Jak ciekawie spędzić z dziećmi weekend?

16 marca 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Anna Żukowska
Nadchodzący weekend bogaty jest w atrakcje, dlatego pomysłów na spędzenie rodzinnego weekendu nie brakuje. Zobacz co będzie się działo. Więcej zdjęć (1)

Nadchodzący weekend bogaty jest w atrakcje, dlatego pomysłów na spędzenie rodzinnego weekendu nie brakuje. Zobacz co będzie się działo.

fot. Mateusz Ochocki/KFP

Nadchodzący weekend bogaty jest w atrakcje, dlatego pomysłów na spędzenie rodzinnego weekendu nie brakuje. Zobacz co będzie się działo.

fot. Mateusz Ochocki/KFP

Jeśli wierzyć prognozom pogody, przed nami prawdziwie zimny weekend. Zanim więc przyjdzie ta upragniona wiosna, schrońmy się jeszcze pod dachem. Zobaczcie, jak ciekawie spędzić najbliższe dni w rodzinnym gronie.



W najbliższe dwa weekendy marca możecie się wybrać na zgłębianie tajemnic Teatru Miniatura. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru będziecie mogli zajrzeć w niedostępne zazwyczaj zakamarki Teatru Miniatura zobacz na mapie Gdańska, a przede wszystkim spotkać bajkowe postaci. Mieszkające na co dzień w Rekwizytorni, na cztery dni ożyją i będziecie je mogli poznać bliżej, a nawet z nimi porozmawiać. Przez cztery dni, godzinę przed spektaklami oraz 45 minut po nich, będziecie mogli spotkać wiele bajkowych postaci. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru. W najbliższy weekend możecie się wybrać z dziećmi na "Tajemnicę kina" oraz na spektakl dla maluchów do czwartego roku życia - "Afrykańską Przygodę". W następny natomiast na sztukę: "Baltic. Pies na krze" oraz na "Afrykańską Przygodę". Sobota, niedziela, 11:00-20:00.

W ramach prywatnych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, w ten weekend możecie też udać się na inne przedstawienia. Małe teatrzyki na dobre zadomowiły się w różnych zakątkach Trójmiasta, więc czasem spotkanie z aktorami nie łączy się wcale z wyjściem do teatru. Zobaczycie więc "Czerwonego Kapturka" w gdańskim Mieście Aniołów, "Bajoro Łabędzie" w Pick&Roll Club w Sopocie, lub poznacie "Zaczarowany Świat cyrku" w gdańskiej Cafe Alegoria. Kolejny spektakl to "Koziołek Matołek" przygotowany przez bydgoski Teatr Lalek "Buratino".

14 marca odbywa się Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Wszyscy mali naukowcy wraz z rodzicami będą mogli świętować w związku z tą ciekawą okazją. Przez dwa dni będziecie podróżować po matematycznych zagadkach i poznawać wszystkie ciekawostki związane z liczbą Pi. Na pasażerów "PoCIĄGU do liczby Pi" czekają także konkursy i wyjątkowe zajęcia dodatkowe. To dobry sposób na zapoznanie dzieci z matematyką w zupełnie inny sposób, niż dzieje się to w szkołach. Wszystkie zajęcia odbędą się w Galerii Strzeleckiej w Centrum Hewelianum zobacz na mapie Gdańska. Sobota, niedziela, godz. 11:00-15:00, wstęp wolny.

Tak się dziś złożyło, że wracamy do tematów związanych z teatrem. W niedzielę bowiem, w Instytucie Kultury Miejskiej zobacz na mapie Gdańska, odbędą się warsztaty dramowe dla dzieci pt. "Potwory". Mali uczestnicy zaczną od wspólnego przeczytania książki "Billy i potwór" (wyd. EneDueRabe). Książka opowiada o chłopcu, który przestraszył się pewnego przerażającego potwora. Przy tej okazji, będzie czas na rozmowę o strachach oraz na warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonają maski. Później uczestnicy warsztatów odegrają krótkie scenki dramowe. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-9 lat, zapisy pod adresem: warsztaty@ikm.gda.pl. Niedziela, godz. 12:00, wstęp wolny.

W Spichlerzu Opackim zobacz na mapie Gdańska, Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, odbędą się Warsztaty Wielkanocne. Będziecie mogli wspólnie z dziećmi wykonać palmy wielkanocne oraz zobaczyć, jak się dawniej robiło pisanki. Zapisy pod numerem: 58 552 12 71 wew. 101. Niedziela, godz. 11:00, bilety: 4-8 zł.

W Cafe Fikcja zobacz na mapie Gdańska odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Kubicą-Daniel, autorką książki "O Bartku i niezwykłym misiu Makarym" (wyd. MTS). To książka, która została wydana jednocześnie z płytą, na której jest opowiadanie w wersji audiobook, znajdziecie na niej też piosenki śpiewane przez dzieci. Na spotkaniu, oprócz czytania fragmentów książki, możecie więc liczyć właśnie na wspólne śpiewanie oraz zabawy. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci przedszkolnych oraz ich opiekunów. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, dlaczego Makary nie był wcale zwyczajnym misiem, wybierzcie się do Cafe Fikcja. Sobota, godz. 13:00, wstęp wolny.

Sopocka Ambelucja zobacz na mapie Sopotu również zaprasza na warsztaty literackie. Spotkacie się z Lilką, bohaterką książek "Głupiutki Piesek" i "Niedobry Kotek" (wyd. Łajka). Lilka pewnego dnia na swojej drodze spotyka niedźwiedzia. Nigdy nie widziała takiego zwierzęcia, więc myśli, że to tylko taki duży pies, który jednak nie potrafi się zachować, dlatego uznaje go za głupiutkiego. Na warsztatach będziecie czytać książki, rozmawiać o nich, ale przede wszystkim rysować, wycinać i tworzyć małe dzieła sztuki. Sobota, godz. 11:00, wstęp: 15 zł.

Opinie (20) 2 zablokowane

 • Polska dla wybranych. (6)

  Po tygodniu harówy za grosze na umowie śmieciowej, nie mam siły w niedzielę na jakąkolwiek zabawe z dziecmi. Taka jest sytuacja większości polaków.

  • 19 14

  • to poco Ci były dzieci? (5)

   Same na świat się nie pchają, to po to masz "robolu" wolną niedzielę, żeby z nimi spędzić kreaktywnie czas a nie zalegać na kanapie i użalać się nad swoim beznadziejnym życiem, a niektóre te "atrakcje" nie kosztują nic

   Same na świat się nie pchają, to po to masz "robolu" wolną niedzielę, żeby z nimi spędzić kreaktywnie czas a nie zalegać na kanapie i użalać się nad swoim beznadziejnym życiem, a niektóre te "atrakcje" nie kosztują nic poza ruszeniem tyłka, jeśli uważasz, że twoje dzieci nie zasługują na "tak wielkie poświecenie" z Twojej strony to wiedz tylko, że jesteś beznadziejny! i nie utwierdzaj innych w przekonaniu, że każdy polak jest taki jak ty! bo to nie prawda!

   • 16 10

   • (3)

    Oczywiście jak się ma dzieci, to się ma i obowiązki, ale i normalnie, po ludzku patrząc, to jak się cały tydzień pracuje od rana do wieczora to w niedzielę się nic nie chce. Ta Twoja wyłącznie krytyka pokazuje, że nie

    Oczywiście jak się ma dzieci, to się ma i obowiązki, ale i normalnie, po ludzku patrząc, to jak się cały tydzień pracuje od rana do wieczora to w niedzielę się nic nie chce. Ta Twoja wyłącznie krytyka pokazuje, że nie wiesz, o czym piszę ja i mój przedmówca. Pewnie, że masz rację... teoretycznie. Ale nie dostrzegasz rzeczywistości takiej, jaka ona jest. Tutaj ojciec przynajmniej pracuje i ma jakiś tam dochód, dzięki któremu dzieci przynajmniej nie są głodne. Umowy śmieciowe - wiesz w ogóle, co to jest z punktu widzenia osoby na takich warunkach "zatrudnionej"? A ilu rodziców jest bezrobotnych? A tak w ogóle to czy w Polsce jest bieda? Niestety jest. A czy wiele dzieci chodzi codziennie głodnych? Wiele. Każdy rozsądny człowiek, który patrzy na to, co się wokół niego dzieje, biedę widzi niemal każdego dnia. W ogromnym stopniu dotyka ona dzieci - szacunkowo podaje się, że niedożywionych i nawet głodnych może być około miliona. Niestety, to naiwni wyborcy winni są temu, że rodzic czy rodzice są bezrobotni, a państwo Tuska narastającym bezrobociem w Polsce nie przejmuje się wcale.

    • 7 1

    • pisiorku mieliscie swoje 5 min i co narobiliscie???zbawiliscie polske? (2)

     • 2 5

     • Ten beznadziejny rząd PiS-u był sto razy lepszy od totalnie beznadziejnego rządu PO-PSL

      • 1 0

     • Harujesz na śmieciówce i jeszcze ich popierasz???

      • 0 0

   • mama Zuzi ale jestes beszczelna

    • 3 7

 • znowu o tych rozwydrzonych szkodnikach ,echhhhhhhh

  • 9 13

 • Trza miec jeszcze piniondze (2)

  na takie rozryfki.. A ja bez roboty, moja baba tesz.. Do tego dwujka dzieci na utszymaniu..

  • 8 3

  • o tym pisałem w swoim poście nie wiadomo czemu usuniętym

   • 2 0

  • I co w takiej sytuacji? Siedzicie w 4ke calymi dniami przed tv? Wiesz, wyscie na spacer nie kosztuje nic.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.