Piknik, rodzinne wyścigi i gra miejska. Planujemy weekend z dziećmi

23 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Zanim zaczniemy myśleć o ostatnich przygotowaniach do roku szkolnego, zróbmy sobie wolne i spędźmy czas w ciekawych miejscach. W ten weekend nie będziecie się nudzić, propozycje są różnorodne, a wiele z nich - bezpłatna.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Rodzinna gra miejskaZaczynamy od rodzinnej gry miejskiej pt. "Śledź kulturę", dzięki której przeżyjecie wspaniałą przygodę, a przy okazji poznacie wiele ciekawostek związanych z kulturą i... śledziami. Gra zaczyna się w CultureBox (integralnej części InfoBoxu) a kończy w Konsulacie Kultury, gdzie dodatkowo w godz. 11-16 możecie wziąć udział w zabawach, warsztatach i animacjach. Zadania realizujecie w kolejności według własnego uznania, kierując się mapą. Podczas konkurencji poznacie tajny sześciocyfrowy kod, dzięki któremu otworzycie drzwi do Konsulatu Kultury. Śledzikowania nie będzie, za to odwiedzicie np. wieżę strażacką przy ul. 3 Maja oraz złowicie ryby w miejskiej fontannie. Będą również przygotowane pytania ponadprogramowe, dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody - m.in. rejs Steną dla dwóch osób oraz wejściówki do kina i teatrów. Niedziela, godz. 10:30-16, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Dokąd płyną ścieki?Temat może się wydawać mało ciekawy na pierwszy rzut oka, ale jesteśmy pewni, że zaciekawi niejedno dziecko. Co się dzieje ze ściekami, kiedy opuszczają naszą łazienkę? Dowiecie się tego podczas wydarzenia Otwarta Oczyszczalnia Gdańsk, która pokaże wam, co robi dla ochrony środowiska. Przejdziecie trasę pokrywającą się z drogą, jaką przebywają ścieki w procesie oczyszczania. Na koniec zobaczycie instalacje, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie produktów ubocznych procesu oczyszczania, czyli biogazu i osadów ściekowych. Zwiedzanie odbywa się w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 wyłącznie w grupie, która może liczyć minimalnie 10, a maksymalnie 30 osób. Sobota, godz. 10-15, wstęp wolny, zapisy poprzez stronę organizatora.

Zrób sam drewniane puzzleLubicie puzzle? W Sztuce Wyboru będziecie mieć okazję, żeby wykonać własne, drewniane puzzle, które zabierzecie do domu w ramach akcji pt. "Zapuzzlowany dzień w Garnizonie". Warsztaty, poprowadzą sami Twórcy Puzzli - Tyśka i Forest, którzy na pewno zainspirują Was do niesamowitych projektów. Cena udziału różni się w zależności od rozmiaru puzzli. Warsztaty zaczynają się o pełnych godzinach, od 13 do 16. Sobota, godz. 12-18. Wstęp: 25-40 zł. Można zarezerwować miejsce pod tym linkiem.

Piknik rodzinnyMacie ochotę spędzić wolne w plenerze? Może więc wybierzecie się na Piknik w Parku Oruńskim? Czekają tam na was takie atrakcje jak dmuchańce, zjeżdżalnie oraz dmuchany stadion piłkarski. Nie zabraknie zabaw i animacji, a ci z was, którzy chcą się włączyć w pomoc, mogą uszyć poduszki w kształcie serc dla pacjentek po mastektomii. Będzie też coś dla małych kibiców - na pikniku pojawią się piłkarze Lechii, od których będzie można zdobyć autograf. Na miejscu będzie można kupić watę cukrową, popcorn, ciasta, gofry i kawę. Niedziela, godz. 11-17, wstęp wolny.

Wyścigi rodzinneNa koniec będziemy zachęcać do aktywności fizycznej. Na Stadionie lekkoatletyki i rugby odbędą się Gdańskie Rodzinne Zawody na kółkach. Będziecie się mogli ścigać takimi pojazdami jak: wózki dziecięce (z małymi pasażerami w środku), rowerki biegowe, hulajnogi czy rowery. Rywalizacja odbędzie się na różnych dystansach, specjalnie dobranych dla dzieci i młodzieży w praktycznie każdym wieku. Godziny dla poszczególnych grup wiekowych jest ustalona, zajrzyjcie więc koniecznie wcześniej na wydarzenie, żeby niczego nie przegapić. Poza wyścigami na uczestników czekają dmuchańce i wiele innych atrakcji. Zapisy są na miejscu, w biurze zawodów. Sobota, godz. 10-14, udział w wyścigach: 10 zł/osoba.