stat

Najciekawsze place zabaw w Trójmieście

11 lipca 2018, 8:00
Arnold Szymczewski

Lato w pełni, a w wakacje to też dobry moment, żeby odpocząć od komputera, konsoli czy telewizji, dlatego warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Niejeden rodzic czy opiekun na co dzień boryka się ciągle z tym samym problemem: Jaki plac zabaw wybrać tym razem, żeby jakoś urozmaicić wakacje swoim pociechom, a przy okazji nie zbankrutować? Przygotowaliśmy listę kilku (darmowych) placów zabaw w Trójmieście, które naszym zdaniem warto odwiedzić z dziećmi. Za tydzień opublikujemy listę płatnych atrakcji na terenie Trójmiasta.Czytaj także: Współczesne place zabaw. Czym chcą nas przekonać deweloperzy?

Park Ronalda ReaganaNa terenie parku Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska znajduje się pięć placów zabaw oraz jeden skate park. Niezmiennie od lat jeden z największych i naszym zdaniem najlepszych placów zabaw w Trójmieście mieści się w południowej części parku przy ul. Dąbrowszczaków zobacz na mapie Gdańska. Znajdziemy tam kilka rozbudowanych domków ze zjeżdżalniami, elementy wspinaczkowe czy nawet tyrolkę. Nieopodal nieco starsze dzieci mogą spróbować swoich sił np. na deskorolce w profesjonalnym skateparku.

Dużo zabawy przy parku OruńskimPlac zabaw sąsiadujący z parkiem Oruńskim przy ul. Nowiny zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku mierzy ponad 4 tys. m kw. Podzielony jest na cztery części i piątą, która jest siłownią pod chmurką. Co znajdziemy na miejscu? Przede wszystkim nawierzchnię tartanową, dzięki czemu trudniej jest o poślizg po deszczu, ponadto rozbudowane pajęczyny, dwie niewielkie ścianki wspinaczkowe, huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice. Atrakcje znajdą tam zarówno maluchy do 3-4 lat, jak i ich starsi koledzy.

Największa pajęczyna wspinaczkowa na osiedlu GarnizonOsiedle Garnizon zobacz na mapie Gdańska rozwija się coraz szybciej, oprócz wielu restauracji, sali koncertowej, butików i sklepów spożywczych zadbano także o najmłodszych. Deweloper na jednym z osiedlowych placów zabaw wybudował największą pajęczynę wspinaczkową w Trójmieście, która na każdym dziecku zrobi ogromne wrażenie. Niestety jest przeznaczona raczej dla starszych dzieci, chociaż już 6-7-latki mogą próbować swoich sił. To również miejsce, gdzie razem z dziećmi aktywnie bawić mogą się rodzice czy opiekunowie, którzy wspinaczki się nie boją. Z kolei na maluchy obok pajęczyny czeka niewielki plac zabaw.

Plaża miejska w Gdyni i skwer Sue RyderWielu rodziców w przeciwieństwie do dzieci nie przepada za tym placem zabaw. Głównie ze względu na bezpieczeństwo i to, że rzeczywiście ciężko jest utrzymać tutaj swoją pociechę na oku. Jednak dla najmłodszych to raj na gdyńskiej plaży zobacz na mapie Gdyni. Na miejscu wśród atrakcji skorzystamy z pajęczyny wspinaczkowej, huśtawek, zjeżdżalni czy statków pirackich a cała zabawa kończy się w przyjemnym i bezbolesnym dla dzieci piasku. Podobnie jak w Gdańsku, w Gdyni też jest skatepark - na skwerze Sue Ryder przy al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni. Nie ma co ukrywać - jest nieco lepszy niż gdański i posiada specjalne koryto do jazdy w tzw. basenie.

Mniejsze osiedlowe place zabaw na Morenie, Siedlcach i ZaspieDwa całkiem ciekawe place zabaw udało nam się znaleźć na Siedlcach przy ul. Bądkowskiego zobacz na mapie Gdańska oraz Goszczyńskiego zobacz na mapie Gdańska. Kameralne miejsca do zabawy z nawierzchnią tartanową będą idealne dla rodziców z dziećmi, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Na miejscu znajdziemy tyrolkę, zjeżdżalnie, huśtawki oraz boisko do koszykówki i piłki nożnej. Równie ciekawie jest na Morenie przy ul. Królewskie Wzgórze zobacz na mapie Gdańska oraz na Zaspie w parku im. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdańska - piach i nowoczesne atrakcje zaspokoją głód zabawy każdego dziecka.

Każdy rodzic wie, że plac zabaw musi być nie tylko bezpieczny, ale i atrakcyjny. To świetne miejsce, gdzie dzieciaki mogą się nie tylko świetnie bawić, ale też ruszać, a przecież sport to zdrowie. Jeśli macie swoje ulubione miejsca do zabawy na mapie Trójmiasta, podzielcie się nimi w komentarzach.