Jak spędzić przedświąteczny weekend?

21 grudnia 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Anna Żukowska
Pamiętajmy, że mimo obowiązków i przedświątecznego szału nie warto zapominać o najbliższych - dlatego znajdźcie dla siebie chwilę i pozwólcie sobie na kilka godzin oderwania od przygotowań świątecznych. Więcej zdjęć (1)

Pamiętajmy, że mimo obowiązków i przedświątecznego szału nie warto zapominać o najbliższych - dlatego znajdźcie dla siebie chwilę i pozwólcie sobie na kilka godzin oderwania od przygotowań świątecznych.

fot. ©istock/Deklofenek

Pamiętajmy, że mimo obowiązków i przedświątecznego szału nie warto zapominać o najbliższych - dlatego znajdźcie dla siebie chwilę i pozwólcie sobie na kilka godzin oderwania od przygotowań świątecznych.

fot. ©istock/Deklofenek

W ten weekend na pewno macie do zrobienia mnóstwo ważnych rzeczy. Trzeba przecież wysprzątać mieszkanie, zacząć robić świąteczne potrawy i kupić ostatnie prezenty. Mamy dla Was propozycje na to, jak spędzić kilka godzin w oderwaniu od tych przygotowań.W świąteczny nastrój na pewno wprowadzą was teatrzyki dla dzieci. W Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska zobaczycie Opowieść Wigilijną. To jedna z baśni, która chyba już zawsze będzie towarzyszyć świętom. I dobrze - jej przesłanie jest ważne, a sama baśń - piękna i mądra. Pewnemu bogatemu, ale skąpemu kupcowi, w Wigilię Bożego Narodzenia wizytę składa duch. Zabiera go w podróż w czasie i pomaga mu sobie uświadomić, że jego życie nie musi być wypełnione samotnością i żalem. Niedziela, godz. 12:30. Bilety: 10 zł. Z kolei Teatr w Blokowisku zobacz na mapie Gdańska zaprasza na spektakl: "Koperek i Kminek w Betlejem". W przystępny dla dzieci sposób zostanie przedstawiona historia narodzin Jezusa. Dowiecie się m.in. kim byli Trzej Królowie i co przynieśli Dzieciątku. Niedziela, godz. 17. Bilety: 8 zł. Natomiast w sopockim Pick&Roll zobacz na mapie Sopotu temat przedstawienia jest może nie świąteczny, ale za to zimowy. To Dwa pingwiny Pink i Punk. Przeniesiecie się na biegun północny i poznacie dwa sympatyczne pingwiny, które mają różne przygody. Niedziela, godz. 13, bilety: 10 zł.

Najbliższa sobota i niedziela to już ostatnie dni, kiedy można odwiedzić Wielką Fabrykę Świętego Mikołaja, która powstała w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym zobacz na mapie Gdańska. Oprócz atrakcji, jakie oferuje sama fabryka, organizatorzy stworzyli niebiletowaną Strefę Pamiątkową. Można w niej zrobić sobie bezpłatnie zdjęcia w monidle, podpisać się na ogromnej bombce oraz pobrać darmową aplikację na telefon, dzięki której odnajdziecie ukryte prezenty. Odbędą się też warsztaty zdobienia skarpet, bombek i ekotoreb oraz gry i zabawy dla dzieci. Wstęp wolny. Do samej Fabryki obowiązują bilety: 59 zł/dziecko. Sobota, niedziela, godz. 9-17:30.

Przed Świętami sporo czasu spędzicie w kuchni, a dzieci na pewno będą chciały wam w tym pomóc. Załóżcie więc, że ta pomoc oznacza sporo bałaganu (ale też zabawy), zaciśnijcie zęby i pozwólcie im na to. Z czasem staną się coraz lepszymi kucharzami i może się okazać, że także realną pomocą. Możecie też się wybrać na warsztaty kulinarne do Galerii Malucha zobacz na mapie Gdyni. W niedzielę dzieci będą tam przygotowywać świąteczne pierogi. Uczestnicy dowiedzą się, skąd pochodzą składniki i co się z nimi dzieje w kuchni. Na warsztatach mali kucharze sami mieszają, ugniatają i wałkują smakołyki, więc zajęcia na pewno się im spodobają (a wy będziecie mieli porządek w kuchni). Niedziela, godz. 10:30. Wstęp: 20 zł/dziecko. Obowiązują zapisy po numerem: 58 621 13 88.

W gdyńskim Caffe Anioł zobacz na mapie Gdyni będziecie mieli ostatnią szansę na wzięcie udziału w Balu Mikołajkowym. Animatorzy przygotowali wiele gier i zabaw dla dzieci. Jak to na balu - nie zabraknie również tańców. Będzie też malowanie twarzy i zabawa z chustą animacyjną, a wszystko to w świątecznej atmosferze. Gościem balu będzie oczywiście sam Święty Mikołaj, który każdemu dziecku wręczy prezent. Sobota, godz. 15. Wstęp: 35 zł/dziecko.

W Zatoce Sztuki zobacz na mapie Sopotu, w ramach cyklu Czytamy Dzieciom, gościem będzie Adam Darski, niektórym lepiej znany jako Nergal. Przeczyta dzieciom dwie książki: "Co?!" oraz "Ja i moja siostra Klara" (wyd. Tatarak). Pierwsza z nich opowiada o babci, dla której żadne wyzwanie nie jest straszne. A uśpienie ciekawskiego wnuczka należy oczywiście do wyzwań. Druga opowiada o rodzeństwie, które przeżywa mnóstwo przygód. Zatoka Sztuki przygotowała dla małych gości słodki poczęstunek i napoje. Sobota, godz. 11. Wstęp wolny.

A na koniec warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Kuźnia talentów zobacz na mapie Gdyni zaprasza do wspólnego stworzenia szopki bożonarodzeniowej. Dzieci własnoręcznie, przy użyciu różnych przedmiotów, stworzą anioły, zwierzęta, Trzech Królów, samą szopkę no i oczywiście głównych bohaterów, czyli Maryję z małym Jezuskiem i Józefa. Sobota, godz. 13, wstęp: 40 zł/dziecko.

Opinie (8) 1 zablokowana

 • (1)

  zdjęcie z reklamy pasty do zębów ?

  • 11 0

  • Trąci mi ubezpieczeniem..

   :p

   • 0 0

 • Taaa i pójdzie tam ktoś na tą część bezpłatną i odmówi dziecku jak zobaczy dalej...

  "Wstęp wolny. Do samej Fabryki obowiązują bilety: 59 zł/dziecko"

  piszcie od razu 59 zł wstep a kilka pierdołek za darmo

  • 13 0

 • gdzie spedxzic weekend w galeri handlowej :)

  jak wszystkie lemingi :)

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.