Marek Zieńczuk wrócił do Lechii Gdańsk

14 września 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
jag.

Lechia Gdańsk

Marek Zieńczuk (nr 5) to kolejny wychowanek Lechii Gdańsk, który otrzymał pracę w klubie. Jest tam zatrudniony także m.in. Jarosław Bieniuk (nr 6). Więcej zdjęć (1)

Marek Zieńczuk (nr 5) to kolejny wychowanek Lechii Gdańsk, który otrzymał pracę w klubie. Jest tam zatrudniony także m.in. Jarosław Bieniuk (nr 6).

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Marek Zieńczuk (nr 5) to kolejny wychowanek Lechii Gdańsk, który otrzymał pracę w klubie. Jest tam zatrudniony także m.in. Jarosław Bieniuk (nr 6).

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Marek Zieńczuk został trenerem wyszkolenia technicznego Akademii Lechii Gdańsk. To kolejny wychowanek, który po zakończeniu piłkarskiej otrzymał zatrudnienie w klubie. - Chciałbym wnieść nowe spojrzenie na szkolenie juniorów i pomóc młodym zawodnikom wejść w dorosły futbol pod każdym względem, zarówno tym sportowym, jak i mentalnym - podkreśla 38-latek, który w ekstraklasie rozegrał ponad 400 meczów, a 9 razy wystąpił w seniorskiej reprezentacji Polski.Lechia dba, by byli piłkarze nie traci związku z piłką nożną, a swoją wiedzę mogli nadal spożytkować dla dobra biało-zielonych. Już wcześniej w różnych charakterze pracę w klubie otrzymali: Jarosław Bieniuk, Sławomir Wojciechowski, Maciej Kalkowski, Zdzisław Puszkarz, Józef Gładysz, Tomasz Dawidowski czy Marcin Kubsik. Teraz to grono powiększyło się o Marka Zieńczuka.

REKORD POD WZGLĘDEM LICZBY CUDZOZIEMCÓW W LIGOWYM SKŁADZIE LECHII. GRAŁO ICH 8 W "11"

10 dni przez 38. urodzinami były piłkarz został mianowany trenerem wyszkolenia technicznego Akademii Lechii Gdańsk.

- Historia zatoczyła koło. Znów jestem w klubie, który jest dla mnie szczególny. Wiele mu zawdzięczam. Cieszę, że będę miał szansę niejako odpłacić się za to, co otrzymałem wcześniej od Lechii. Chciałbym w jak największym stopniu przekazać swoją wiedzę młodym piłkarzom Akademii Lechii Gdańsk - powiedział Zieńczuk.
Przygodę z piłką nożną Zieńczuk zaczynał przy Traugutta pod okiem trenera Gładysza. Następnie wraz z m.in. Bieniukiem i Dawidowskim z Gdańska trafił do ekstraklasy poprzez Amikę Wronki. Największe klubowe sukcesy święcił w Wiśle Kraków, z którą był m.in. trzykrotnie mistrzem Polski (2005, 2008-09).

KADRA LECHII PO LETNIM REMANENCIE. ZOSTAŁO 27 PIŁKARZY, W TYM 11 CUDZOZIEMCÓW. SPRAWDŹ, KTO Z KIM RYWALIZUJE

W latach 2002-2008 znajdował się w orbicie zainteresowań kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski. W seniorskich barwach rozegrał 9 meczów.

- Wyszkolenie techniczne w rozwoju piłkarskim każdego zawodnika jest jednym z kluczowych elementów. Moja funkcja nie będzie jednak polegała tylko na doskonaleniu umiejętności czysto technicznych. Chciałbym wnieść do Akademii Lechii Gdańsk nowe spojrzenie na szkolenie juniorów i pomóc młodym zawodnikom wejść w dorosły futbol pod każdym względem, zarówno tym sportowym, jak i mentalnym - dodał Zieńczuk, który w czasie kariery słynął z doskonale ułożonej lewej nogi.
Łącznie na boiskach ekstraklasy Marek rozegrał 418 meczów, w których strzelił 73 gole. W Lechii zaliczył tylko 3 z nich, gdy jesienią 2010 roku trafił tutaj po pobycie w greckiej Skodzie Xanthi, gdzie nabawił się kontuzji kolana. Ostatnie pięć i pół sezonu piłkarz spędził w Ruchu Chorzów. Jeszcze w poprzednich rozgrywkach zaliczył 32 mecze, strzelając 2 gole.

LECHIA PROWADZI NABÓR DO AKADEMII ROCZNIKÓW 2009-11. TRENERZY GŁADYSZ I PUSZKARZ ZAPRASZAJĄ

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
18 września 2016, godz. 15:30
HIT

Tak typowano 471 typowań

71% LECHIA Gdańsk
17% REMIS
12% Lech Poznań

jag.