Pikniki naukowe, warsztaty i opera - planujemy rodzinny czas

7 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska
Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście. Więcej zdjęć (2)

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/famveldman

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/famveldman

Jeśli nie wiecie, dokąd wyjść w najbliższy weekend, nie musicie szukać dalej. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji. Będzie kulturalnie i naukowo, zobaczcie, na jakie wydarzenia warto się wybrać.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Zakończenie misji Pomposy i PomposoNa początek spotkanie z Pomposą i Pomposą w Operze Bałtyckiej - ostatnie przed wakacjami i tym samym rozwiązanie zagadki, która nurtowała małych widzów. Pomposa i Pomposo przybywają na wspaniały koncert operowych śpiewaków. Choć to niemożliwe - znów coś nie gra. Dzielne Strażniczki Muzyki poznają wreszcie Bemola, który niemało napsocił w operowym świecie. Czy koncert się uda, czy zabrzmią piękne głosy? Niedziela, godz. 11. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2 64 zł.

Zdrowie i zabawaZ opery przenosimy się do centrum nauki Hevelianum. Tam pojawią się stoiska Pikniku na Zdrowie, podczas którego odbędą się m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, porady lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów i dietetyków oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Będzie można się dowiedzieć, jak rzucić palenie oraz zrobić badania na poziom cukru i cholesterolu we krwi. Będzie też wiele atrakcji dla dzieci - m.in. Szpital Pluszowego Misia czy stanowiska, na których o zdrowiu będzie można dowiedzieć się poprzez zabawy i eksperymenty naukowe. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście. Więcej zdjęć (2)

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/ Alena Ozerova

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/ Alena Ozerova

O oceanach w Sopocie...Ocean Zmian to tegoroczny tytuł Sopockiego Dnia Nauki, który odbędzie się na placu Przyjaciół Sopotu. Będziecie mogli zapoznać się z najważniejszymi problemami związanymi z oceanami w kontekście zmian klimatu. Wszystkie zajęcia i pokazy będą interaktywne, nie zabraknie też gier i zagadek. Dowiecie się m.in., jak zmiany zachodzące w oceanach wpływają na ekosystem Bałtyku. Czy wiecie, że powróciły do naszych wód długo niewidziane zielone łąki trawy morskiej? Czy zaobserwowaliście niespotykane wcześniej małże, które zamieszkały w naszym morzu? Sprawdźcie, co jeszcze się zmienia i jak to wpływa na nasze życie. Sobota, godz. 10-15, wstęp wolny.

... i w GdyniRównież Akwarium Gdyńskie w tę sobotę zaprasza na wydarzenie poświęcone zmianom w morzach. Podczas Dnia Oceanu dowiecie się, jak bardzo jest on ważny w naszym życiu. W końcu morza i oceany pokrywają ponad 70 proc. powierzchni naszej planety! W ramach wydarzenia czekają na was takie atrakcje jak wystawa przedstawiająca niezwykłe zdjęcia oraz ciekawostki o oceanach i rybołówstwie z różnych zakątków świata, kącik edukacyjny z animatorem czy morska fotobudka. Będą mikroskopy, przez które podejrzycie morskie stworzonka, warsztaty ekologiczne, a przed budynkiem powstanie strefa relaksu. Sobota, godz. 10-18. Wstęp w ramach biletu: 19-28 zł.

Kwiaty we włosachNa koniec mamy zaproszenie na kolorowe warsztaty do Ciuciubabki. Pod okiem florystki będziecie mogli nauczyć się wyplatać wianki. Sekrety wyplatania poznają i dzieci, i dorośli, a kiedy już nauczycie się robić wianki, to nawet z polnych kwiatów będziecie mogli wyczarować letnie cuda na głowy. Kto wie - może komuś ta umiejętność się przyda na przyszłoroczną komunię lub inną uroczystość? Sobota, godz. 11, wstęp: 25 zł. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.