Festiwale, warsztaty i inne atrakcje dla dzieci - planujemy weekend

6 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Czas najwyższy odetchnąć po pierwszym tygodniu września i wybrać się gdzieś z całą rodziną. Zaplanujcie z nami najbliższe dni, atrakcji jest jak zawsze sporo.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Koncerty, teatr, warsztaty i zabawy na KolibkachNa początek spróbujemy wyciągnąć was w plener. W parku Kolibki odbędzie się pierwszy na Pomorzu Festiwal Dzieci. To aż dwa dni wydarzeń, podczas których będziecie mogli oglądać m.in. pokazy artystyczne czy teatry. Nie zabraknie warsztatów, m.in. muzycznych, czy tworzenia pamiątek z wakacji, będą też zajęcia z myślenia kreatywnego. Będzie sporo koncertów - gwiazdą pierwszego dnia będzie Majka Jeżowska, z kolei w niedzielę będziecie mogli posłuchać m.in. piosenek z Akademii Pana Kleksa. Odbędą się też wykłady dla rodziców, a pozostałe atrakcje zostaną rozdzielone na wiele stref - sportową, z dmuchańcami, park trampolin, strefę gastronomiczną oraz z zabawami i animacjami. Sobota, godz. 11-18, niedziela, godz. 11-17. Bilety: 25-35 zł/dzień.

Minifestiwal artystycznyRównież w Gdyni odbywa się Festiwal Slot Pomorze. Na skwerku Arki będziecie mogli wziąć udział w wielu warsztatach, które być może zainspirują was i wasze dzieci do nauczenia się czegoś nowego. Będzie mogli spróbować m.in. malowania na tkaninach czy tworzenia makram, które udekorują wasz dom. Będą też warsztaty z fotografii otworkowej, cyjanotypii oraz tworzenia mas plastycznych. A to nie wszystko - zagracie w gry planszowe, obejrzycie filmy, a dorośli mogą wziąć udział w warsztatach - m.in. z fotografii mobilnej czy aktorstwa. Sobota, godz. 12-20, wstęp wolny.

Zapętleni w czasieW Gdańsku, na placu przy ul. Rycerskiej, wielka gratka dla małych wielbicieli archeologii. Zapętleni w czasie to festyn archeologiczny, w trakcie którego odbędą się warsztaty, stanowiska do zabaw edukacyjnych, wystawy oraz prezentacje, a także wykłady, spotkania autorskie czy spacery. To naprawdę pokaźna lista atrakcji. Będziecie mogli m.in. poznać tajniki ceramiki, upleść chwost, sprawdzić, jak wyglądali Słowianie, a jak wikingowie oraz co archeolog nosi w teczce. Uczestnicy zajęć, którzy przejdą przez wszystkie stanowiska i zbiorą komplet odznak-naklejek, otrzymają dyplom Młodego Archeologa. Sobota, niedziela, godz. 11-17, wstęp wolny.

Zrób to sam!Znacie już nową salę zabaw, która powstała w Garnizonie - Budumi? W ten weekend będziecie mieć okazję, żeby zobaczyć, jak ona wygląda, a przy okazji wziąć udział w warsztatach "Zrób to sam", w trakcie których dzieci własnoręcznie wykonają przyborniki na przybory szkolne lub kredki. Warsztaty trwają 60 minut. Sobota, godz. 11 i 15. Wstęp: 20 zł, obowiązują zapisy: kontakt@budumi.pl.

Muzyczne show z Angry BirdsW CH Manhattan będziecie mogli spotkać bohaterów popularnej gry i filmów - Angry Birds. W programie m.in. muzyczny, interaktywny show, w którym dzieci spotkają się z kolorowymi Angry Birds, zieloną świnką oraz... pisklakami. Pełne piosenek aktorskie przedstawienie powstało specjalnie na potrzeby trasy promującej drugą część filmu o tych wściekłych ptakach. Będzie można spotkać bohaterów z filmu, zakręcić kołem fortuny, w którym do wygrania są słodycze przygotowane przez Milkę oraz pobawić się w strefie gier. Sobota, godz. 11, wstęp wolny.