Gotowanie, kino, eksperymenty i budowanie robotów. Jak ciekawie spędzić weekend z dziećmi?

15 października 2021, 8:00
ws
Eksperymenty i ciekawostki naukowe zachęcają dzieci do poznawania świata i nauki. Więcej zdjęć (2)

Eksperymenty i ciekawostki naukowe zachęcają dzieci do poznawania świata i nauki.

fot. 123rf.com/ yacobchuk

Eksperymenty i ciekawostki naukowe zachęcają dzieci do poznawania świata i nauki.

fot. 123rf.com/ yacobchuk

Jak ciekawie spędzić weekend z rodziną? Mamy dla was kilka propozycji: festiwal animacji, warsztaty kulinarne, a może spektakl w teatrze. Jak co tydzień podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, ale w naszym kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 16-17.107. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych - Animafest GdańskGdański Festiwal Animacji to pokazy najlepszych filmów animowanych z całego świata, filmowe konkursy, spotkania z wybitnymi postaciami świata animacji czy edukacyjne warsztaty. Na Festiwalu jak co roku obejrzeć będzie można animacje artystyczne i pozycje ambitne, w tym filmy zrealizowane w klasycznej, rysowanej technice animacji, która wobec wszechobecnej techniki komputerowej odchodzi powoli w zapomnienie. Na festiwalu pojawią się pokazy premierowe zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Do sekcji konkursowych festiwalu w tym roku zgłoszono rekordowe 2553 animacje, z czego do festiwalowej selekcji trafiło 68 filmów.

Piątek - niedziela - seanse rozpoczynają się od godz. 10:00 do 21:00 - Festiwal odbędzie się w dawnym kinie Watra, w gdańskim Multikinie oraz w Instytucie Kultury Miejskiej. Festiwal, jak co roku, zaprezentuje filmy animowane nie tylko dla dzieci.

Kina w Trójmieście


Kosmici w teatrzeZ kinowych seansów przenosimy się do... kosmosu. A właściwie na scenę Teatru Miniatura, gdzie zobaczymy "Kosmitów".

Pia jest kapitanką promu kosmicznego. Razem z dorastającą córką, starzejącą się mamą i niestabilnym emocjonalnie androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy nasi bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? I czy pasażerowie promu jeszcze kiedykolwiek wybiorą się z nimi na wycieczkę? "Kosmici" to spektakl w zaskakujący i świeży sposób mówiący o takich zagadnieniach, jak: ekologia, różnorodność i relacje rodzinne. To przedstawienie familijne, dla całej rodziny.

Sobota - Niedziela, godz. 12:00, wstęp 30 zł.

Zabaw się w odkrywcę i zostań poszukiwaczem skarbówMoże macie ochotę na zagadkowe warsztaty śladami zabytków? Uczestnicy w grupach rodzinnych, rozwiązując zagadki z karty zadań, zapoznają się z zabytkowym wyposażeniem kościoła św. Jana oraz z wybranymi historiami biblijnymi, wędrując od obiektu do obiektu. Poznają pojęcia związane z historią sztuki i architektury (m.in. empora, epitafium, stalla, transept) oraz z współczesną koncepcją adaptacji zabytkowego wnętrza kościoła św. Jana łączącą funkcje sakralne z salą koncertowo-wystawienniczą.

Sobota, godz. 10:00 - Centrum św. Jana, obowiązują zapisy mailowe: agnieszka.drygiel@nck.org.pl.

Place i sale zabaw dla dzieci


Czasem to już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych. Więcej zdjęć (2)

Czasem to już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych.

fot. 123rf.com/goodluz

Czasem to już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych.

fot. 123rf.com/goodluz

Warsztaty kulinarne dla dzieciBudumi zaprasza dzieci (od 4 do 10 roku życia) na warsztaty cukierniczo-artystyczne tym razem w bardzo kolorowym wydaniu.
Warsztaty składają się z dwóch części, cukierniczej i artystycznej. W pierwszej części warsztatów od podstaw upieczecie wyśmienite kolorowe ciasteczka. W drugiej części przygotujecie obłoczki 3D w technice tekturoplastyki.

Sobota, godz. 12:00-14:00 - Budumi Gdańsk, Mariana Hemara 19 (Obok Ortopediki i restauracji Moje Miejsce). Bilety: 65 zł, ulgowy 59 zł (w karnecie na 4 wejścia). Zapisy: kontakt@budumi.pl, tel. 662 000 363.

Z kolei Rozmaryn i bazylia tym razem zaprasza dzieci powyżej 8 lat na warsztaty kulinarne "Dyniowe inspiracje". W programie: wycinanie dyni i pooootworny deser dyniowy. Zajęcia odbędą się w małej grupie do 5-6 osób.

Niedziela, godz. 11:00-13:00 - ul. Zubrzyckiego 3, Gdańsk-Wrzeszcz. Bilety : 70 zł (istnieje możliwość zakupienia biletu na jedne zajęcia lub karnetu (ze zniżką) na 4 zajęć do wykorzystania przez 2 miesiące).

Warsztaty dla młodych konstruktorów i małych chemikówNa Kreatywnym Placu Zabaw w Hevelianum co weekend odbywają się warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji.

Stworzycie w pełni funkcjonalną robotyczną rękawicę. Ta wykonana z prostych materiałów zabawka pozwoli wam chwytać przedmioty i operować nimi jak za pomocą prawdziwej dłoni. Po wykonaniu rękawicy sprawdzicie jej funkcjonalność w serii prostych zadań manualnych. Zajęcia dla konstruktorów w wieku od 7 do 9 lat.

Trochę młodsze dzieci mogą wziąć udział w kuchennych warsztatach dla chemików. Kuchnia w waszym domu to w końcu małe laboratorium chemiczne. Tu przekonacie się, czy znacie niezwykłe właściwości substancji kryjących się w kuchennych szafkach. Na zajęciach w Warsztacie Wyobraźni dowiecie się nieco o sposobach pracy chemików i wspólnie przeprowadzicie doświadczenia. Zajęcia dla eksperymentatorów w wieku od 3 do 6 lat.

W każdą sobotę i niedzielę (od 11.09 do 28.11.2021), godz. 11, 12:30, 14. Wstęp 25 zł.

ws

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Dzieci jako forma spędzania wolnego czasu...

  • 2 0

 • Jak ciekawie (1)

  To tylko ciekawie,wystarczy się czymś zaciekawić a to nic trudnego bo to ludzka cecha wrodzona.

  • 0 0

  • Następny ze swoim biologizmem

   Weź zaktualizuj poglądy...

   • 0 0

 • Gdańsk (1)

  Szkoda, że autor artykułu przygotował propozycje atrakcji tylko w Gdańsku.
  W Gdyni w niedzielę jest m.in koncerty w Małej Gdyńskiej Filharmonii.

  • 1 0

  • gdynianka

   tylko ? :(

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.