stat

Mikołaj z Laponii przyleciał do Gdańska

6 grudnia 2018, 16:00
Arnold Szymczewski

Nie saniami, ale samolotem Mikołaj z Laponii przyleciał do Gdańska. Najmłodsi mają okazję poznać starszego pana, którego wyczekują co roku. Przez najbliższe dwa dni Mikołaj będzie spotykał się z dziećmi na mostku w Forum Gdańsk.Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył o spotkaniu Świętego Mikołaja? W większości bajek i filmów był on przedstawiany jako postać wyjątkowa, do której dzieci co roku wysyłają tysiące listów z prośbami o wymarzone prezenty.

Mikołaj z Laponii, a dokładniej z okolic Rovaniemi (miasto w północnej Finlandii) przyleciał do Gdańska już w środę. Trzeba przyznać, że jego garderoba jest na wysokim poziomie i wyglądem naprawdę przypomina Świętego Mikołaja, którego znamy z filmów.

Bajkowa sceneria i wspólne zdjęcie ze Świętym MikołajemCzwartek Mikołaj spędza w fotelu w Forum Gdańsk - od godz. 12 do 18 każde dziecko może zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyć list.

- To wspaniała atrakcja dla dzieci. Każdy z nas, kiedy był mały wierzył w Świętego Mikołaja i pisał do niego listy. Moja córka ma trzy lata i jest zachwycona. Mikołaj prezentuje się najlepiej ze wszystkich, których widziałam - mówiła pani Agnieszka.

Ci, którzy nie dali rady spotkać się z Mikołajem w czwartek, mogą zrobić to jeszcze w piątek (7 grudnia) i sobotę (8 grudnia) w godz. 12-18. Mikołajowe przerwy wyznaczono na godziny 14:00-14:40 oraz 16:30-16:50.
Twoje dziecko wierzy w Świętego Mikołaja?
65%

tak, moje dzieci są jeszcze małe i wierzą

18%

młodsze wierzą, starsze już nie

17%

żadne z moich dzieci nie wierzy w Świętego Mikołaja

łącznie głosów: 312