KS Olivia szkoli piłkarzy za darmo

17 lutego 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Treningi piłkarskie dla dzieci. Gdzie i za ile?

Klub sportowy Olivia zaprasza dzieci urodzone w 2007 roku i młodsze na treningi piłkarskie. Zajęcia dwa razy w tygodniu odbywają się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8 przy Szyprów 3 na Żabiance. Uczestnicy będą mogli skorzystać nie tylko ze współpracy z wykwalifikowaną kadrą trenerską, ale do ich dyspozycji będzie nawet dietetyk. Wszystkie zajęcia będą całkowicie bezpłatne.SPRAWDŹ SZKÓŁKI PIŁKARSKIE W KATALOGU TROJMIASTO.PL

KS Olivia wywodzi się z założonej w 1995 roku przez cystersa Wiesława Rymarczyka przyparafialnej drużyny piłkarskiej. Klub przystąpił do rozgrywek w B klasie, czyli na najniższym szczeblu seniorskiej piłki. Swego czasu zarejestrowany już jako stowarzyszenie kultury fizycznej, uzyskał nawet awans do V ligi.

Aktualnie gdański klub nie posiada seniorskiego zespołu. Od 2002 roku prowadzi za to szkolenie młodzieży, która przez lata z powodzeniem radziła sobie w rozgrywkach na Pomorzu. Po latach sukcesów na tym polu, Olivię czekały mniej spektakularne sezony. Szkolenie zakończyły już starsze roczniki, a klub rozpoczyna szkolenie na nowo od najmłodszych dzieci.

- Chcemy wrócić do tych dobrych tradycji szkoleniowych. Wiemy, że możemy przyciągnąć dzieci tylko za sprawą ciekawej oferty. Zamierzamy dać szansę wszystkim chętnym. Zaczynamy szkolić od nowa, z najmłodszymi. Można powiedzieć, że to będzie taki swoisty reset - wyjaśnia prezes Olivii Olaf Dramowicz.
Dzielnicowy klub ruszył więc z inicjatywą bezpłatnego szkolenia. Projekt szkoleniowy "Bezpłatnie i profesjonalnie z KS Olivia" skierowany jest do dzieci urodzonych w 2007 roku oraz młodszych. Dwa razy w tygodniu pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej odbywają się godzinne zajęcia, podczas których kładzie się szczególny nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami piłkarskimi. Docelowo w jednej grupie wiekowej ma trenować około 30 chłopców.

Od nowego semestru do kadry szkoleniowej dołączy ponadto dietetyk. To nowość na tym poziomie szkolenia. Przygotuje on specjalny program żywieniowy, który będzie połączony z zajęciami sportowymi. Program szkoleniowy z elementami profilaktyki zdrowego odżywiania będzie realizowany na terenie Gdańska przy współpracy z przedszkolami oraz szkołami podstawowymi.

- Wiedza dla dzieci, a także ich rodziców w kontekście zdrowego odżywiania jest równie ważna jak treningi. Nie chodzi już tylko o jedzenie słodyczy czy picie coli, ale i świadomość w kontekście żywności przetworzonej. Wielu starszych piłkarzy podkreśla dziś, że ich kariery wyglądałyby inaczej, lepiej, gdyby mieli dostęp do wiedzy, którą dziś przekazuje się w klubach. W razie potrzeby będziemy współpracować także z psychologiem, który przydaje się szczególnie w wypadku współpracy z dziećmi z tak zwanych trudnych rodzin - mówi Dramowicz.
W okresie ferii zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od 16 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8 przy Szyprów 3 na gdańskiej Żabiance. Więcej informacji dostępnych jest u trenera Jacka Zygało pod nr tel. 502-507-980.

W promocji projektu wśród mieszkańców, dotarciu do szkół na terenie działania Klubu mają pomóc dzielnicowi radni oraz Komisja Sportu Rady Miasta Gdańska. W pierwszym etapie nabór odbywa się na terenie dzielnic: Żabianka, Osowa, Oliwa, Zaspa oraz Przymorze.

- Mam nadzieję, że projekt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem i dotrze również do południowych dzielnic Gdańska. Jako radna miasta Gdańska i wiceprzewodnicząca Komisji Sportu będę wspierać inicjatywę. Warto podkreślać, że projekt nie jest skierowany jedynie do najbardziej utalentowanych, ale do wszystkich dzieci. Przede wszystkim jest to promocja zdrowego trybu życia - połączenie sportu ze zbilansowaną dietą. Zajęcia będą bezpłatne, co spowoduje, że dzieci z mniej zamożnych rodzin będą miały możliwość trenowania pod okiem profesjonalnej kadry - przekonuje Beata Jankowiak z Komisji Sportu Rady Miasta Gdańska.

ras.