Koncerty, opera czy nocą do muzeum. Zaplanuj z nami weekend

17 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

W ten weekend nie da się siedzieć w domu. Choć pogoda jest kapryśna, to mamy dla was tyle atrakcji, że musicie dać wyciągnąć się na miasto.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:


Noc Muzeów dla rodzinWybieracie się na Noc Muzeów? To dobra okazja, żeby zajrzeć w mniej znane miejsca, w których nie będzie długich kolejek do zwiedzania. Pamiętajcie, że w akcję włączają się nie tylko muzea, ale też inne instytucje. Żeby poznać pełen program tegorocznej Nocy Muzeów, zajrzyjcie do tej zakładki. My proponujemy wybrać się na Politechnikę Gdańską. Będziecie mogli m.in. zwiedzić budynek z przewodnikiem, zobaczyć pokazy tańca chińskiego i hinduskiego, wziąć udział w grze dla dzieci, podczas której trzeba rozwiązać zagadkę zaginionej książki. Przez cały czas będą się odbywać warsztaty rysunku, konkursy i zagadki dla maluchów. Wstęp wolny. W Kuźni Wodnej zobaczycie m.in. pokazy kucia stali i weźmiecie udział w warsztatach ceramicznych. Wstęp: 1 zł. Ostatnia propozycja z Gdańska to Spichlerz Opacki - tam będzie można zobaczyć nowo otwartą wystawę pt. "Dźwięki pierwotne". Będziecie mogli wziąć udział w oprowadzaniu z przewodnikiem, warsztatach i koncertach. Wstęp: 1 zł.

W Gdyni z mniej znanych atrakcji polecamy wybrać się do siedziby Automobilklubu Morskiego. Będzie tam można zobaczyć zabytkowe samochody, a także wystawę zabytkowych przedmiotów związanych z motoryzacją. Wstęp wolny. Wiecie, że Gdynia, choć jest dość młodym miastem, ma swoje legendy i gawędy? Poznacie je lepiej w Konsulacie Kultury, w którym pojawią się postaci z dawnych bajań. Będą mieli dla was do wykonania zadania, a jeśli uda wam się je wszystkie przejść, w nagrodę będziecie mogli stanąć na scenie i wziąć udział w miniwarsztatach teatralnych. Wstęp wolny.

W Sopocie warto się wybrać do Muzeum Sopotu. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających konkurs, który polega na odnalezieniu ukrytych w karcie zadań tajemnic muzeum. Będzie też kącik artystyczny dla najmłodszych. Wstęp wolny. Wszystkie opisane atrakcje startują o godz. 19 i trwają do północy lub do godz. 1.

Do opery za groszeOpera Bałtycka włączyła się w tym roku w obchody Dnia Teatru Publicznego i z tej okazji na spektakl "Pomposa i Pomposo" bilety kosztują 350 groszy. Uwaga, sprzedaż biletów, zgodnie z zasadami akcji, odbywa się tylko 18 maja w godz. 14-19. Na scenie zobaczycie specjalną powtórkę odcinka o muzycznej krainie Księżniczki Turandot. Będzie tam wiele zagadek do rozwiązania, a mali widzowie będą mogli pomóc bohaterom spektaklu sprostać wyzwaniom. Niedziela, godz. 12, bilety: 3,5 zł (do kupienia tylko 18 maja).

Muzycznie w GdyniMaluchy i starsze dzieci mają okazję wybrać się na koncerty w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii. W Sali Koncertowej Portu Gdynia odbędzie się koncert dla rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat z okazji 200. rocznicy urodzin Pana Moniuszki. Przeniesiecie się do "Strasznego Dworu" Stanisława Moniuszki i poznacie bohaterów tej opery. Muzycy zagrają m.in. "Prząśniczkę" czy "Dziada i babę", a na scenie pojawią się tancerze, którzy zaprezentują polskie tańce narodowe. Niedziela, godz. 11. Bilety: 12 zł. Natomiast w Gdyńskim Centrum Kultury coś dla nieco starszych dzieci, w wieku 7-14 lat. Poznacie Fugę, toccatę i świat Jana Sebastiana Bacha. Dowiecie się, skąd się wzięła nazwa: barok. Jedno jest pewne - tworzona w tej epoce muzyka była fantazyjna i zdobna. Na scenie pojawią się wspaniali goście, ciekawe instrumenty, konkursy i muzyczne niespodzianki. Niedziela, godz. 14, bilety: 12 zł.

Festiwal Baniek MydlanychNa koniec mamy dla was propozycję z zupełnie innej bajki, a może nawet bańki - chodzi o Festiwal Baniek Mydlanych na stadionie żużlowym. W programie m.in. płyn do samodzielnej zabawy, zabawy z bajkowymi animatorami, pokazy profesjonalistów - w tym zamykanie chętnych w wielkiej bańce mydlanej. Na miejscu będą też dmuchane place zabaw, więc dzieci na pewno nie będą się nudzić. Sobota, godz. 15, wstęp wolny.

Warsztaty, które pomagająW sobotę możecie wziąć udział w "warsztatach z misją" podczas otwarcia Narzędziowni. To doskonała okazja by wziąć udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, zajęciach z majsterkowania lub sprawdzić się w grach planszowych rozwijających funkcje poznawcze. Już zajęcia te będą odbywały się cyklicznie, a cały dochód z warsztatów zasili konto Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. Twoje dziecko zyska atrakcyjne zajęcia i możliwość rozwoju, my Narzędziownia będzie mogła wspierać podopiecznych - pacjentów i byłych pacjentów Hematologii UCK w Gdańsku a także ich rodziny. Sobota godz. 11-14, wstęp wolny.