoją fabułą przeniesie was w świat baśni - fantastycznej Krainy Gloriilandii. Poznacie postaci, których pierwiastek odnajdziecie w każdym z was, dzięki czemu będziecie niejako zmuszeni do chwili refleksji oraz zastanowienia się nad tym, co w życiu stanowi wartość, a co tak naprawdę jest tylko ułudą. Choreografie pełne tańca i akrobacji zabiorą was w świat różnobarwnych emocji, a obrazy na długo pozostaną w waszej pamięci. Piątek, godz. 19. Bilety: 40 zł.

Pan Brzuchatek w OliwieW niedzielę w Oliwskim Ratuszu Kultury możecie się wybrać na rodzinny spektakl pt. "Pan Brzuchatek", który jest przeznaczony dla najmłodszych widzów wraz z opiekunami. Podczas przedstawienia poznacie uroki, a zarazem meandry codziennego życia brzuszka. Doświadczycie wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji dowiecie się, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu. Niedziela, godz. 12. Bilety: 15-20 zł.

Fascynująca fizykaMamy też coś dla małych naukowców. Nawet jeśli wasze dziecko nie jest za bardzo zainteresowane fizyką, wybierzcie się na warsztaty Rodzinne Domowe Eksperymenty, podczas których tematem przewodnim będzie magnetyzm. Zapewniam, że u małych uczestników pojawi się fascynacja zjawiskami fizycznymi. Na poprzednich zajęciach, kiedy głównym bohaterem był prąd, dzieci robiły m.in. baterię z owoców i warzyw i na własne oczy przekonywały się, co prąd przewodzi, a co nie. Tym razem odpowiecie sobie na pytanie, czym właściwie jest magnes i co przyciąga. Sprawdzicie zakres pola magnetycznego, a także zrobicie domowy kompas. W trakcie zajęć odbędą się także magnetyczne zabawy. Sobota, godz. 12, obowiązują zapisy: paweligawel.gda@gmail.com. Wstęp: 30 zł (dziecko + opiekun).

Muzycznie w Gdańsku i w GdyniMamy też dwie propozycje muzyczne. Filharmonia Bałtycka zaprasza na warsztaty Rodzinnego muzykowania. Zajęcia rozwijają w dzieciach muzykalność i miłość do muzyki. Poznacie instrumenty perkusyjne, takie jak marimba, klawesyn i gong. Dowiecie się, jak one brzmią, a przy okazji poznacie bajkę o Królewnie Śnieżce. Niedziela, godz. 11:30, bilety: 11-38 zł.

W Sali Koncertowej Portu Gdynia kolejne spotkanie z Małą Gdyńską Filharmonią. Tym razem poznacie księżniczkę Klarę, która marzy o tym, aby zatańczyć na balu organizowanym w jej pałacu. Obawia się jednak, że nie ma dostatecznego talentu. Pewnego zimowego ranka podczas przechadzki po Wiedniu natrafia na zaczarowane trzewiki. Czy pomogą jej spełnić marzenia o balu? Dowiecie się tego na koncercie. Niedziela, godz. 11, bilety: 12 zł.