• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nauczą dzieci rozmawiać o sztuce. Rusza Dyskusyjny Klub Melomana

Ewa Palińska
21 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Podczas warsztatów Dyskusyjnego Klubu Melomana dzieci będą mogły poznać największe dzieła w historii muzyki oraz ich twórców, a także spotkać się z artystami. Zajęcia odbywają się online i są bezpłatne. Podczas warsztatów Dyskusyjnego Klubu Melomana dzieci będą mogły poznać największe dzieła w historii muzyki oraz ich twórców, a także spotkać się z artystami. Zajęcia odbywają się online i są bezpłatne.

Wydarzeń edukacyjnych dla dzieci na razie jak na lekarstwo, ale to nie oznacza, że najmłodsi zostali pozbawieni kontaktu ze sztuką. W dniach 23 września - 13 października odbędą się bowiem spotkania Dyskusyjnego Klubu Melomana, podczas których dzieci będą mogły poznać najsłynniejsze dzieła w historii muzyki oraz ich twórców, a także spotkać się z artystami, którzy na co dzień je wykonują. Zajęcia będą odbywały się online. Maksymalna liczba uczestników w każdym wirtualnym pokoju będzie wynosiła 30 osób. Udział jest darmowy, a zapisów można dokonywać przez stronę internetową Stowarzyszenia Amberton.



Kontakt ze sztuką stymuluje rozwój dzieci, pobudza fantazję i uczy kreatywnego, abstrakcyjnego myślenia. Umiejętności te procentują w przyszłości, niezależnie od tego, jaką ścieżkę życiową wybiorą nasze pociechy. Warto zatem dbać o to, aby ten kontakt był systematyczny i intensywny, i już teraz zapisać dzieci na odbywające się online zajęcia Dyskusyjnego Klubu Melomana, które odbędą się w dn. 23 września - 13 października.

- Dyskusyjny Klub Melomana to kulturalne spotkania w przestrzeni cyfrowej z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki oraz ich twórcami, adresowane do uczniów szkół podstawowych - informuje Anna Bona, prezes organizującego warsztaty Stowarzyszenia Amberton. - Uczestnikom zaproponowane zostaną cztery interesujące tematy do wyboru: "Cztery Pory Roku" Antonia Vivaldiego, "Obrazki z Wystawy" Modesta Musorgskiego, "Muzyka z ekranu" oraz inspirowana astronomią "Kosmoteka".

"Nauczymy dzieci rozmawiać o sztuce"



Szeroki wybór dostępnych terminów, prezentacje przygotowane i prowadzone przez ekspertów, angażujące treści merytoryczne i twórcza debata w panelu dyskusyjnym to tylko część atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla młodych melomanów.

- Więcej póki co nie zdradzimy, żeby nie psuć niespodzianki uczestnikom warsztatów - mówi Anna Bona. - Dodam tylko, że naszym wielkim pragnieniem jest wykształcenie u dzieci ciekawości i chęci eksplorowania bogatych zasobów kultury. Chcemy pokazać im, gdzie i w jaki sposób szukać tego, co może je zainteresować, oraz zachęcić do otwartości w wyrażaniu opinii na temat sztuki, z którą obcują. Dzieci mają głos, a my chcemy, żeby zabierały go jak najczęściej i jak najchętniej.

Aktor Bogdan Smagacki zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Melomana

Spotkania z twórcami



W ramach Dyskusyjnego Klubu Melomana przeprowadzone zostaną również inspirujące rozmowy z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się: Natalia Walewska - koncertmistrz Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Kamil Wicik - dziennikarz Radia Gdańsk, Bogdan Smagacki - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Przemysław Rudź - muzyk i popularyzator astronomii, edukator Polskiej Agencji Kosmicznej. Spotkania poprowadzi Anna Bona - muzyk Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, animatorka kultury i twórczyni koncertów edukacyjnych dla dzieci.

Imprezy dla dzieci w Trójmieście



Każdy z czterech tematów webinariów zostanie zrealizowany w dwóch terminach oraz dwóch zakresach godzinowych. Ze względu na komfort odbiorców oraz na potrzeby moderacji dyskusji maksymalna liczba uczestników w każdym wirtualnym pokoju online będzie wynosiła 30 osób.

Szczegółowy opis programu wraz z datami organizacji webinariów oraz formularzami zapisu znajdują się na stronie internetowej wydarzenia dkm.amberton.pl. Udział w warsztatach jest darmowy.

Wydarzenia

Opinie (8) 2 zablokowane

  • Czyli z takim Pergolesim jednak będzie można zarezerwować spotkanie ? (1)

    Syn będzie zachwycony.

    • 5 1

    • Z Pergolesim może nie, ale z Vivaldim na pewno!

      • 2 0

  • A co Rudź wie o sztuce, jak się nią nawet nie zajmuje?

    Taka ściema tylko w Gdańsku... Zresztą nie tylko on z tej "super grupy wykładowców" nic o sztuce nie wie...

    • 3 5

  • Co za bzdura (1)

    Dzieci trzeba edukować w kwestii podatków i gospodarki, sztuka nie jest tak potrzebna, dlatego wyrastają nam sami socjaliści

    • 1 6

    • Sztuka jest bardzo potrzebna

      żeby zajmować się sztuką trzeba być otwartym, komunikatywnym, wykształconym, pracowitym i wytrwałym człowiekiem, bo trzeba do tego ogromu wiedzy i kompetencji, warsztatu technicznego i kreatywności, a często też pieniędzy. To to jest cyrk na kółkach, a nie nauka o sztuce...

      • 1 2

  • Po co to smarowanie błotem (1)

    Nie chcesz, nie jesteś zainteresowany, nie musisz wylewać swoich frustracji i żali w komciach. Są ludzie, którzy na pewno skorzystają i będą z tego powodu szczęśliwi. Nikogo nie obchodzi twoje zdanie na temat sztuki.

    • 3 2

    • Jakie smarowanie błotem?

      Człowiek nie może powiedzieć, co uważa, bo się wielce obrazisz? Taka jest prawa, że to jest słabe, a że słabizny są zadowoleni, owszem, są i będą. Zawsze są ludzie, którzy są zadowoleni z tego, że coś jest poniżej poziomu.

      I jednak kogoś obchodzi, skoro się odzywasz i myślisz, że kogoś zakneblujesz, bo coś Ci nie pasuje.

      • 1 1

  • Świetna inicjatywa!

    Dziękuję za informację trojmiasto.pl ️

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (1 opinia)

(1 opinia)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane