Nie tylko Noc Muzeów - sprawdź weekendowe atrakcje dla dzieci

18 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska

W ten weekend nie będziecie się nudzić ani przez chwilę. Główna atrakcja to Noc Muzeów - włączają się w nią nie tylko muzea i na pewno będzie ciekawie. Oprócz tego rodzinne zawody sportowe, otwarcie domu sąsiedzkiego czy koncert. Większość z wydarzeń jest bezpłatna.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Nocą w muzeumO najciekawszych atrakcjach tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów piszemy tutaj. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że w tę noc instytucje kultury przygotowują niedostępne na co dzień atrakcje, również dla rodzin. KinoPort zaprasza na wieczorny pokaz filmu familijnego "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Sobota, godz. 17:30, wstęp wolny. Poza tym atrakcje przygotowane zbiorczo przez wszystkie gdyńskie muzea, czyli Ufo w Gdyni, dawne gry i zabawy podczas Nocy Muzeów w Grodzisku czy nocne wejście na wieżę zbiornika wodnego Kazimierz zobacz na mapie Gdańska.

Bezpiecznie na drodzeTakże w sobotę, tyle że w ciągu dnia, na Targu Węglowym, odbędzie się kolejna edycja festynu Bezpieczna Trasa. Celem akcji jest promowanie bezpiecznego zachowania wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz ich opiekunów. Na miejscu powstanie miasteczko drogowe, które pomoże w nauce zasad prawidłowego korzystania z dróg i chodników. Oprócz tego: pokaz działań strażackich, symulator poduszki powietrznej, dmuchańce, fotobudka i konkursy z nagrodami. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

BioróżnorodnośćMamy też propozycję dla wielbicieli przyrody w każdym wieku. Piknik Bioróżnorodność w piątek odbędzie się w Gdyni, a w sobotę w Gdańsku. W strefie edukacyjnej pojawią się stanowiska, które będą nam udowadniać, jak ciekawe gatunki roślin i zwierząt występują w najbliższej okolicy. Poznacie m.in. rośliny lecznicze, ptaki, które żyją w miastach oraz lokalne ryby. Będziecie mogli się dowiedzieć, dokąd się wybrać na przyrodniczą wycieczkę w okolice Trójmiasta oraz czy trzeba się obawiać gatunków inwazyjnych. W strefie relaksu występy teatrów ze spektaklami o tematyce przyrodniczej. Piątek, godz. 10-14, Kolibki zobacz na mapie Gdyni, sobota, godz. 11-18, Gdańsk, park Reagana zobacz na mapie Gdańska. Wstęp wolny.

Piosenki z Akademii Pana KleksaPodczas najbliższego koncertu w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii dobrze będą bawić się i dzieci, i dorośli, którzy pamiętają piosenki z Akademii Pana Kleksa. Trudno nie znać "Kaczki Dziwaczki" czy "Na wyspach Bergamutach". Pewnie część z was będzie nucić te przeboje, bo przywołują wiele wspomnień z dzieciństwa. Niedziela, godz. 12. Bilety: 10 zł.

Otwarcie domu sąsiedzkiegoKolejne ciekawe wydarzenie z Gdyni to Parapetówka w Centrum Sąsiedzkim na Fikakowie. To pierwszy z domów sąsiedzkich, które powstają w Gdyni. Na ulicę wyjdą cyrkowcy, zagrają bębniarze, a na uczestników wydarzenia czekać będą warsztaty rodzinne. Zabawa rozpocznie się o godz. 13 przygotowaniem do parady sąsiedzkiej, która wyruszy o godz. 14. W godz. 15-17 czekać na was będą zabawy kreatywne dla najmłodszych dzieci, gry planszowe, fotobudka, warsztaty kuglarskie, bębniarskie i artystyczne, malowanie kredą oraz strefa relaksu. Niedziela, godz. 13-18, wstęp wolny.

Rodzinna Gra RekreacyjnaNa koniec mamy jeszcze coś dla tych z was, którzy weekend lubią spędzać bardzo aktywnie. W Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej Rodzinna Gra Rekreacyjna przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie można wziąć udział w różnych konkurencjach, m.in. biegach przez małe płotki, skoku w dal czy rzucie do celu. Będzie można startować w drużynach lub indywidualnie w różnych kategoriach wiekowych. Niedziela, godz. 10-16, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora lub w dniu wydarzenia, na miejscu.