Eksperymenty z nauką, teatr czy warsztaty - jak spędzicie rodzinny weekend?

19 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
ws
W ten weekend świętujemy Dzień Nauki Polskiej. Więcej zdjęć (1)

W ten weekend świętujemy Dzień Nauki Polskiej.

fot. galeria/ trojmiasto.pl

W ten weekend świętujemy Dzień Nauki Polskiej.

fot. galeria/ trojmiasto.pl

Na ten weekend mamy dla was kilka ciekawych propozycji z naszego kalendarza imprez. Do wyboru teatr, warsztaty albo trochę fascynującej nauki. Aktywny i ciekawy weekend w najbliższej okolicy jest możliwy.Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Witajcie w naszej bajce! O "Akademii Pana Kleksa" w MiniaturzeTo świetna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, ale również ich rodzice będą się doskonale bawić. Wystawienie musicalu "Akademia Pana Kleksa" przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku to wydarzenie precedensowe, bo w spektaklu bierze udział kilkanaścioro dzieci, które doskonale czują się w otoczeniu dorosłych aktorów.

Pana Kleksa i jego Akademię znają chyba wszystkie dzieci w Polsce. Ten szalony i mądry jednocześnie nauczyciel najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy i znane sprawy w nowy, lepszy sposób.

Sobota i niedziela, 20 i 21 lutego, godz. 12:00, bilet normalny: 30 zł, ulgowy: 27 zł, bilety można zakupić tylko online.

Warsztaty z architektury i animacji dla dzieci10 lutego Gdynia obchodziła swoje 95. urodziny. Człowiek, który ma prawie sto lat, z pewnością niejedno w swoim życiu widział, za to Gdynia jest wciąż młodym miastem. Podczas warsztatów zastanowicie się: jaka naprawdę jest dzisiejsza Gdynia. Muzeum Miasta Gdynia zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami.

Warsztaty architektoniczne - wyobraźcie sobie, że dostaliście za zadanie zaprojektować własny budynek, który pojawi się na ulicach Gdyni. Świetna sprawa, ale jak się do tego zabrać? Właśnie podczas sobotnich zajęć odnajdziecie dobre rozwiązania. Każdy będzie miał okazję stworzyć swoją własną przestrzenną wizję gdyńskiej budowli. Sobota, 20 lutego, godz. 13:30.

Czy ludzie mają wpływ na to, jakie jest miasto, w którym mieszkają? Być może znajdziecie odpowiedź na to pytanie podczas porannych warsztatów z animacji, kiedy stworzycie krótką historię o pewnych szczególnych bohaterach... Sobota, 20 lutego, godz. 11:00.

Warsztaty są biletowane i odbywają się online. Koszt biletu wynosi 10 zł. Opiekunowie mają zagwarantowany bezpłatny udział. W sprawie materiałów prosimy o kontakt z Ośrodkiem Edukacji Muzeum Miasta Gdyni: 58 662 09 35 lub o.lewandowska@muzeumgdynia.pl. Uczestnicy w dniu wydarzenia otrzymają drogą mailową link do platformy Zoom. Dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna w czasie trwania warsztatów.

Czytaj też: 15 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w domu

Experyment świętuje Dzień Nauki PolskiejEfektowne pokazy naukowe i wywiady z naukowcami, wydarzenia online i na wystawach - tak Centrum Nauki Experyment w Gdyni będzie świętować Dzień Nauki Polskiej w weekend 19-21 lutego.

Sejm ustanawiając w 2020 roku ogólnopolski Dzień Nauki Polskiej, nieprzypadkowo na datę obchodów wybrał 19 lutego - dzień urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych polskich naukowców. Dla centrów nauki takich jak Experyment to kolejna możliwość do popularyzowania dokonań naukowców z Polski.

Z tej okazji na Facebooku CNE będzie można poznać troje polskich naukowców: prof. Wojciecha Świętosławskiego - wybitnego fizykochemika żyjącego w latach 1881-1962, dr hab. Dorotę Burską z Uniwersytetu Gdańskiego oraz mgr inż. Joannę Słabońską, doktorantkę z Politechniki Gdańskiej. Co ich łączy? Zamiłowanie do chemii, która będzie motywem przewodnim obchodów Dnia Nauki Polskiej w Experymencie. Z filmów, wywiadów i postów, które CNE opublikuje na swoim fanpage'u, dowiecie się m.in., o czym marzą młodzi naukowcy, jak chemia wpływa na poprawę jakości naszego życia i do czego badania prof. Świętosławskiego przydały się Marii Skłodowskiej-Curie.

Wydarzenia online to nie wszystko, co w ramach Dnia Nauki Polskiej przygotował Experyment.

- Przez cały weekend, od piątku do niedzieli o 12:00 i 15:00 zapraszamy na pokazy naukowe na scenie Experymentu, inspirowane osiągnięciami naukowymi Ignacego Mościckiego. Większość z nas kojarzy Mościckiego jako prezydenta RP, ale nie wszyscy wiedzą, że był również wybitnym chemikiem - mówi Justyna Sudakowska, specjalistka ds. PR i marketingu w Centrum Nauki Experyment.
Piątek - Niedziela, 19 - 21 lutego, godz. 12:00, 15:00, wstęp wolny.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmiWarsztaty sensoplastyczne w GdyniKalamo zaprasza na zajęcia sensoplastyczne, na których stworzycie sensoryczne cuda. Sensoplastyka to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny świat zmysłów, niekończących się możliwości, pomysłów i świetnej zabawy. Proponowane zabawy sensoplastyczne to zabawy brudnych rąk i nóg, na których dzieci mogą spokojnie się brudzić. Dzięki takim zabawom dostarczamy zmysłom dzieci różnorodnych bodźców i wrażeń sensorycznych. Zajęcia te mają rozwijać i stymulować nasze wszystkie zmysły, aby poszerzać świat doznań naszych dzieci.

W ramach zajęć planujemy: tworzenie ścieżek sensorycznych, zabawy z naturalnym piaskiem kinetycznym, tworzenie kreatywnych budowli, ozdabianie ich np. muszelkami, malowanie makaronów oraz tworzenie biżuterii, tworzenie baniek mydlanych, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji, kolorowe woreczki - wlewanie farb i obserwowanie zjawiska, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, farbowanie i malowanie solą - tworzenie figurek z masy solnej, malowanie rączkami, nogami, tworzenie grupowych pejzaży tematycznych, zabawy z produktami spożywczymi, zabawy jadalnym śniegiem, barwienie ryżu, przesypywanie, kreatywne tworzenie obrazków i przyklejanie, tworzenie kolorowej ciastoliny.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zapisy: biuro@kalamo.pl, bilet 25 zł. Sobota, 20 lutego, godz. 11:00.

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.