Kilka pomysłów na rodzinny weekend w Trójmieście

15 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
Macie już plany na weekend? Jeśli szukacie inspiracji podpowiadamy, co będzie się działo w Trójmieście. Więcej zdjęć (1)

Macie już plany na weekend? Jeśli szukacie inspiracji podpowiadamy, co będzie się działo w Trójmieście.

fot. fotolia/Ilkercelik

Macie już plany na weekend? Jeśli szukacie inspiracji podpowiadamy, co będzie się działo w Trójmieście.

fot. fotolia/Ilkercelik

Po całym tygodniu pracy czeka nas wolny weekend, który warto wykorzystać na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Atrakcji nie zabraknie, więc zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy tym razem.Zaczynamy od dwóch propozycji muzycznych. Zachęcamy was do wybrania się całą rodziną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska na koncert pt. "Popatrz, popatrz wiosna już na świecie". Usłyszycie mnóstwo wiosennych, dźwięków. Wysłuchacie m.in. "Symfonii Dziecięcej" Józefa Haydna, bardzo skocznej polki i utworów Jana Straussa. Niedziela, godz. 12, bilety: 15-45 zł. Tego samego dnia, w Sali Koncertowej Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni zagości Mała Gdyńska Filharmonia ze swoim koncertem pt. "W grocie króla gór - magiczny świat Edwarda Griega". Głównym bohaterem tego spotkania będą instrumenty dęte. Można się zdziwić, ile różnorodnych dźwięków wydaje trąbka. Podczas koncertu wybierzecie się w muzyczną podróż do odległej, baśniowej Skandynawii oraz spotkanie z wielkim kompozytorem północy - Edwardem Griegiem. Pojawią się tajemnicze trolle i inne muzyczne niespodzianki. Niedziela, godz. 12, bilety: 8 zł.

Weekend zapowiada się nie tylko muzycznie, ale także naukowo, mamy dla was przygotowane aż trzy zaproszenia w tym temacie. Hewelianum zobacz na mapie Gdańska zaprasza na spotkanie z chemią pod hasłem: "Zakręcone pierwiastki". Jeśli myślicie, że układ okresowy to nuda, to za żadną cenę nie dzielcie się tymi odczuciami ze swoimi dziećmi - one mają szansę, żeby do tego tematu podejść zupełnie inaczej. Podczas weekendowych warsztatów dowiecie się co by się stało gdybyście "ruszyli" pierwiastki z układu okresowego i ustawili je w innym szeregu oraz czy za pomocą pierwiastków można ułożyć słowa a nawet zdania. Mali naukowcy będą też mogli stworzyć model swojej własnej cząsteczki. Sobota, niedziela, godz. 10-16. Wstęp w ramach biletu na wystawę: 9-13 zł

Z kolei w Experymencie zobacz na mapie Gdyni odbędą się urodziny. I to nie byle kogo, bo bardzo znanego Leonarda da Vinci, artysty, naukowca i konstruktora. W przestrzeni wystawy stałej staną stanowiska, na których będzie można stworzyć różne maszyny: wojenne, pływające czy latające. W innym miejscu - strefie testów - będzie można np. sprawdzić czy skonstruowane przez dzieci maszyny pływające faktycznie pływają. Do tego przygotowano stanowisko artystyczne, oczywiście związane z twórczością mistrza da Vinci. Będzie także wytyczona ścieżka dla rodzin, dzięki której nie pogubicie się na wystawie. Sobota, niedziela, godz. 11-17. Wstęp w ramach biletu na wystawę: 12-20 zł.

Z nauką w ten weekend zetkniecie się także podczas wizyty... w centrum handlowym. Riviera zobacz na mapie Gdyni zaprasza na Magnetyczny weekend, podczas którego królować będzie fizyka. W ramach atrakcji przygotowano Elektryczną Układankę, stanowiska, na których można sprawdzić, co się stanie, gdy uda się zamknąć układ elektryczny, poeksperymentować ze zjawiskiem magnetyzmu czy nauczyć się poruszać przedmiotami na odległość. Sobota, niedziela, godz. 13-17, wstęp wolny.

Jeśli macie w domu małego fana lub małą fankę muzyki, zapiszcie się na najbliższe spotkanie muzyczne w IKM pod tytułem "Beatbox czy Mozart... Sprawdźmy co lubię!". Podczas zajęć dzieci będą mogły dokładnie obejrzeć bardzo ciekawy instrument - akordeon a także poznać różne gatunki muzyczne. Dowiedzą się także, jakie zachowania są dopuszczalne podczas wizyty w filharmonii lub operze a jakie na koncercie jazzowym. Warsztaty zakończą się wykonaniem wspólnie skomponowanych utworów. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat. Niedziela, godz. 11, wstęp: 10 zł. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

Na koniec mamy zaproszenie do kinoPortu zobacz na mapie Gdańska, gdzie możecie zobaczyć filmy nie wyświetlane w sieciowych kinach. W sobotę o godz. 15 będzie to "Madika z Czerwcowego Wzgórza" a w niedzielę, również o godz. 15, "Madiko, jesteś szalona!". Oba filmy opowiadają historię siedmioletniej dziewczynki, która nie wie, co to nuda. Każdy dzień w jej towarzystwie to okazja do zupełnie nowej zabawy. Wstęp: 10 zł (rodzic + dziecko).

Opinie (11)

 • Idźcie, idźcie. (4)

  Przynajmniej sąsiedzi odpoczną od waszych pociech.

  • 10 16

  • Dokładnie!

   • 7 3

  • (2)

   heh ja mam za ścianą taką rodzinkę 6 letnia dziewczyneczka, bardzo fajna, miła , sympatyczna, ogarnięta oraz jej brat 3 lata - płacz codziennie, płacz to złe słowo ryk! i tak ma chłopak od 8-10 miesięcy, ja jak ja, ale

   heh ja mam za ścianą taką rodzinkę 6 letnia dziewczyneczka, bardzo fajna, miła , sympatyczna, ogarnięta oraz jej brat 3 lata - płacz codziennie, płacz to złe słowo ryk! i tak ma chłopak od 8-10 miesięcy, ja jak ja, ale rodzicom to ja potwornie współczuje! Z moich obserwacji wynika (nie mam dzieci) że chłopcy jakoś mniej obrotni są od dziewczynek, jak czegoś nie ogarniają to ryk momentalnie i to jest sposób na rozwiązanie każdego problemu małego mężczyzny :)

   • 8 1

   • Potem tupią nogami a później sie dziwią ze nie mogą znalezc sobie wybranki.bo która wytrzyma no nie?

    • 6 1

   • Dlatego dzieci trzeba wychowywać, a nie hodować

    • 5 1

 • (2)

  a mój stary w pracy w weekend i ja sama z dzieciakami, nie ma nas kto zabrać do riwiery :(

  • 7 5

  • boś durna
   jeden do roboty
   drugi do wyra
   a trzeci na zakupy

   • 2 0

  • czemu sama z dziecmi nie pojedziesz?

   i najlepiej jedźcie do pięknego Parku Oliwskiego

   • 1 0

 • dla czego "rodzina" wg trójmiasto to łon, łona i młode ? (1)

  nie możemy (m.in. dzięki pissss) mieć własnych dzieci, co nie oznacza, że ja, moja dziewczyna, kot i psy nie jesteśmy rodziną

  tylko, że w naszym przypadku wiemy gdzie pojechać
  tak, żeby nie szwędać się po miastach a tym bardziej po sklepach :P

  • 6 7

  • do hewelianum

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.