stat

Nuda? Na pewno nie w ten weekend. Zaplanuj z nami aktywnie najbliższe dni

21 kwietnia 2017, 8:00
Anna Żukowska

Po świątecznym weekendzie pora się trochę rozruszać. Już w najbliższy weekend będzie okazja do rodzinnego i aktywnego spędzenia kilku godzin. Podpowiadamy też, jak połączyć zabawę i pomoc środowisku oraz na co się wybrać z dzieckiem do kina.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Złap książkę!

Zaczynamy od propozycji, która łączy w sobie miłość do książek i przygodę. Przed nami już trzecia edycja imprezy Książka Go! organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczna im. J. C. Korzeniowskiego. Do odnalezienia będzie łącznie ponad 60 książek polskich i zagranicznych autorów. W trakcie terenowej gry miejskiej waszym zadaniem będzie odnaleźć książki ukryte gdzieś na terenie Gdańska. Wskazówki, gdzie zostały schowane, znajdziecie w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku. Trzeba więc mieć ze sobą urządzenie mobilne, które ma połączenie z internetem. Do wygrania, oprócz książek, będą także gadżety biblioteczne, m.in. kubki, koszulki czy zakładki magnetyczne. Dla aktywnych uczestników, którym nie udało się znaleźć książki, przewidziano nagrody pocieszenia. Sobota, niedziela, wstęp wolny.

Wyścigi wózków dziecięcych

Mamy też coś dla aktywnych rodziców maluszków - wyścigi wózków w chodzie. W najbliższą niedzielę na Stadionie Energa Gdańsk będzie można spędzić czas ze swoją rodziną oraz poruszać się dla zdrowia. Podczas wyścigów bieganie jest zabronione, nie martwcie się więc, że może być dla dziecka niebezpiecznie. Wyścig podzielony jest na trzy kategorie: mama, tata oraz rodzina. W tej ostatniej kategorii panuje dowolność: mogą być to dziadek z babcią, mama z córką, ojciec z teściową. Dodatkowo podczas imprezy odbędą się zabawy ruchowe dla dzieci prowadzone przez animatora, malowanie twarzy, zabawa na trampolinach oraz konsultacje ze specjalistami, m.in. dietetykiem i fizjoterapeutą. Niedziela, godz. 11-14, wstęp wolny. Rejestracja uczestników na miejscu, o godz. 11.

Ekologia i zabawa

Wiosna budzi się do życia, to czas na porządki nie tylko w domu, ale też świadome działania dla środowiska, Dlatego, jeśli wybieracie się w sobotę na zakupy do IKEA, przy okazji możecie wziąć udział w organizowanym tam Rodzinnym Pikniku Ekologicznym. W zamian za przyniesienie makulatury, zużytych baterii, plastikowych butelek, sprzętu elektrycznego czy opakowań szklanych lub aluminiowych, dostaniecie sadzonki kwiatów. Dla dzieci i dorosłych będą też zorganizowane konkursy o tematyce ekologicznej, m.in. leśne koło fortuny, kalambury, drewniane puzzle. Sobota, godz. 10-17, wstęp wolny.

Filmowo w Gdańsku i w Gdyni

W ten weekend można się też wybrać do kina. Helios Alfa Centrum zaprasza na Filmowe Poranki - Kosmoloty - seans z atrakcjami. Obejrzycie kilka odcinków tego filmu animowanego: Uziemieni, Satelita, Sikorka, Posąg Sępa, Ogród na Marsie, Awaria komunikacji oraz Platynowa asteroida. Oprócz tego, w holu kina oraz na sali kinowej, odbędą się konkursy i zabawy dla uczestników. Każdy też otrzyma mały upominek. Kosmoloty obejrzycie też w Helios Gdynia, o tej samej godzinie. Niedziela, godz. 10:30, bilety: 16 zł.

Wyścigi rowerowe dla dzieci i młodzieży

Prawie na koniec będzie znów aktywnie, tym razem dla nieco starszych dzieci, tych, które już jeżdżą na rowerkach. Na Stadionie Miejskim odbędą się wyścigi Cyklo Gdynia MTB Kids. Planowane dystanse to: 200 m kategoria wiekowa 2-4 lata, 400 m kategoria wiekowa 5-6 lat, 1500 m (jedno, pełne kółko) - kategoria wiekowa 7-8 lat, 3000 m kategoria wiekowa 9-10 lat, 4500 m kategoria wiekowa 11-12 lat i dla najstarszych, w wieku 13-15 lat: 6000 m. Najmłodsze dzieci (2-4 lata) nie będą miały mierzonego czasu przejazdu - wszystkie otrzymają medale i słodycze. Niedziela, godz. 8:30-13. Wstęp: 30 zł. Zapisy w biurze zapisów na miejscu do godz. 8:30.

A za tydzień...

A może by się tak wybrać na dalszą wycieczkę i zwiedzić piękne Bory Tucholskie? Wędrówka wśród jezior Zaborskiego Parku Krajobrazowego to coś dla tych z was, którzy lubią poznawać tereny nieco dalej położone od Trójmiasta. W sobotę, 29 kwietnia, możecie się wybrać na organizowaną przez Grupę Rowerową 3miasto pieszą wędrówkę. Trasa ma 20 km długości i jest wytyczona tak, aby można ją było pokonać z dzieckiem w wózku terenowym lub nosidle. Wędrówka rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu, nieopodal kawiarni w Agroturystyce Dywan. 29 kwietnia, godz. 10-17. Koszt: 25 zł/osoba (dzieci do lat 14 za darmo). Zapisy do 27 kwietnia: GR3miasto@gmail.com.