Kajaki, skoki, a może rowery? Atrakcje na ostatni weekend wakacji

28 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ws
W ostatni weekend wakacji zaplanujcie pełno atrakcji. Więcej zdjęć (2)

W ostatni weekend wakacji zaplanujcie pełno atrakcji.

fot. 123rf.com/Maksym Topchii

W ostatni weekend wakacji zaplanujcie pełno atrakcji.

fot. 123rf.com/Maksym Topchii

Przed nami ostatni weekend wakacji, pogoda raczej nie będzie nas rozpieszczać, ale nie tylko plażami Trójmiasto stoi. Gdzie chcecie się wybrać? Czeka was kajakowa przygoda, rowerowa wycieczka, a może wolicie skoki z mola czy odwiedziny u nietoperzy? Dla tych, którzy tęsknią za nauką, ale nie taką zwyczajną, też mamy propozycję.Ciekawe miejsca i wydarzenia, w których możecie uczestniczyć w weekend:
Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzuPrzygoda w kajakuKajakowa przygoda na Wyspie Sobieszewskiej to świetna zabawa. Możecie wybrać jedną z tras: 7 km lub 13 km, zatem dobrze bawić będą się i rodziny z dziećmi, i osoby, które mają już doświadczenie w kajakarstwie. Trasy trzeba pokonywać zgodnie z mapą, którą otrzymacie na starcie. Impreza ma charakter rekreacyjny, więc możecie płynąć w dogodnym dla siebie tempie i nie musicie się ścigać - na pokonanie całej trasy macie trzy godziny.

W imprezie można wziąć udział na własnym kajaku lub też skorzystać z kajaków zapewnianych przez organizatorów. Będą to turystyczne i wygodne dwójki wyposażone w wiosła i kamizelki, a dla małych dzieci także specjalne wkładki do siedzenia. Sobota godz. 10 - Ptasi Raj Przystań, Gdańsk.

Place i sale zabaw dla dzieciNiedziela na rowerzeDla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, proponujemy rodzinną wycieczkę rowerową. Akcję w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku" organizuje miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i grupa rekreacyjna 3miasto.

Tym razem 12-kilometrowa pętla prowadzi przez leśne dukty w obrębie Lasów Otomińskich. Po drodze zobaczycie liczne leśne torfowiska oraz południową, mniej znaną część Jeziora Otomińskiego. W drodze powrotnej zobaczycie skrywający się w lesie spory krater, który jest pozostałością po neolitycznej kopalni bursztynu. Na zakończenie wycieczki planowane jest też ognisko.

Podczas aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach weźmiecie też udział w zajęciach o bezpieczniej jeździe na rowerze oraz w praktycznych warsztatach z naprawy roweru w razie awarii. Dowiecie się, jak przygotować rower do jazdy w terenie, jak ważne jest odpowiednie wyregulowanie siodełka, hamulców, napompowanie kół czy smarowanie łańcucha. Niedziela, godz. 9:30-14:30, wstęp wolny.

Kina w TrójmieścieUbiegłoroczna edycja "Skoku z mola do morza" pozwoliła zebrać blisko 16 tys. zł dla Kacpra i Alka. W tym roku będą zbierane pieniądze dla Nikoli. Więcej zdjęć (2)

Ubiegłoroczna edycja "Skoku z mola do morza" pozwoliła zebrać blisko 16 tys. zł dla Kacpra i Alka. W tym roku będą zbierane pieniądze dla Nikoli.

mat. prasowe

Ubiegłoroczna edycja "Skoku z mola do morza" pozwoliła zebrać blisko 16 tys. zł dla Kacpra i Alka. W tym roku będą zbierane pieniądze dla Nikoli.

mat. prasowe

Skok z mola do morzaw ten weekend macie też jedyną okazję żeby... skoczyć z mola w Sopocie. Przy okazji możecie zrobić też coś dobrego - pomóc Nikoli, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W niedzielę od godz. 12 odbędzie się ósma edycja charytatywnego "Skoku z mola do morza" organizowanego przez trenera koszykarzy Trefla Marcina Stefańskiego.

To jedyna oficjalna możliwość oddania skoku z mola do wody. Poza tą imprezą, w zależności od rodzaju i liczby popełnionych wykroczeń, za skakanie do wody w niedozwolonych miejscach grozi mandat karny od 20 do 500 złotych. Niedziela, godz. 12:00, Kąpielisko Morskie Sopot.

Odwiedziny u nietoperzyKonkurs z nagrodami, okolicznościowe upominki, premiera edukacyjnej książki dla dzieci czy wykłady chiropterologów - to atrakcje, które przygotowano z okazji Międzynarodowej Nocy Nietoperzy przy zbiorniku wody Stara Orunia w Gdańsku. Będzie można z nich skorzystać w najbliższą sobotę i niedzielę.

Wejście do zbiornika jest biletowane, dlatego trzeba wcześniejszej zarezerwować miejsce przez internet - pod tym linkiem. Sobota - niedziela, godz. 11:00-22:00, bilet normalny - 9 zł (dzieci do czterech lat bezpłatnie).

Trochę nauki przed szkołąJuż za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zarezerwować trochę czasu na naukę i połączyć ją z zabawą. Wizyta w Centrum Nauki Experyment na pewno spodoba się dzieciakom, ale i dla starszych będzie okazją do zafascynowania się nauką i poznania świata. Poza interaktywnymi wystawami i przestrzenią do twórczego eksperymentowania odbywają się tutaj liczne warsztaty. W najbliższym czasie młodzi odkrywcy mogą jeszcze wziąć udział w warsztatach Czyste Slajmowisko, gdzie wykonają szereg niezwykłych doświadczeń, a czoła naukowym zagadkom stawią podczas warsztatów Expanji.

Ciekawe atrakcje znajdziemy także w gdańskim Hevelianum. Działają tu wystawy multimedialne prezentujące wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, techniki i historii, a także odbywają się warsztaty edukacyjne z użyciem nowoczesnych technologii.

ws