Jak zaplanować rodzinny weekend pełen atrakcji?

17 lipca 2020, 8:00
ws

Przed nami kolejny weekend wakacji, co zaplanujemy tym razem? Sprawdźcie, dokąd się wybrać z całą rodziną. Rodzinne gry parkowe, zabawa w plenerze czy piknik z wycieczką - przygotowaliśmy dla was kilka propozycji.
Imprezy dla dzieci w naszym Kalendarzu


Turniej piłkarski podczas Weekendowej Strefy AktywnościW każdą sobotę i niedzielę wakacji gdański stadion zaprasza rodziny, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu. Weekendowa Strefa Aktywności to świetny sposób na wakacje w mieście. Tym razem odbędą się turnieje piłkarskie dla małych (sobota) i dużych (niedziela). Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - to latawce, bańki mydlane czy uwielbiane przez dzieci dmuchańce. O godz. 11 pod Fun Areną meldują się miłośnicy małych kółek na warsztaty rolkarskie z Roll4All. W sobotę w godz. 12-16 rozegrane zostaną mecze w dwóch kategoriach wiekowych. Na placu gry spotkają się dzieci z klas 1-4 oraz 5-8. O godz. 16 zostaną ogłoszone wyniki, a nagrody wręczy drużynom nasz gość specjalny. Dzień później w tych samych godzinach i w tym samym miejscu swoimi umiejętnościami piłkarskimi mogą wykazać się dorośli. Nie zabraknie również konkursów, waty cukrowej i lodów. Na większy głód polecają się foodtrucki. Sobota - niedziela, godz. 11-17, informacje o zapisach i biletach.

Rodzinne gry parkoweJeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając za miasto, bo impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskiego parku. Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację" - sezon 9, epizod 7. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Niedziela, godz. 9:30-14:00, bilety do trzeciego roku życia - 1 zł, dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat - 5 zł, młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat - 10 zł, dorośli powyżej 20 roku życia - 15 zł.

Place i sale zabaw dla dzieci


Teatr na plażyDla miłośników Teatru na plaży mamy na ten weekend dwie propozycje:

Pierwsza to: Szkolne przygody Tosi i Plastusia - to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Sobota, godz. 11:00, bilet 25 zł.

Druga to: Baśnie 1001 nocy - bohaterem pierwszej bajki jest Alladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą zamieszkuje duch spełniający życzenia. Alladyn nie spełnia żądania i za karę zostaje uwięziony. Druga bajka opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności. Dalszy ciąg tych historii wszyscy znają. Alladynowi i Alibabie pomagają spryt i pomyślny los, ponieważ w gruncie rzeczy są dobrymi i szlachetnymi ludźmi. Sobota, godz. 11, bilet 20 zł.

Kina w Trójmieście


Weekendowe kino dla najmłodszychA może tęsknicie na kinowymi seansami? Jeśli tak, to dla miłośników kina również mamy propozycję na ten weekend. Z filmowymi porankami powróciło Multikino. To najlepsze bajki dla dzieci, także tych, które rozpoczynają swoją pierwszą przygodę z wielkim ekranem, wyjątkowe filmy oraz kino dla całej rodziny, ale też konkursy z supernagrodami. Przed seansem na dzieci będą czekać quizy i zagadki do rozwiązania. W weekend na ekranie zobaczymy "Psi Patrol" z premierowymi odcinkami. Sobota godz. 10 i 11, niedziela godz. 10 i 11, seanse godz. 11, 13:30, bilety - 17,90 zł.

Rodzinny piknik ze strusiamiLato w pełni, pora więc wykorzystać urlop, pogodę i piękne okoliczności przyrody, dlatego w weekend można wybrać się na rodzinny piknik... ze strusiami. Strusia Farma w Kniewie to miejsce położone tylko 40 minut od Trójmiasta. Tu odpoczniemy w wiejskim, spokojnym klimacie, w otoczeniu zieleni i... strusi afrykańskich, emu, nandu, osłów, lam, owiec, kóz, królików oraz kangura i konia Kacpra. Wystarczy zabrać swój koc i przekąski (dla chętnych miejscowe jajeczne menu), zwiedzać i korzystać z pięknych widoków. Sobota-niedziela, godz. 10, bilety: 9 zł - normalny, 6 zł - ulgowy.

ws