Planujemy długi rodzinny weekend

5 stycznia 2017 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
Orszak Trzech Króli to tylko jedna z atrakcji długiego weekendu. Więcej zdjęć (1)

Orszak Trzech Króli to tylko jedna z atrakcji długiego weekendu.

fot. Galeria/Trojmiasto.pl

Orszak Trzech Króli to tylko jedna z atrakcji długiego weekendu.

fot. Galeria/Trojmiasto.pl

Przed nami pierwszy tego roku długi weekend. W programie królewskie orszaki, wizyta w teatrach, kinie i filharmonii oraz warsztaty naukowe połączone z nocowaniem. Podpowiadamy, dokąd możecie wybierać się całą rodziną w najbliższe dni.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Zaczynamy od piątkowych parad, które przejdą ulicami Trójmiasta. Gdański Orszak Trzech Króli wyruszy z ulicy Piwnej zobacz na mapie Gdańska (przy wejściu do bazyliki Mariackiej) skąd przejdzie na Długi Targ, gdzie odbędzie się koncert kolęd. Piątek, godz. 11:30. Natomiast w Gdyni uroczysty orszak wyruszy spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zobacz na mapie Gdyni i uda się w stronę pl. Grunwaldzkiego. Po drodze zostaną odegrane scenki związane z Melchiorem, Baltazarem i Kacprem, a w muszli koncertowej, na pl. Grunwaldzkim, odbędzie się wspólne kolędowanie. Piątek, godz. 12:15.

Pierwszy pełen weekend Nowego Roku można zacząć w Filharmonii Bałtyckiej od koncertu rodzinnego. Główną rolę odegrają instrumenty perkusyjne, do których miłością będzie chciał was zarazić zespół "Żyrardowskie Uderzenie" składający się z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. W trakcie koncertu usłyszycie m.in. utwory z filmów takich jak "Piraci z Karaibów", "Król Lew", "Pocahontas", "Alladyn" czy "Mała Syrenka", grane wyłącznie na instrumentach perkusyjnych. Niedziela, godz. 12. Bilety: 15-25 zł.

Warto się też wybrać do Teatru Miniatura na Magiczne Święta Malwiny i pozostać jeszcze chwilę w bożonarodzeniowym klimacie. Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świąt jak należy, dlatego postanawia, że już ich nie będzie. Wystarczy jedno machnięcie magicznej różdżki. Jednak jego sprytna asystentka Malwina do tego nie dopuści - z pomocą zwariowanych kolędników udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 17. Bilety: 20-24 zł.

Zostajemy w teatrze, ale przenosimy się z Miniatury do Teatru Wybrzeże. Tam czeka na nas kolejna Lekcja Niegrzeczności. Tym razem na warsztat wzięto baśń o szczęściu służących. Tak jak podczas poprzednich lekcji niegrzeczności, twórcy będą starali się odczarować bohaterów niepokornych. Poznacie bajkę o sprytnym księciu i jego sługach, którzy mieli niespotykane zdolności. Ale nie tylko - w trakcie spotkania uczestnicy poznają różne style i języki teatru, nie będzie to więc typowy spektakl. Niedziela, godz. 13. Bilety: 11 zł.

Ciekawą propozycję dla rodziców nieco starszych dzieci ma Smart Lab. To warsztaty naukowe połączone z... nocowaniem. W tym czasie rodzice mogą się wybrać do kina czy do restauracji, a dziecko przeżyje prawdziwą naukową przygodę. W czasie najbliższej Nocnej Akademii Przygód dzieci będą sporo eksperymentować. Wykonają kreatywne przebrania i poszukają śladów zimy. Kolacja i śniadanie jest w cenie. Trzeba tylko wyposażyć dziecko w śpiwór i poduszkę i ewentualnie ulubioną maskotkę. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6-go roku życia. Odbiór następnego dnia do godz. 9. Czwartek, godz. 18. Koszt: 90 zł. Zapisy pod numerem telefonu: 730 725 752.

Na koniec mamy dla was zaproszenie do Kina Helios na Filmowe Poranki. Niedzielne przedpołudnie spędzicie ze Słoniczką Elli. Przed seansem, o godz. 10, odbędą się konkursy, poznacie też różne ciekawostki nie tylko filmowe oraz weźmiecie udział w zadaniach, które wymagają spostrzegawczości, refleksu i sprawności i które na pewno umilą wam czas. Dla każdego małego uczestnika przygotowano też upominki. Niedziela, godz. 10:30. Bilety: 15 zł.

Opinie (7)

 • dzieci do rodziców a my do łóżka

  • 6 4

 • Ja już zaplanowałem

  piątek na noc , a w sobotę na dzień po 12 godzin na dyżur. Taki piękny długi weekend.

  • 5 0

 • Rodzinny weekend tylko na Maderze za fakturki KOD

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.