Ferie w Trójmieście: co, jak i gdzie?

31 stycznia 2013 (artykuł sprzed 9 lat)
Justyna Potorska
Trójmiejscy organizatorzy ferii zimowych pomyśleli o tym, by oferta była atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale też dla ich pracujących rodziców. Więcej zdjęć (1)

Trójmiejscy organizatorzy ferii zimowych pomyśleli o tym, by oferta była atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale też dla ich pracujących rodziców.

fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Trójmiejscy organizatorzy ferii zimowych pomyśleli o tym, by oferta była atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale też dla ich pracujących rodziców.

fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Zajęcia w godzinach 8-17, ciepły posiłek w cenie, możliwość wykupienia tygodniowego lub dwutygodniowego turnusu - w Trójmieście tegoroczni organizatorzy ferii dla dzieci pomyśleli o tym, by oferta była atrakcyjna nie tylko dla najmłodszych, ale też dla pracujących rodziców. Sprawdzamy, czym można zająć dzieci w czasie zimowej przerwy: 11-24 lutego.Ferie edukacyjne

Przykłady twórczych zajęć? Gdański Tuptuś proponuje cykliczne warsztaty (godz. 8-17, 25 zł za dzień). W programie znalazły się między innymi doświadczenia chemiczne i nauka fizyki dla najmłodszych, w tym próba stworzenia własnego, zapachowego mydełka. Rutyna nie grozi także dzieciom, które spędzą ferie w Loopy's World (45 zł za dzień zajęć w godz. 11-17, możliwość wykupienia kilkudniowych turnusów):

- W tym roku do każdego dnia przypisaliśmy kolor: dzień biały będzie poświęcony zimie, dzień czerwony będzie romantyczny, dzień zielony będzie podróżą do Krainy Dinozaurów, a w dniu pomarańczowym będziemy odkrywać witaminy zawarte w owocach - opowiada kierownik placówki, Agata Jakób.

Bardzo ciekawie zapowiadają się ferie w centrum CoToTu (350 zł za 5-dniowy turnus). Dzień tworzenia gier, dzień nauki o kosmosie w Hewelianum, dzień legend gdańskich połączony ze spacerem po Starówce: organizatorzy zadbali o to, by zajęcia były różnorodne.

Ferie w Gdyni? W świetlicy Pasja - czas dla dziecka będzie można skorzystać z oferty półkolonii (tydzień zajęć w godz. 8-16 kosztuje 350 zł). Tematyka? Związana z geograficznym położeniem Trójmiasta: w rozkładzie znalazły się zajęcia z tworzenia makiet łodzi, statków, przewidziano też wycieczkę do Muzeum Morskiego. Gdyńskie Bajkowo jak co roku organizuje turnusy i zapewnia opiekę od 7 do 16. W programie między innymi: warsztaty szybkiego czytania i technik uczenia się, wycieczki do kina, na kręgielnie (10 dni: 250 zł).

Warto też przyjrzeć się ofercie centrum EduFun, które przygotowało dla najmłodszych prawdziwą, naukową przygodę. Dzieci będą mogły przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty, poszerzyć wiedzę z fizyki, chemii, matematyki, geografii, astronomii, biologii i robotyki (350 zł za 5 dni edukacyjnych zajęć).

Ferie twórcze i kulturalne

Nie samą nauką człowiek żyje: w ofercie trójmiejskich placówek dla dzieci nie zabrakło też zajęć dla młodych artystów. W gdańskich Delikatesach Sztuki Teatru Znak dzieci będą mogły wybrać jedne z dwóch tematycznych turnusów (480 zł za tydzień zajęć): mali aktorzy i malarze mogą skorzystać z warsztatów plastycznych i teatralnych, a mali rzeźbiarze i miłośnicy musicalu mogą nauczyć się śpiewu, tańca, technik tworzenia ceramiki.

W Centrum Zabaw Twórczych Edward odbędą się za to zajęcia, na których dzieci w wieku 6-11 lat będą miały szansę stać się bajkopisarzami. Poza warsztatami literackimi, organizatorzy zapewniają też wspólną wyprawę za kulisy teatru i wirtualną podróż pozwalającą poznać rożne oblicza sztuki (500 zł za tydzień). Sopocka Zatoka Sztuki przygotowała dla najmłodszych dwa turnusy artystycznych zajęć, w programie warsztaty plastyczne i poznawanie kultury innych państw (800 zł za tydzień).

W okresie ferii zimowych nie brakuje też przedstawień i widowisk, na które można wybrać się razem z dziećmi. W Teatrze Miniatura najmłodszych z pewnością zaciekawi "Afrykańska Przygoda" (17.02, 18 zł za bilet). Można też wybrać się do sopockiego Pick&Roll Club na Szewca Dratewkę albo Zimową Baśń (17.02, 24.02, bilety: 10 zł). Bardzo ciekawe przedstawienie przygotował Gdyński Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art.

- Widowisko "Przygody Sinbada", które będziemy pokazywać w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni, jest wyjątkowe: to forma taneczno-akrobatyczna - opisuje Krzysztof Okoń, manager Mira-Art i reżyser przedstawienia. - Kolorowe kostiumy, wizualizacje: to przedstawienie dla dzieci w każdym wieku. Z doświadczenia wiemy, że na widowiskach tego typu najmłodsi i rodzice bawią się równie dobrze.

