Pierwszy weekend wakacji. Jak go spędzić rodzinnie?

25 czerwca 2021, 8:00
ws
Trójmiasto latem to nie tylko plaże. Więcej zdjęć (1)

Trójmiasto latem to nie tylko plaże.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trójmiasto latem to nie tylko plaże.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Przed nami pierwszy weekend wakacji - warto to uczcić i spędzić ten czas aktywnie. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu możecie się wybrać na większe bądź te bardziej kameralne imprezy plenerowe, nie zabraknie też pomysłów na rodzinne warsztaty i wycieczki.Wydarzenia dla dzieci i rodzin w Trójmieście w weekend 25-27.06


Początek wakacji na stadioniePrzed nami dwa miesiące wakacji. Z tej okazji na Polsat Plus Arenie Gdańsk odbędzie się festyn rodzinny Ssportowe Wakacje. Czekać tam na was będzie: strefa dmuchańców i animacji dla dzieci, pokazy i warsztaty break dance, strefa kibica, gdzie będzie można obejrzeć transmisję meczu 1/8 finału Euro 2020, zabytkowe autobusy oraz przejażdżka autobusem GAiT w tunelu pod Martwą Wisłą, zlot food frucków " Jemy na stadionie".

Wejścia na festyn i wszystkie atrakcje w tym dniu są darmowe z wyłączeniem strefy gastronomicznej. Start imprezy - niedziela godz. 12, atrakcje dla najmłodszych zaplanowane są do godz. 18. Miejsce: teren zewnętrzny Polsat Plus Arena Gdańsk rekomendowane wejście przez bramę numer 10 od strony ul. Marynarki Polskiej.

Czytaj też: Lotos Stadion Letni Gdańsk. Stolica sportów plażowych otwarta od 11 czerwca

Weźcie babcię i dziadka na koncertPrzez obostrzenia związane z COVID-19 nie mogliśmy tradycyjnie obchodzić święta babci i dziadka w styczniu, dlatego teraz warto to powtórzyć.

W niedzielę o godz. 17:15 w Amfiteatrze Orana w parku Oruńskim rozpoczyna się świętowanie Letniego Dnia Babci i Dziadka. Imprezę otworzy występ saksofonowy Franciszka Paciorka - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Młodemu muzykowi na scenie będzie towarzyszyć jego tata - znany muzyk, wirtuoz fortepianu i akordeonu, Cezary Paciorek. O godz. 18 na scenie pojawi się także grupa MoCarta - wyjątkowy kwartet smyczkowy, mający charakter kabaretu. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny, nie trzeba także rezerwować miejsc. Będą jednak obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne.

Amfiteatr Orana znajduje się w parku Oruńskim - jednym z najstarszych parków i drugim co do wielkości parku miejskim w Gdańsku, który dzięki Scenie Muzycznej GAK, od trzech sezonów w okresie letnim staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością.

Czytaj też: Jak spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu?

Rodzinny spacerDla miłośników aktywności polecamy spacery z przewodnikiem w terenie w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Trasa to 7,5 km - powinno poradzić z nią sobie dziecko już w wieku sześciu lat. Młodsze szkraby lepiej zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

W Dolinie Radości skrywa się mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, a wśród nich liczne głazy narzutowe. Na trasie poznacie cztery z nich: najmniejszy zwany Smoczym Jajem, dwa o podobnej wielkości: głaz w wykopie oraz głaz na wzgórzu. Największym eraktykiem będzie Diabelski Kamień. Przy okazji wędrówki poznacie także znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez lokalne lasy - ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki: Gdańsk Oliwa, leśny parking naprzeciwko Dworu Oliwskiego - zbiórka o godz. 9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście), godz. 10 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę, godzi. 13 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki.

Windą do lataWinda GAK zaprasza do Teatru Leśnego na dzień pełen wrażeń. Start w południe, kiedy to na scenie zaprezentuje się Teatr Czwarte Miasto ze spektaklem Pchła Szachrajka. Na scenie pojawią się też młodzi artyści, którzy przygotowali wyjątkowy repertuar piosenek w koncercie Dzieci Dzieciom.

Ponadto czekają na was warsztaty perkusyjne, w programie też warsztaty plastyczne, tworzenia ozdobnych kartek pocztowych, łapaczy snów i makramowych breloków. W strefie relaksu będzie można skosztować małe co nieco i obejrzeć bajki w mini kinie.

Sobota, 26 czerwca, godz. 12-16.

ws

Opinie (7) 5 zablokowanych

 • Zanzibar (1)

  U nas za drogo

  • 5 0

  • po 10 miesiącach wytęzonej zdalnej płatnej nauki

   wuefiści 65 dni urlopu we Włoszech.

   • 1 1

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Z dala od bloków mieszkalnych (2)

  Dajcie w końcu odpocząć ludziom, którzy muszą pracować.

  • 4 4

  • sam się kiedyś darłeś a teraz darcie ci przeszkadza , pewnie wszystko ci przeszkadza ,bo taki jesteś (1)

   • 4 1

   • Nigdy się nie darłem, bo moi rodzice mieli kulturę osobistą

    i szacunek do innych ludzi. i okazywania sympatii i zrozumienia również mnie nauczyli. I rozumiem, że własne chamstwo chcesz przedstawić jako moje "wszystko ci przeszkadza", ale nawet nie oczekuję od ciebie, że zrozumiesz.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.