stat

Dzień Mamy i atrakcje w plenerze. Planujemy rodzinny weekend

24 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Mamy dla was sporo wydarzeń w ten weekend - i tych w plenerze, i pod dachem. Będzie aktywnie, ciekawie i edukacyjnie. Wszystkie polecane przez nas atrakcje są bezpłatne. Pamiętajcie, że w ten weekend świętujemy Dzień Mamy.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Sportowo na plaży...Zaczynamy od dwóch imprez promujących zdrowy tryb życia. Mamo, ja też biegnę dla Ciebie to wyjątkowe spotkanie, które jest częścią cotygodniowych, wspólnych biegów nad morzem. Odbywają się w każdą niedzielę, do sierpnia. Spotkanie zaczyna się o godz. 10 ćwiczeniami i rozgrzewką, a później odbywa się wspólne bieganie. Organizatorzy zapewniają, że każda, nawet najbardziej początkująca osoba, sobie poradzi. O godz. 11 odbędzie się dodatkowa akcja - z okazji Dnia Mamy wszyscy chętni będą mogli ułożyć z siebie samych napis "mama" na plaży. Jeśli więc chcecie aktywnie zacząć niedzielę i przy okazji uczcić ten wyjątkowy dzień, wybierzcie się na plażę przy molo w Brzeźnie. Niedziela, godz. 10, wstęp wolny.

... i na stadionieRównież w niedzielę, na Stadionie Energa Gdańsk, będzie bardzo sportowo. Odbędzie się tam rodzinny festyn piłkarski pt. "Wygram dla Ciebie, Mamo!". Jest on częścią obchodów Święta Miasta Gdańska, które - jak co roku - ma bardzo bogaty program i odbywa się w wielu częściach miasta. W programie m.in. turniej piłkarski dla dzieci na murawie, na zakończenie którego każdy uczestnik dostanie medal za uczestnictwo, a na trzy najlepsze zespoły czekają puchary. W rozgrywkach mogą wziąć udział chłopcy i dziewczynki poniżej 12 roku życia. Do tego festyn dla rodzin z dmuchańcami, warsztatami tanecznymi i edukacyjnymi, animacje sportowe oraz konkursy. Będzie też możliwość zwiedzenia stadionu - samodzielnie lub z przewodnikiem (opłata: 5 zł). Niedziela, godz. 11-16. Wstęp wolny, na turniej obowiązują zapisy: m.szczukowski@arenagdansk.com.

Piknik w Ptasim RajuW sobotę z kolei warto się wybrać na Wyspę Sobieszewską. Tam, na parkingu przed wejściem do Rezerwatu Ptasi Raj, odbędzie się Ptasi piknik. W programie m.in.: warsztaty kulinarne, recycligowe oraz spacer z ornitologiem. Będziecie też mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których sami zrobicie budkę lęgową, i konkursach wiedzy przyrodniczej oraz o dzielnicy. Na miejscu odbędzie się piknik, powstanie strefa relaksu i zabawy dla dzieci, będzie też można zwiedzić wóz strażacki. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Otwarcie KlockowniW sobotę otwiera się kolejne miejsce pod dachem, w którym dzieci będą chciały spędzać czas. Klockownia będzie działać w CH Manhattan i znajdziecie tam kilka stref zabaw pełnych różnego rodzaju klocków. W całym obiekcie jest ich ponad milion, uwierzycie? Są strefy dla starszych dzieci - z prawdziwym stalowym żurawiem czy z wielkimi klockami piankowymi oraz kawiarnia oddzielająca strefy maluszków od przestrzeni dla większych budowniczych, z której opiekunowie będą mogli obserwować dzieci podczas zabawy. Sobota, godz. 9, wstęp wolny.

Piknik z żaglamiNa koniec zapraszamy was do Mariny Gdynia, gdzie odbędzie się piknik żeglarski Gdynia na fali. W programie m.in.: rejsy po zatoce, bezpłatne lekcje żeglarstwa, zwiedzanie klasycznych jachtów, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Pojawią się też food trucki i strefa relaksu. Sobota, godz. 10-17, wstęp wolny.