Naukowo, kulturalnie czy w pociągu - jak spędzicie rodzinny weekend?

13 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska
W niedzielę będziecie mogli wybrać się kolejny raz w tym roku do Opery Bałtyckiej na kolejne spotkanie w ramach Opery Tu!Tu! Więcej zdjęć (2)

W niedzielę będziecie mogli wybrać się kolejny raz w tym roku do Opery Bałtyckiej na kolejne spotkanie w ramach Opery Tu!Tu!

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

W niedzielę będziecie mogli wybrać się kolejny raz w tym roku do Opery Bałtyckiej na kolejne spotkanie w ramach Opery Tu!Tu!

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Mamy dla was wiele różnych propozycji na nadchodzący weekend. W kalendarzu są m.in.: festiwal gier planszowych, wyjście do opery i warsztaty naukowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:

Parowóz w GdyniZaczynamy od atrakcji dla małych (i większych) miłośników kolei. W Gdyni będzie można wsiąść do pociągu, który prowadzony przez prawdziwy zabytkowy parowóz. Prosto z wolsztyńskiej parowozowni przyjedzie specjalny skład, którym będzie można się przejechać na odcinku Gdynia Głowna - Gdynia Chylonia i z powrotem. Pociąg będzie zestawiony z wagonami pasażerskimi pierwszej i drugiej klasy z lat 70-tych XX wieku. To niepowtarzalna okazja, żeby pokazać dzieciom, jak kiedyś się podróżowało. Sobota, godz. 11:45-12:30. Bilety do kupienia na stronie organizatora.

XVI Festiwal GramyW Gdynia Arena będziecie mieli okazję kolejny raz wziąć udział w festiwalu gier planszowych. Przez dwa dni będzie można grać w planszówki, które są już klasyką - Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, ale też w nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W wyborze odpowiedniej gry oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze. Dla młodszych uczestników przygotowana będzie strefa Poszukiwaczy Przygód, gdzie znajdzie się wiele atrakcji tj. dmuchany zamek czy specjalnie przygotowana mata sumo. Sobota, godz. 10-20, niedziela, godz. 10-18. Bilety: 10-15 zł.

Maluchy w operzeW Operze Bałtyckiej w ten i następny weekend spotkacie Giulettę i Giovanniego, czyli bohaterów Opery Tu!Tu! Tym razem spotkania poświęcone będą teatralnym trikom, które pozwalają wyczarować na scenie inny świat. Najmłodsi widzowie dowiedzą się m.in. co to jest scenografia czy sztankiet, a także jaką rolę pełnią odpowiednie oświetlenie i projekcje multimedialne. Niedziela, godz. 11. Bilety: 25 zł lub bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Pan Toti i KacperiadaJeśli z kolei macie ochotę na wyjście do kina, to może zainteresuje was propozycja Bajki w Centrum w Gdyńskim Centrum Filmowym. Tym razem pojawią się wybrane odcinki współczesnych animowanych serii - "Pan Toti" i "Kacperiada". Na koniec z małymi widzami spotka się znawczyni polskiej animacji, Anna Wróblewska. Opowie o tajemnicach najpopularniejszych polskich seriali z niezwykłego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zdradzi także, jakie seriale powstają teraz i pokaże dzieciom fragmenty nowych filmów. Sobota, godz. 10-12. Bilety: 10 zł.

Jak zostać geniuszem?W tuBazie przygotowano coś dla Małych Naukowców. Przy wykorzystaniu dostępnych w każdym domu materiałów, dzieci zgłębią tajniki biologii, chemii i fizyki. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się między innymi: jak zbudować własny wulkan, jak zostać agentem i napisać sekretną wiadomość, co kryje się we wnętrzu banana (i czym jest tajemnicze DNA) czy jak zrobić lampkę-lawę. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. Niedziela, godz. 10 i 12:30. Wstęp: 30 zł.

Bezpłatne warsztaty naukoweNa koniec jeszcze jedna propozycja dla dzieci zafascynowanych nauką. W Galerii Morena zagości Akademia Ludzkiego Ciała. Mali odkrywcy będą mogli poznać ciekawostki układu pokarmowego, by zrozumieć jak ważne jest zdrowe odżywianie. Podczas warsztatów będą wykorzystywane profesjonalne mikro- i makroskopy. Dzieci zobaczą świat w wielkim przybliżeniu i spróbują zgadnąć, co jest ukryte pod szkiełkiem. Sobota, godz. 13-18. Wstęp wolny.

Opinie (9)

 • w pracy... (1)

  weekend spędzimy w pracy :(

  • 4 3

  • niewolnictwo XXI wiek

   • 1 3

 • (3)

  Ja moje dziecko zabiore na zakupy, a na obiad do macdonalda

  • 12 5

  • Nie zabierzesz, (2)

   Teraz, wszystkie w kwietniu są wolne.

   Uważam że pracownicy kin, muzeów, kawiarni, stacji benzynowych,. Też zasługują na wolną niedzielę i i wizytę w kościele.

   • 4 1

   • (1)

    za komuny to nawet soboty były wolne - jedna w miesiącu pracująca - ale to były inne czasy - nie czasy pogoni za kasą

    • 3 4

    • ty pamietasz komunę?

     nie było pogoni za kasą nie z ideologicznych powodów, tylko dlatego, że nie było tej kasy ani nie było nic do kupienia..

     • 2 0

 • Ze względu na zapowiadaną pogodę (1)

  Ma być słoneczko to wybieramy 2 dni gdzieś w plenerze, park, plac zabaw, spacer wzdłuż plaży czy coś w tym stylu. No i może grillowanie w ogrodzie :)

  • 7 3

  • wiosenny wypad do lasu i na plażę to jest to

   grillem też już zacząłem hajcować

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.