Jak spędzić atrakcyjny weekend z rodziną w Trójmieście?

3 lipca 2020, 8:00
ws

W teatrze, na plaży, w miejskiej grze czy na pikniku - nadchodzący weekend można spędzić na wiele sposobów. Wszystko wskazuje na to, że pogoda pozwoli nam skorzystać z atrakcji również w plenerze, sprawdźcie więc, jak spędzić wolny czas w Trójmieście.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Rodzinny piknik na sopockich błoniachSopocki MOSiR zaprasza mieszkańców na Rodzinne Pikniki na Błoniach. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji - dwa tory przeszkód, dwa stanowiska do gry w boule, dwa stanowiska do gry w badmintona, rodzinna gra na orientację z mapką błoni i hasłem zagadką na dany dzień, w godzinach 12:00-13:30 odbędą się też zajęcia gimnastyczne. Oprócz tego maluchy będą mogły posłuchać bajek czy obejrzeć teatrzyk skrzyneczkowy Kamishibai. Na miejscu będzie możliwość zakupu kosza piknikowego z kocem. Sobota, godz. 12-17. Wstęp wolny.

Teatr w samo południeScena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury tym razem wychodzi do odbiorców na zewnątrz, do przestrzeni parku Oruńskiego. Jak wiadomo, kulturę trzeba zaszczepiać już od najmłodszych lat, dlatego w każdą niedzielę lipca i sierpnia punktualnie o godz. 12 odbywać się będzie tu teatr dla najmłodszych. Organizatorzy na spektakle zapraszają całe rodziny z dziećmi - mamę, tatę, siostrę i brata, a nawet babcię i dziadka. Wszystkie spektakle są bezpłatne, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. W tę niedzielę zobaczymy spektakl pt. Afrykańska przygoda - Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd, spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę - dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich. Niedziela, godz. 12. Wstęp wolny.

Place i sale zabaw dla dzieci


Miejska Gra TerenowaJeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając za miasto, bo impreza rozgrywa się na terenie Starego i Głównego Miasta w Gdańsku. Bractwo Almanak zaprasza do udziału w Miejskiej Grze Terenowej DOMINIK 2020 w ramach cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Teren jest łatwy, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym. Na starcie organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Niedziela, godz. 9:30-14:00. Bilety - do 3 roku życia - 1 zł, powyżej 3 do 12 lat - 5 zł, powyżej 12 do 20 lat - 10 zł, dorośli powyżej 20 roku życia - 15 zł.

Treningi siatkówki plażowejA może sportowe atrakcje i trening siatkówki plażowej? Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe zaprasza drużyny rodzinne, złożone z rodzica i dziecka, na bezpłatne treningi. Program szkolenia dostosowany będzie do umiejętności uczestników. Zgłaszać mogą się dzieci w wieku od 7 do 18 lat, wiek rodziców nie ma znaczenia. Na treningi obowiązują zapisy e-mailowe: siatkowka@tss.org.pl. Limit drużyn na jeden trening to sześć par (12 osób). Każdy piątek do końca wakacji (i pon.) 17:00-18:30 - dzieci w wieku 7-11 lat, 18:30-20:00 - młodzież w wieku 12-18 lat.

Kina w Trójmieście


Teatr Qfer dla dzieciTutaj co tydzień nowe przedstawienie porywa dzieci w zaczarowany świat bajek. Dzieci aktywnie uczestniczą w zabawie, a autorskie piosenki Teatru Qfer szybko zapadają w pamięć - nie tylko dla gości hotelu Holiday Inn Gdańsk. Sobota, godz. 17. Bilety - 15 zł za dziecko (dorośli będący w tym czasie w drugiej części sali restauracyjnej bądź przebywający w wewnętrznym ogródku mogą skorzystać z pakietu obiadowego. Koszt obiadu to 60 zł/osobę. Obiad zawiera: zupa, danie główne i deser. Dzieci do lat 13 jedzą bezpłatnie).

ws