Ferie aktywne

Ciekawe zajęcie podczas ferii znajdą także dzieci, które nie przepadają za malowaniem, przedstawieniami teatralnymi i wolą spędzać wolny czas aktywnie. Młodzi pływacy mogą skorzystać z oferty zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Kreatywnej Edukacji na pływalni Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących. Uzupełnieniem są warsztaty z kreatywnej edukacji (449 zł za tydzień, 848 za dwa tygodnie).

Gdańska pływalnia MOSiR już tradycyjnie proponuje dzieciom i młodzieży w wieku 7-16 lat wejście na basen za symboliczną złotówkę. Ten sam ośrodek wspólnie z SGKS Wybrzeże zaprasza wszystkich chętnych do Hali Sportów Walki na zajęcia z judo i tenisa. Dodatkowa zaleta: wstęp na trening jest wolny. Szeroką ofertę sportowych zajęć przygotował też Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej:

- Zarówno w pierwszym jak i drugim tygodniu ferii organizujemy na Przymorzu, Suchaninie oraz Morenie zajęcia na pływalni, zainteresowani dyscyplinami sportu mają możliwość podjęcia treningów w sekcjach sportowych piłki siatkowej, badmintona i smoczych łodzi pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Organizujemy też kurs samoobrony - opowiada wicedyrektor, Beata Skoczek.

Nie można zapominać, że ferie to przede wszystkim zimowe sporty. Szkółka Łyżwiarskiej Iceskater organizuje Ferie na Lodzie, trójmiejska Szkoła Narciarska PaulSki proponuje naukę jazdy na nartach i snowboardzie dla początkujących i średniozaawansowanych w Przywidzu.

Bardzo ciekawą propozycją są zimowiska stacjonarne organizowane przez Poszukiwaczy Przygód. Jeden z turnusów został poświęcony tematyce Gwiezdnych Wojen: dzieci w wieku 8-13 lat czeka trening młodego Jedi, ćwiczenia sprawdzające zręczność i czujność (Koszt 5 dni to 449 zł).

Mieszkańcy Gdyni mogą wysłać swoje dzieci w wieku 8-15 lat na terenowe ferie do Kolibki Adventure Park. Plan zajęć jest bardzo interesujący: terenowe gry i zabawy, biegi na orientację, jazda quadami i autami terenowymi, a nawet psie zaprzęgi. Koszt 5-dniowego turnusu razem z pełnym wyżywieniem to 590 zł.

Więcej propozycji zajęć na ferie znajdziesz w naszym specjalnycm serwisie.
Ferie w mieście...
20%

mogą być ciekawe, oferta zajęć dla dzieci jest coraz szersza, każdy znajdzie coś dla siebie

11%

moje dzieci wolą wyjeżdżać, ale cieszę się, że w mieście jest co robić

52%

mogłyby być ciekawe, gdyby nie ceny - zbyt wysokie dla wielu rodziców

17%

to nic fajnego, a dla moich dzieci oznacza siedzenie w domu

zakończona

łącznie głosów: 87

Opinie (23) 6 zablokowanych

 • fajnie że są takie turnusy

  moje dzieciaki będą zadowolone, a ja nie muszę brać dwóch tygodni urlopu.

  • 4 4

 • Mam trójke dzieci, zarabiam 1500 zł, mąż nie robi więc gdzie ja moge wysłać (7)

  moje pociechy? Miasto nie przygotowało nic za darmo?

  • 33 13

  • (1)

   DO ROBOTY LENIE!

   • 5 15

   • .

    Nie każdy jest "galerianką"...

    • 9 0

  • To moze niech mąż też coś porobi

   będzie dodatkowe 1500

   • 14 6

  • jak ja nie miałam pracy to miałam czs aby zorganizować im coś ciekawego

   za darmo albo za małą kasę
   jeśli był śnieg-to zabawy na dworzu, sanki w szukanego, na drabinkach, baławan a potem na sankach piły ciepłą czekaladę z termosu
   jeśli było zimno i mokro to albo szły szłysmy do

   za darmo albo za małą kasę
   jeśli był śnieg-to zabawy na dworzu, sanki w szukanego, na drabinkach, baławan a potem na sankach piły ciepłą czekaladę z termosu
   jeśli było zimno i mokro to albo szły szłysmy do innych dzieci, które miały mamy w domu, potem oni do nas albo same: farby, masa solna, wycinaki, robienie masek a i pieczenie pierniczków nam się trafiło w ...lutym

   nie trzeba mieć kasy żeby zając się dziećmi...trzeba pomyśleć

   • 27 3

  • A mąż nie moze sie dziećmi zająć? Pewnie siedzi w telewizor patrzy

   • 8 0

  • też mam trójkę dzieci

   jeden dzień w Smalandii (Ikea), dzień na spacer po Starym Mieście z wizytą w fabryce cukierków, dzień na Oliwę - park i palmiarnię itp/ Zawsze można cos ciekawego wymyślić.

   • 3 0

  • Wiem gdzie

   Do klubu dla dzieci Neptun na ul. Św. Ducha. Tam za darmo i jest super!

   • 0 0

 • oferta

  Coraz wiecej mozliwosci, fajnie. Ceny moglyby byc nieco nizsze...

  • 16 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.