Kicia Kocia zostanie patronką gdańskiego przedszkola

16 lutego 2020, 9:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Kicia Kocia została patronką gdańskiego przedszkola

Przedszkole nr 80 przy ul. Kolorowej w Gdańsku imienia Przyjaciół Kici Koci. Właśnie rozpoczynają się starania, by popularna bohaterka książek dla dzieci została oficjalną patronką tej placówki. Pomysł zyskał już aprobatę większości rodziców. Teraz zaakceptować muszą go władze miasta, ale to wydaje się czystą formalnością.Kicia Kocia to rezolutna kotka, która jest bohaterką uwielbianej przez dzieci serii edukacyjnych książek autorstwa Anity Głowińskiej. Autorka mieszka w Gdańsku. W grudniu ubiegłego roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska Mateusz Skarbek zaproponował więc, by miasto uhonorowało Anitę Głowińską lub Kicię Kocię. Wśród pomysłów pojawił się wtedy m.in. miejski plac zabaw imienia Kici Koci, centrum zabaw i edukacji z Kicią Kocią w roli głównej czy nazwanie jej imieniem przedszkola.

- Autorka lub Kicia Kocia zdecydowanie zasługują na uhonorowanie. Te mądre książeczki znają miliony. Dobrze byłoby znaleźć przedszkole, które zechce przyjąć imię albo autorki, albo Kici Koci. Byłoby zaszczytem i wielkim honorem, gdyby się to udało w najbliższym czasie - mówił wtedy Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Chętne przedszkole właśnie się znalazło. To Przedszkole nr 80 w dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe. Ostatnio odbyły się tam konsultacje z rodzicami ws. pomysłu nadania placówce imienia Przyjaciół Kici Koci. Większość z nich była na tak. Teraz pomysł muszą zaakceptować władze miasta, ale z tym nie powinno być problemu.

Place zabaw i małpie gaje- Jesteśmy na początku wprowadzania tego pomysłu w życie. Nazwa przedszkola musi zostać nadana uchwałą. Zawnioskujemy w tej sprawie do Rady Miasta i prezydent Gdańska. Chcemy to zrobić w marcu, liczymy na to, że imię Przyjaciół Kici Koci uda się nadać we wrześniu, po przejściu wszelkich procedur formalnych. Mam też nadzieję, że uda się nawiązać w tym temacie współpracę z autorką książek. Byłoby świetnie, gdyby np. zgodziła się do nas przyjść i namalować Kicię Kocię, bo jest także ilustratorką - mówi Elżbieta Niewiadomska, dyrektor Przedszkola nr 80.
Czy twoje dziecko lubi czytać książki?
62%

tak

13%

zależy jakie, niektóre tak, innych nie

5%

nie

20%

nie mam dzieci

zakończona

łącznie głosów: 746