Festyny rodzinne, gry miejskie i warsztaty

24 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska

Przed nami ostatni sierpniowy weekend, który warto wykorzystać na aktywne spędzenie czasu ze swoją rodziną. W Trójmieście odbędą się m.in. dwie imprezy plenerowe, które przypomną nam o zbliżającym się końcu wakacji. Mamy też propozycję dwóch gier miejskich i warsztatów edukacyjnych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.Weekendowe wydarzenia dla rodzin w Trójmieście:

Aktywnie w Krainie Zabawy

Zaczynamy od festynu rodzinnego w parku im. R. Reagana pod hasłem przewodnim "Aktywuj się w Krainie Zabawy". Organizatorzy zapraszają do zabawy na świeżym powietrzu całe rodziny. Będą dmuchańce, na których dzieci będą mogły się wyszaleć, skacząc i zjeżdżając z zamków czy bawiąc się w basenach z piłeczkami. Stanie też strefa z bańkami mydlanymi i kącik z malowaniem buziek. Dzieci na pewno nie będą się nudzić - zaplanowano różne gry zręcznościowe i zabawy z piłką, które będą prowadzone przez animatorów. Oprócz tego spodziewajcie się konkursów z nagrodami. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Dzień Rodzinny w Konsulacie

W ten weekend otwiera się nowe miejsce na kulturalnej mapie Gdyni - Konsulat Kultury. Impreza inauguracyjna potrwa trzy dni, a niedziela - dzień rodzinny - będzie ostatnim z dni otwarcia. Będziecie mogli wybrać się na warsztaty i animacje w nowej siedzibie Gdyńskiego Centrum Kultury. Atrakcje dla dzieci odbędą się w godz. 11-16. Również o godz. 11 rozpoczynają się dwie gry miejskie. Podczas pierwszej z nich drużyny będą zbierać wizy i pieczątki z progów gdyńskich muzeów i teatrów. Po drodze spotkają Miesiące, które będą miały dla nich różne zadania oraz poddadzą je testom i próbom. Druga gra przygotowana została z myślą o wielbicielach nowych technologii. By zmierzyć się z zagadkami i wyzwaniami umieszczonymi w wirtualnej przestrzeni Gdyni, wystarczy pobrać specjalną aplikację na tablet lub smartfon. Obie gry startują o godz. 11 pod Gdyńskim Centrum Filmowym. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Książka GO!

Kolejna gra miejska, w której możecie wziąć udział w ten weekend to Książka GO! Tym razem ukrytych książek, w tym literatury dla dzieci i audiobooków, będziecie szukać w okolicach pasa nadmorskiego gdańskich plaż. Do znalezienia i zabrania do domu będzie aż 50 tytułów. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte, będą opublikowane o godz. 12 w sobotę i niedzielę w mediach społecznościowych biblioteki publicznej w Gdańsku. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Sobota, niedziela, godz. 12-16, wstęp wolny.

Pożegnanie wakacji na plaży

Na festyn rodzinny z okazji pożegnania wakacji możecie się też wybrać do Gdyni, na plażę miejską. W programie przede wszystkim sporo sportowych atrakcji, m.in. tory przeszkód, strefa pneumatycznych zjeżdżalni, symulator deski surfingowej, tor skimboardingowy, megapiłkarzyki czy megaklocki. Nowością podczas tegorocznej imprezy będzie stanowisko "Lata z Radiem", które będzie działać przez cały czas trwania imprezy. Prowadzone będą w niej gry i animacje, nie zabraknie też muzyki. Sobota, godz. 10-19, wstęp wolny.

Ostatni eduweekend w Experymencie

Przez całe wakacje Experyment zapraszał na dodatkowe atrakcje w weekend. Przed wami ostatnia szansa, żeby z nich skorzystać. Tym razem tematem przewodnim będą... piraci. Dowiecie się m.in., skąd się wzięła czarna opaska na oku pirata albo piracka flaga na statku. Poznacie opowieści o najsłynniejszych piratach i piratkach, największych łupach i podwodnych skarbach. Oprócz tego edukatorki opowiedzą również o sprzęcie do nurkowania, o Bałtyku i Morzu Norweskim i o ciekawostkach związanych z florą i fauną tych mórz. Dodatkową atrakcją będą podwodne żyjątka z dna Bałtyku, które będzie można obejrzeć w akwariach. Sobota, niedziela, godz. 11 i 14. Wstęp w ramach biletu na wystawę: 12-20 zł.