stat

Kolosy, teatr a może trochę ruchu? Planujemy rodzinny weekend

8 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Może do teatru? Proponujemy też podróż dookoła świata podczas Kolosów i - wbrew nadchodzącej wiośnie - wizytę na lodowisku.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:Zobaczyć cały światZaczynamy od Kolosów, które od wielu lat ściągają do Gdyni podróżników, ale i mnóstwo rodzin z dziećmi. Dlaczego? To po prostu doskonała okazja, żeby pokazać dzieciom najdalsze zakątki świata nie ruszając się z Trójmiasta. Od piątku do niedzieli będziecie mogli zobaczyć w Gdynia Arena (i PPNT, w którym zobaczycie transmisje na żywo) prezentacje m.in. z Namibii, Nepalu, Grenlandii czy podróży dookoła świata. A to tylko kilka z miejsc, które będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach i filmach. Oprócz prezentacji, przez cały czas trwania wydarzenia, będą się odbywać warsztaty i spotkania z podróżnikami. Piątek, godz. 11-22, sobota, godz. 10-22, niedziela, godz. 10-19, wstęp wolny.

Chodźcie na łyżwy!W powietrzu czuć już zbliżającą się wiosnę, ale w ten weekend zapraszamy was jeszcze do zanurzenia się w zimowe klimaty. Na Lodowisku w Hali Olivia odbędzie się pokaz Mistrzów Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Atrakcji będzie więcej - szykujcie się na wspólną naukę jazdy na łyżwach prowadzoną przez instruktorów oraz zabawy i animacje. Będą także drobne upominki. Niedziela, godz. 9-12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Premiera w MiniaturzeW Teatrze Miniatura szykuje się premiera spektaklu dla dzieci powyżej 4. roku życia. "Karmazynowy kogut" jest oparty ma motywach baśni rosyjskiej. Opowiada o mieszkającym w internacie Alku, który dostaje misję uratowania podziemnego świata. Pomoże mu w tym między innymi podwórkowy kogut, który okazuje się superagentem ze straży przybocznej króla. Główni bohaterowie - a wraz z nimi także widzowie - przeżyją fascynujących przygód. Piątek, godz. 17, bilety 30 zł. Sobota, godz. 15, niedziela, godz. 12, bilety: 18-20 zł.

Wielkie kobiety związane z GdańskiemDzień Kobiet świętujemy 8 marca, natomiast następnego dnia, w sobotę, możecie się wybrać na warsztaty rodzinne do Instytutu Kultury Miejskiej, podczas których poznacie kobiety z charakterem mieszkające w Gdańsku. Poznacie m.in.: Mariannę Selonkę, posłankę pocztową, która codziennie przemierzała trasę z Sopotu do Gdańska czy Irenę Nadolny-Szatyłowską, pilotkę i sędzię żużlową. Dowiecie się, jak wyglądały miejsca, w których żyły oraz jak wpływały na historie Gdańska. Podczas spotkania każdy z uczestników wykorzystując rożne materiały stworzy swój artbook, który będzie przedstawiał historie ulubionej bohaterki z Gdańska. Sobota, godz. 10. Wstęp: 15 zł, obowiązują zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl.

Musical w SzekspirowskimNa koniec mamy jeszcze jedno zaproszenie dla rodzin z dziećmi powyżej 4. roku życia do Teatru Szekspirowskiego na Musical Kosmos. To opowieść o Wszechświecie, gwiazdach, planetach i ich księżycach. Poznacie tajemnice obiektów astronomicznych, opowiedziane poprzez śpiew, akrobacje, różne techniki tańca oraz oczywiście: muzykę. Piątek, godz. 17 i 19:30. Bilety: 25-35 zł.